Jump to content

Demontaż osłony progu


mcbeth
 Share

Recommended Posts

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak bezpiecznie zdjąć osłonę plastikową na progu w drzwiach kierowcy ? Próbowałem pociągnąć do góry licząc, że są to zwykłe zatrzaski, ale nie puściło. Jak wyglądają te zaczepy i jak najlepiej je wyhaczyć ?

Link to comment
Share on other sites

Ale chodzi Ci o tę co jest wewnątrz drzwi czy tę zewnętrzną?Bo zakładam że masz osłonę progu wewnętrzną i zewnętrzną (tę co widać z zewnątrz auta i tę co widać po otwarciu drzwi),mam nadzieje że jasno to przedstawiłem :mrgreen: ,pozdro.

Link to comment
Share on other sites

Na razie ciągnąłem od strony słupka środkowego. Na początku był haczyk, ale drugi zaczep trzymał tak, że plastik by pękł jakbym mocniej pociągnął. Widać było, jak z góry robi się dołek w miejscu zaczepu. Dlatego zastanawiam się, czy można go jakoś śrubokrętem wyhaczyć z boku zamiast ciągnąć 'na chama'. Jakby ktoś potrafił opisać/sfotografować jak te zaczepy wyglądają to by mi bardzo pomuk. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Hej mcbeth. Rysunek pokazuje ze sa tam tylko zaczepy. Ja usuwalem ten element u siebie, ale zaczalem z drugiej strony - od blotnika. Nie uzywaj zbyt duzej sily i ciagnij prostopadle do powierzchni elementu - musi pojsc. Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Hmm. Ale to są kołki (rozporowe, białe bolce jak w tapicerce drzwi) czy haczyki (płytki z 'zadziorem' stanowiące jedność z plastikiem osłony) ?

Link to comment
Share on other sites

Spojrz na kolejny rysunek z manuala a zobaczysz w jakiego typy otwory wpasowana jest oslona. Powinno to ci tez pomoc w okresleniu pod jakim kontem trzeba podwarzyc punkty zaczepowe. Powodzenia.

 

-- Pn maja 23, 2011 8:51 pm --

 

Jeszcze do mojego wpisu...

Sorry za moj jezyk polski: zamiast kontem powinno byc katem, i podwarzyc a powinno byc podwazyc. Za brak polskich znakow tez przepraszam. Z jezykiem pisanym jest tak, ze jak sie nie uzywa, to sie zapomina ;). Pozdro.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Dzięki za zwrócenie uwagi na ten rysunek. Mam nadzieję, że za drugim podejściem się uda :D .

 

-- Śr cze 22, 2011 7:32 am --

 

No i niestety. Pomimo długiej walki nie udało mi się zdjąć tej osłony :cry: . Na to na pewno jest sposób, tylko ja go nie znam. Wyrywanie jej do góry prawie na pewno skończy się jej połamaniem. :evil:

Link to comment
Share on other sites

Mówisz o tej z przodu - 'w nogach' kierowcy - tam jest plastikowy kołek nasadzany na śrubę. To zdjąłem. Ale z tą obok fotela kierowcy nie dałem sobie rady...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...