Skocz do zawartości

D2 racing


lewen

Rekomendowane odpowiedzi

chcesz je nabyć? tylko jak bedziesz zakładał, to zmień klocki na Ferodo DS2500, w każdym razie na pewno nie jeździj na tych, które są w tym zestawie...

 

Trochę odbiegnę od tematu głównego, ale mnie już białą gorączka ogarnia, jak widzę i słyszę to "jeździj" - polecam wysłuchać

profesora:

 

http://www.rdc.pl/index.php?/pol/artyku ... _czy_jezdz

 

Zaś co do hamulców - jest to w sumie kopia AP racing, o jakości zapewne nieco niższej - ale ludzie sobie chwalą te zaciski, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich cenę. Niemniej jednak z każdej strony słychać faktycznie porady, by oryginalne klocki z zestawu zamienić na coś lepszego.

 

Pozdrawiam

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewen - nie dramatyzuj. Klocki i tak prędzej, czy później wymienić będziesz musiał.

A to kwestia bezpieczeństwa.

 

Widzisz jakąś lepszą, jakościowo i cenowo opcję? :)

 

Zreszta - nie wiem jak w Polsce, ale np. w UK K-sporty, a pewnie i D2, u niektórych sprzedawców można zakupić od razu z lepszymi klockami zamiast tych oryginalnych.

 

Ew. zainteresuj się zestawami CompBrake - ale podobne zaciski mogą być jednak nieco droższe. No i nie wiem jak z ich dostępnością w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegnę od tematu głównego, ale mnie już białą gorączka ogarnia, jak widzę i słyszę to "jeździj" - polecam wysłuchaćprofesora:http://www.rdc.pl/index.php?/pol/artyku ... _czy_jezdz
dzięki Bralczyk, wysluchałem, nie gorączkuj się... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jesli trzeba od razu wymienic klocki, to sie to niespecjalnie kalkuluje cenowo...

 

Dlatego najlepiej wymienić same klocki na ds2500, do tego jakieś sensowne gładkie tarcze (Ate lub brembo) i przewody w oplocie. Taniej i skutecznie. W forku New Age właśnie tak zrobiłem i autko staje dęba na oryginalnym zacisku. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mstar, Ten Forek XT ma inne zaciski niż u Ciebie :wink: Pozdrawiam

 

Pewnie lepsze ;-) bo ten mój forek to przedtem nie hamował, a teraz lepiej niż GT z heblami 4tłoczkowymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są po prostu słabe, po jakimś czasie zaczynają bić tarcze

 

nie są to DSy ale zjeździłem komplet startowy z K-sportów i tarcze mi się nie pokrzywiły

to raczej mało prawdopodobne, żeby seryjny klocek wykrzywiał tarczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są po prostu słabe, po jakimś czasie zaczynają bić tarcze

 

nie są to DSy ale zjeździłem komplet startowy z K-sportów i tarcze mi się nie pokrzywiły

to raczej mało prawdopodobne, żeby seryjny klocek wykrzywiał tarczę

mnie się tarcze nie pokrzywiły, ale przy hamowaniu "łomot" na kierze był straszny, po wymianie na DS wszystko ucichło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos doswiadczenia z tym zestawem hamulcow? Cena 600 pln nizsza niz od K-sport.

Myslalem o zaciskach z wrx (forek 2.0 xt), ale z tarczami i klockami to mi wyjdzie pewnie 800 pln taniej niz jak wezme nowy zestaw na fakture...

 

miałem takie w wrxie i w porównaniu do oryginalnych były o niebo lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej mało prawdopodobne, żeby seryjny klocek wykrzywiał tarczę

 

to nawet bardzo prawdopodobne /na pewno zależy od producenta i użytkownika/

mnie tarcze oem w foresterze 2.5 x pogięły się po trzech hamowaniach z okolic 130 km/h i nie jestem w tym odosobniony

co do ds 2500, to kto spróbował, nie zmienia na inne :roll:

 

co do skuteczności i poziomu hałasu z d2/k-s to słyszę same złe opinie jeśli chodzi o klocki - serię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...