Skocz do zawartości

Jak sprawdzić, czy rozrząd był wymieniony??


Nerqo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ostatnio oglądałem fajną imprezkę GC 2001r, 1,6 wagon 130000km przebiegu, ponoć serwisowana w ASO i przyjechała z Holandii. Nikt z osób pracujących w komisie nie potrafi mi odpowiedzieć czy rozrząd był robiony, gość który przyjechał tym samochodem do polski też nie zna odpowiedzi, rozmawiałem z serwisem subaru i tam pani o uroczym głosie powiedziała mi że taki przegląd sprawdzający kosztuje 400zł a i tak musieli by rozebrać rozrząd żeby sprawdzić czy był robiony, bo po nr VIN to nie dadzą rady, dlatego pytam się znawców, czy jest jakaś możliwość żeby to sprawdzić i jak w książce serwisowej holenderskiej można by byłe te info zweryfikować. Wiem że głupie pytanie, ale problem w tym że samochód jest 100km od mojego domu a ja dodatkowo jadę teraz w delegację jeszcze dalej i nie wiem co zrobić bo samochód naprawdę zadbany a trochę mnie nie stać na wymianę rozrządu w świeżo zakupionym autku. Z góry dziękuje za informację i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolejne etapy 'łańcuszka dostawy' nie wiedzą kiedy był robiony, znaczy musiał być robiony dawno temu.

Nie rozumiem tej części o książce serwisowej. Tlumacz google i szukamy czy słowo rozrząd jest w tej książce. :wink:

 

Jakkolwiek nowozakupione używane auto = wymieniamy rozrząd. Przez 100km nie powinno nic mu się stać... temu rozrządu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak zaufania w tym przypadku moze zaoszczedzic sporych wydatkow. ja po zakupie poprostu pojechalem na wymiane i okazalo sie ze to byl bardzo dobry pomysl bo napinacz paska byl w takim stanie, ze sam pasek mozna bylo zdjac palcami z rolek bez demontazu napinacza. wymienilem wiec po kolei pasek rolki napinacz i pompe aby miec pewnosc ze cos sie nie rozpadnie "po miesiacu".

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w Holandii nie sprzedają samochodów zaraz po wymianie rozrządu. Ja założył bym na Twoim miejscu, że rozrząd nie został wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...