Skocz do zawartości

A jak to jest z audio bluetooth w obk 2010


spi630

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie posiadam iphona, lecz próbowałem połączyć muzycznie mój telefon, nokie c6 by robiła za serwer muzyczny przez bluetooth, i nie udało mi się połączyć z car audio. telefon bluetooth chodzi mi super natomiast. czy ktoś próbował i stosuje bluetooth audio? wygodnie tak? jakie są + i - ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie posiadam iphona, lecz próbowałem połączyć muzycznie mój telefon, nokie c6 by robiła za serwer muzyczny przez bluetooth, i nie udało mi się połączyć z car audio. telefon bluetooth chodzi mi super natomiast. czy ktoś próbował i stosuje bluetooth audio? wygodnie tak? jakie są + i - ?

Ja akurat posiadam iPhone'a i funkcja audio via bluetooth nie działa.

Ale funkcja telefon/bluetooth działa rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji OBK10 z NAV streaming działa poprawnie z dokładnością wyświetlania informacji o odgrywanym materiale (Samsung Galaxy S) pauza, play i zmiana utworu też jest dostepna.

 

a mógłbyś napisać jak połączyłeś tel do audio bluetooth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon miałem już "sparowany" przy okazji używania zestawu głośnomówiącego (telefon podpina się sam). Klawiszem MODE na kierownicy wybiera się źródło dźwięku "Bluetooth Audio" w ustawieniach "settings" na monitorze wybiera się odtwarzacz u mnie był już tam mój telefon (wystarczy tylko raz wybrać). W trybie "Bluetooth Audio" można obsługiwać odtwarzacz (play, pauza zmiana utworu) na telefonie nic nie trzeba robić (Samsung Galaxy S). Przy pierwszej próbie podłączenia miałem uruchomiony odtwarzacz na telefonie i tam zaznaczyłem, aby dźwięk transmitowany był przez Bluetooth. Piszę z pamięci, mam nadzieje że czegoś nie przeoczyłem. Jak już wspomniałem jedyny problem to że na ekranie w samochodzie nie wyświetlają się informacje o utworze nie badałem tego dokładnie (możliwe że to kwestia materiału który miałem w wolnej chwil sprawdzę dokładniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon miałem już "sparowany" przy okazji używania zestawu głośnomówiącego (telefon podpina się sam). Klawiszem MODE na kierownicy wybiera się źródło dźwięku "Bluetooth Audio" w ustawieniach "settings" na monitorze wybiera się odtwarzacz u mnie był już tam mój telefon (wystarczy tylko raz wybrać). W trybie "Bluetooth Audio" można obsługiwać odtwarzacz (play, pauza zmiana utworu) na telefonie nic nie trzeba robić (Samsung Galaxy S).

no to chyba moja nokia tego nie obsługuje, dzisiaj próbowałem na kilka sposobów, i tak jak piszesz, telefon miałem połączony w zestaw głośnomówiący, i gdy wchodziłem w bluetooth audio to nie dość że nie było tam mojego telefonu, to jeszcze gdy próbowałem go połączyć ręcznie naciskając na REGISTER to to nie przechodziło. tak więc zestaw głośnomówiący działa super, wchodzę do auta i automatycznie od razu się łączy, a audio nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth Audio Streaming jest kwiatkiem do kożucha, ma więcej wad niż zalet:

- marna jakość muzyki (Bluetooth 1.0 ma 21 kb/s, 1.2 ma 328 kb/s, dopiero standard 2.0 wnosi akceptowalną przepustowość). Wartości te są podane dla idealnych warunków propagacji sygnału, w pojeździe takich nie ma.

- niezapisywanie zakładek (pozycji) odtwarzanego nagrania, wyłączając silnik np. aby zrobić zakupy wracamy a tutaj audiobook jest odtwarzany od początku, a nie od miejsca na którym zakończyliśmy słuchanie;

- zużycie baterii w telefonie, ciągła transmisja w eter prze Bluetooth wymaga jednak sporej energii;

 

Czy warto walczyć aby to uruchomić? Wg mnie nie.

 

Bluetooth ze swoją jakością nadaje się do rozmów telefonicznych i do tego jest bardzo wygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto walczyć aby to uruchomić? Wg mnie nie.

 

Bluetooth ze swoją jakością nadaje się do rozmów telefonicznych i do tego jest bardzo wygodny.

 

tak, zgadzam się z Tobą całkowicie, tylko że w człowieku jest coś takiego, że skoro jest jakaś możliwość do wykorzystania to trzeba ją wykorzystać;) nawet jakbym miał choćby jednego kawałka przez bluetooth nie odsłuchać to chciałbym mieć taką możliwość hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba moja nokia tego nie obsługuje, dzisiaj próbowałem na kilka sposobów, i tak jak piszesz, telefon miałem połączony w zestaw głośnomówiący, i gdy wchodziłem w bluetooth audio to nie dość że nie było tam mojego telefonu, to jeszcze gdy próbowałem go połączyć ręcznie naciskając na REGISTER to to nie przechodziło. tak więc zestaw głośnomówiący działa super, wchodzę do auta i automatycznie od razu się łączy, a audio nie działa.

 

Mam jakąś Nokie i zobaczę w wolnej chwili co się uda zrobić, możliwe że nie jest wspierany odpowiedni profil Bluetootha. Czy warto się uruchomić - jak jest czemu nie. Tak samo jak wybieranie/sterowanie głosowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...