Skocz do zawartości

IMPREZA WRX 2004-2005


pioterpan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z Diesla? To jest to cos ktore jezdzi na to paliwo drozsze od 95 :lol::lol::lol:

 

hahah, wiedzialem ze ktos to zaraz napisze :lol: W Bialym "jeszcze" jest normalnie, tylko z ta roznica, ze przyslowiowy klekot pali przy dosyc dynamicznej jezdzie po miescie 8-9 a na trasie naprawde przy szybkiej jezdzie do 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie....

a więc w WRX us spec muszę je zmieniać, naparwde jest tak slabe jak tu slysze?

 

no cos ty, powiedzialbym nawet ze lepsze niz EU :) jest z pewnoscia bardziej komfortowe, chyba amorki sa takie same a tylko sprezyny sie troche roznia (jezeli sie myle niech ktos mnie poprawi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do konca to nie wiadomo jak to naprawde jest, kiedys pytalem tu na forum, zeby ktos podal twardosc sprezym w konkretnych liczbach dla wersju europejskiej i nikt nie potrafil odpowiedziec. W stanch jest nawet roznica w zawiasie miedzy rocznikami, inne sprezyny, inne inne amortyzatory i mocowania, inne stabilizatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jednak sie mylilem. Dla amerykanskiego WRX'a we wszystkich rocznikach jest taka sama twardosc sprezyn: 28.5 N/mm przod i 20.9 N/mm tyl (sedan z manualem, automat i kombi to znowu inaczej). MY04-05 ma z tylu inne gorne mocowanie sprezyn, przez co amortyzatory tylne jaki i sprezyny nie podejda od MY02-03. Zmienili tez stabilizator z tylu na 17mm (taki jak w kombi), wczesniej byl 20mm.

Jaka jest twardosc sprezyn dla europejskiego WRX'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest twardosc sprezyn dla europejskiego WRX'a?

 

obawiam sie, ze nikt z forum ci tego nie powie :( (obym sie mylil), tylko Ty jestes taki debeściak, ze wiesz doslownie wszystko o WRXie :)

Zgadzam się!!!Dla mnie Kuba jest skarbnicą wiedzy nr 1 na tym forum!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko..... czy WRX ma jakas oslone ochraniajaca silnik od spodu?

Jest plastikowa (zdaje się, ze nawet wygłuszana, przynajmniej Legacy tak ma), mało wytrzymała, więc po ostrym upalaniu na śniegi i zaliczeniu kilku zasp można sobie wymienić ją na aluminiową lub kevlarową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Kuby!!

Czy rzeczywiście dopiero od modelu 2005 WRX ma amortyzatory typu upside -down??

Słyszałem jak kupowałem że, Ogólnie WRX /Sti tak mają ale niesprawdzałem.

W moim niemal 14 letnim Porsche jak zmieniałem to się zdziwiłem ,że takie miałem wiec tym bardziej zdziwiłbym się ,że subaru takich nie miało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacytuję tekst znaleziony w broszurce dostępnej w Polskich salonach w 2002 roku (trzymam ją teraz w ręku, mowa oczywiście o modelu "bug eye":

"Bazujący na rajdowych doświadczeniach system zawieszenia Imprezy WRX został dostosowany do jeszcze wyższych wymagań. Sportowe amortyzatory "upside-down" japońskiej firmy Kayaba charakteryzują się umieszczeniem zbiorników płynu hydraulicznego w ich górnej części: dzieki temu zabiegowi zmniejszono masę nieresorowaną poprawiając tym samym szybkość reakcji zawieszenia....."

Na zdjęciach co prawda STI....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacytuję tekst znaleziony w broszurce dostępnej w Polskich salonach w 2002 roku (trzymam ją teraz w ręku, mowa oczywiście o modelu "bug eye":

"Bazujący na rajdowych doświadczeniach system zawieszenia Imprezy WRX został dostosowany do jeszcze wyższych wymagań. Sportowe amortyzatory "upside-down" japońskiej firmy Kayaba charakteryzują się umieszczeniem zbiorników płynu hydraulicznego w ich górnej części: dzieki temu zabiegowi zmniejszono masę nieresorowaną poprawiając tym samym szybkość reakcji zawieszenia....."

Na zdjęciach co prawda STI....

Dokładnie mam taką broszurkę również z roku 2004 i na obrazkach jest i WRX !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...