Jump to content

Gdzie w tym roku na wakacje???

alexik81
 Share

Recommended Posts

Brakuje inspiracji?

Ja od paru tygodni przeglądam ten wątek i nie mogę zdecydować: Rumunia, Norwegia, Islandia, Hiszpania, Kostaryka... :roll:

A jak się poczyta jeszcze blog Jabara, to już w ogóle nie można się zdecydować :mrgreen:

jak doprecyzujesz budzet i oczekiwania, bedzie łatwiej :wink:

Oczekiwania: ciepło, morze, fajne widoczk, autkiem, budżet 5k -2 os najchętniej 2 tygodnie:)

-- So maja 21, 2011 11:57 am --

Brakuje inspiracji?

Ja od paru tygodni przeglądam ten wątek i nie mogę zdecydować: Rumunia, Norwegia, Islandia, Hiszpania, Kostaryka... :roll:

A jak się poczyta jeszcze blog Jabara, to już w ogóle nie można się zdecydować :mrgreen:

Inspiracje są, ale fajnie jest, jak ktoś coś poleca, to zawsze inaczej jest...widzę, u Ciebie jest spora rozbieżność, Islandia - Kostaryka, jaki masz budżet na to przygotowany, ja chce ok 5k wydać max...

za 5k zl to na Islandie nie masz po co jechac! ;) 5 k euro to juz predzej!

Wiem, nawet nie szarpie sie na to... mysle bardziej o Chorwacji autkiem...ale zobaczymy jak to bedzie...moze ktos cos ciekawszego zaproponuje...Fajnie jest jechac w 4os, to zawsze sie koszta paliwka rozkladaja...

Ja właśnie przed chwilą wróciłem z Maroka. 5k to spory budżet jak na ten kraj. Jeśli myślałeś o Chorwacji to rozważ Czarnogórę, taniej i mniej komercyjnie. A nie będzie Ci niczego brakować co masz w Chorwacji.

No chyba, że lubisz tam gdzie "wszyscy" Polacy jeżdżą. :P

Jeśli myślałeś o Chorwacji to rozważ Czarnogórę, taniej i mniej komercyjnie.

Byłem w Ulcnij w Czarnogórze na weekend majowy, powiem Wam, że takiego syfu to już dawno nie widziałem. Wywalanie worków ze śmieciami wszędzie gdzie popadnie jest na porządku dziennym, watachy bezpańskich zapchlonych psów itp. Nie zrobił ten kraj na nas najlepszego wrażenia.

Byłem w Ulcnij w Czarnogórze na weekend majowy, powiem Wam, że takiego syfu to już dawno nie widziałem. Wywalanie worków ze śmieciami wszędzie gdzie popadnie jest na porządku dziennym, watachy bezpańskich zapchlonych psów itp. Nie zrobił ten kraj na nas najlepszego wrażenia.

A cenowo jak tam wyglada? samochodem byliscie?

-- So maja 21, 2011 2:44 pm --

Ja właśnie przed chwilą wróciłem z Maroka. 5k to spory budżet jak na ten kraj. Jeśli myślałeś o Chorwacji to rozważ Czarnogórę, taniej i mniej komercyjnie. A nie będzie Ci niczego brakować co masz w Chorwacji.

No chyba, że lubisz tam gdzie "wszyscy" Polacy jeżdżą. :P

W okolicach Agadiru byłes? jakieś fajne ma miejscu są wycieczki fakultatywne?

A cenowo jak tam wyglada? samochodem byliscie?

Tanio, taniej niż w w Polsce i w Chorwacji, tak byliśmy samochodem.

Ważne przed wyjazdem jest nabycie wiedzy o danym miejscu, aby uniknąć rozczarowania.

Takie warunki są normalne dla muzułmanów.

Trzeba było pojechać do Budvy, tam króluje prawosławie.

W okolicach Agadiru byłes? jakieś fajne ma miejscu są wycieczki fakultatywne?

Byłem w Marrakeszu parę dni - gwarno, fajnie na dwa-trzy dni, potem pojechaliśmy do Essaouiry - nie podobało mi się. Stamtąd pojechaliśmy na południe na fajną, cichą (jeszcze) plażę. Stamtąd już powrót do Marrakeszu i odlot.

W miastach turystycznych masz całą masę wycieczek. My nie korzystaliśmy, bo nie mieliśmy czasu. Następnym razem chciałbym zobaczyć część na wschód od Marrakeszu. A to raczej autem (swoim lub wynajętym).

Ważne przed wyjazdem jest nabycie wiedzy o danym miejscu, aby uniknąć rozczarowania.

Kolego, byliśmy najpierw w Budvie (to jest po prostu po drodze od strony Dubrovnika) , takiej ilości pozamykanych hoteli (wiem byliśmy jeszcze przed sezonem, ale to nie tylko o to chodzi) od dawna widziałem, tam jest też mnóstwo nowych inwestycji w hotele, które stoją rozgrzebane, nikt ich dalej nie buduje, a najpopularniejszym banerm w ich okolicy jest "for sale", oni po prostu mają dużo większy kryzys niż my.

Kolego, byliśmy najpierw w Budvie (to jest po prostu po drodze od strony Dubrovnika) , takiej ilości pozamykanych hoteli (wiem byliśmy jeszcze przed sezonem, ale to nie tylko o to chodzi) od dawna widziałem, tam jest też mnóstwo nowych inwestycji w hotele, które stoją rozgrzebane, nikt ich dalej nie buduje, a najpopularniejszym banerm w ich okolicy jest "for sale", oni po prostu mają dużo większy kryzys niż my.

Dlatego jeszcze raz powtarzam:

Dlatego jeszcze raz powtarzam:

W tej chwili jak kogoś nie pytam, to wszyscy rozważają Chorwację, więc pytanie się nasuwa, jeśli faktycznie tak jest ona oblegana, jak się o niej mówi, to dlaczego aż tak ten kryzys tam się rzuca w oczy???

Wiem, że sporo apartamentów jest na sprzedaż w Bułgarii za śmieszne pieniądze, za mniej niż 100k można mieć tam swoje lokum "już powstałe" w okolicach Złotych Piask...

Wiem, że sporo apartamentów jest na sprzedaż w Bułgarii za śmieszne pieniądze, za mniej niż 100k można mieć tam swoje lokum "już powstałe" w okolicach Złotych Piask...

Kolego ale Ty w końcu chcesz tam raz jechać czy kupić coś na stałe, no i nie gniewaj się, ale Twoja odmiana nazwy tej zresztą uroczej miejscowości trochę razi w oczy :(

Sankt Anton am Arlberg

Oczywiście jedziemy Foresterem na dwa tygodnie

Ja, kobita i dzieciak 7 lat

W planach są:

Davos

Silveretta

Zuerich

Konstanz

Friedrichschaffen

Obersdorf

Zugzpitze

Garmisch-Partenkirchen

Kaunertallergletscherstrasse

Stilfserjoch

Insel Mainau

Wodospad Rheifall

Oetzi-Dorf

Budżet ok 10tyś +-5tyś :lol:

Kolego ale Ty w końcu chcesz tam raz jechać czy kupić coś na stałe, no i nie gniewaj się, ale Twoja odmiana nazwy tej zresztą uroczej miejscowości trochę razi w oczy :(

To bylo tak na marginesie, ale nie wiem, czy akurat dana odmiana jest zla, wiem, ze jest powrzechnie uzywana, chyba, ze masz jakies inne zdanie na ten temat, to prosze sie podziel...

-- Wt maja 24, 2011 10:21 pm --

Sankt Anton am Arlberg

Oczywiście jedziemy Foresterem na dwa tygodnie

Ja, kobita i dzieciak 7 lat

W planach są:

Davos

Silveretta

Zuerich

Konstanz

Friedrichschaffen

Obersdorf

Zugzpitze

Garmisch-Partenkirchen

Kaunertallergletscherstrasse

Stilfserjoch

Insel Mainau

Wodospad Rheifall

Oetzi-Dorf

Budżet ok 10tyś +-5tyś :lol:

Fajna trasa, pytanie w ile dni chcecie coś takiego objechać, czy po drodze macie już nagrane noclegi?

trochę :mrgreen:

BTW, byłem w Bułgarii 6 razy, znam całe wybrzeże lepiej niż nasze, a szczególnie własnie Złote Piask :wink: i, Kranevo, czy Albena.

Spotkałem sie też z cenami mieszkań, czy apartamenów na Złotych Piask :wink: ach i za 100k, to se mozna komórkę lokatorską kupić :mrgreen:

trochę :mrgreen:

BTW, byłem w Bułgarii 6 razy, znam całe wybrzeże lepiej niż nasze, a szczególnie własnie Złote Piask :wink: i, Kranevo, czy Albena.

Spotkałem sie też z cenami mieszkań, czy apartamenów na Złotych Piask :wink: ach i za 100k, to se mozna komórkę lokatorską kupić :mrgreen:

'

Dla przykładu podaję: http://otodom.pl/umeblowanie-w-cenie-am ... 23668.html

romek_I - jak chcesz i myslisz o Kostaryce to Ci podam dobre adresy i namiary.

Polka co tam mieszka nad pacyfikiem ma cala wille z pokojami do wynajecia za niedrogie pieniadze. Ponadto kraj super ciekawy. Ewentualnie Mauritius na oceanie Indyjskim. Tak samo Polka ma domek z pokojami, cena rozsadna, super warunki, cieplo, spokojnie [bez hordy turystow], tanio.

-- 25 maja 2011, o 11:42 --

My w tym roku Islandia. Na 9 dni.