Skocz do zawartości

IMPREZA WRX 2004-2005


pioterpan

Rekomendowane odpowiedzi

OGS po czesci masz racje, mysle ze kazdy wolalby WRXa EU chociazby z banalnego powodu - licznika w km/h :) Porownujac twojego WRXa i US bez wachania wybralbym twojego. Po pierwsze 17'' + ladne czerwone zaciski hamulcowe z napisem Subaru. US niestety tego nie ma ale reszta praktycznie jest taka sama. Jakis czasm temu Leszek pisal mi, ze porownywal swojego WRXa z EU, to na wysokosc sa identyczne tylko ze US jest miekszy (co nie znaczy ze gorszy) Gdy nie bedzie to komus pasowalo to po niewielkich kosztach wymieniamy same sprezyny i powinno byc lepiej (wykluczam takie osoby jak Azrael, RafalW itp. :P ) Oczywiscie w WRX US sa brzydsze przednie lampy za sprawa tych badziewnych pomaranczowych odblaskow - co sie jednak okazuje mozna rozebrac lampe i to wyciagnac.

Zaleta US jest glownie cena (a jak jeszcze nie trzeba placic akcyzy, cla i vatu to juz w ogole wypas :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

WRC fan, wszystko mozna zmienic, nawet silnik ale czy jest sens? Jak pisalem auta te sa prawie takie same a jednak cos je rozni - detale. Lubie piekne auta ale Impreza akurat taka nie jest w serii (STI jest super ale nie WRX) i dlatego nawet takie glupoty jak OGSowe zaciski z felgami baaaardzo duzo zmieniaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milek, chyba sie źle zrozumieliśmy. Chodzi mi poprostu o to że dla Ciebie wygląd ma duże znaczenie. Mi kolor zacisków zwisa i powiewa. Po co kupować WRX US skoro na dzień dobry wiesz że zmienisz w nim zawias, felgi, hamulce i coś tam jeszcze. Naprawde bym wolał kupić np. starszego o rok czy dwa WRXa EU...ale może ja sie na tym nie znam i szczerze mówiąc daleko mi do dylematów WRX US czy EU :wink:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pioterpan, co do spalania do nie tak do końca że tylko 15-16 litrów i nie da się inaczej. W mieście to się zgadzam - mój pali 15-16, cykl mieszany w zależności od stylu jazdy 12-15, natomiast na trasie 10-13. Zrobilem kiedyś test jazdy "o kropelce" :wink: i wyszlo 8,8 l na setkę i to w cyklu mieszanym! :D Niestety wytrzymalem z taką jazdą tylko ćwierć baku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie w WRX US sa brzydsze przednie lampy za sprawa tych badziewnych pomaranczowych odblaskow - co sie jednak okazuje mozna rozebrac lampe i to wyciagnac.

 

Milek czy mowisz o kierunkowskazach w przednich lampach?

 

Bo jezeli tak to WRX EU ma je rowniez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nowe STi nie jest dostepne wlaśnie w więcej niż jednej wersji wnętrza. Moglyby być do wyboru kombinacje niebieska albo czarna alcantara ze srebrną konsolą środkową i niebieskia lub czarna alcantara z czarną konsolą. Osobiście wolalbym wersję z niebiesko-czarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milek, a tak swoja droga, to ja znowu bylem bardzo napiety, aby miec stare wnetrze ;D Serio. Nowe jakos mi nie podchodzi ;)
Miło, że nie jestem jedyny :D

 

pioterpan, co do spalania w mieście. Spokojnie można zejść poniżej 15l (nawet 14l) w mieście przy jeździe szybszej niż reszta użytkowników, ale dość spokojnej jak na możliwości auta.

 

Na co dzień tym autem też się przyjemnie jeździ, ale trzeba się przyzwyczaić i nauczyć, a przede wszystkim (na początku) patrzyć na prędkościomierz, bo łatwo się rozpędzić do większych prędkości niż by się tak naprawdę chciało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milek czy mowisz o kierunkowskazach w przednich lampach?

 

Bo jezeli tak to WRX EU ma je rowniez.

 

Nie, kierunki swoja droga ale po bokach lampy w US jest taki duzy pomaranczowy pasek

pioterpan, co do spalania w mieście. Spokojnie można zejść poniżej 15l (nawet 14l) w mieście przy jeździe szybszej niż reszta użytkowników, ale dość spokojnej jak na możliwości auta.

 

Od pewnej osoby slyszalem ze mozna zejsc ponizej 13. Chodzi oczywiscie o moje miasto, ktore wcale nie jest male. Co jeszcze do spalania........ wiadomo ameryki nie odkrylismy, gdy chcesz zeby auto dobrze jechalo trzeba sie liczyc z wysokim spalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że jestem starym dziadkiem, bo mi WRX pali po mieście (W-wa) średnio 11,5 litra. Rekord to 10,9. Oczywiście nie przy szaleńczej jeździe, ale zdecydowanie żwawszej niż większość innych samochodów. Mieszkam na obrzażeach stolicy (właściwie poza granicami), koło Dawoja, i codziennie przemierzam 10-15 km trasa Gdańską w lecie średnio 140-180 km/h. I nawet nie ma to większego wpływu na spalanie,które jak mówię utrzymuje się poniżej 12 litrów. Nie ukrywam, że jestem tym pozytywnie zaskoczony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że jestem starym dziadkiem, bo mi WRX pali po mieście (W-wa) średnio 11,5 litra. Rekord to 10,9. Oczywiście nie przy szaleńczej jeździe, ale zdecydowanie żwawszej niż większość innych samochodów. Mieszkam na obrzażeach stolicy (właściwie poza granicami), koło Dawoja, i codziennie przemierzam 10-15 km trasa Gdańską w lecie średnio 140-180 km/h. I nawet nie ma to większego wpływu na spalanie,które jak mówię utrzymuje się poniżej 12 litrów. Nie ukrywam, że jestem tym pozytywnie zaskoczony :D

 

jak ja lubie czytac takie posty :D Teraz tym bardziej chce miec WRXa :P chociaz i tak watpie zeby palil mi te 11. Gdyby palil mi 13 bylbym baaardzo zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pioterpan, WRX 04 od 05 trochę się różni. 04 ma szare zaciski hamulców, 05 ładne czerwone. 04 ma starszą, lepsza w użytkowaniu środkową konsolę. Wprawdzie nie używałem tej z 05, ale na forum słyszałem opinie, że jest niewyraźna przy mocnym oświetleniu, a już ze zdjęć widać, że w 04 łatwiej jest się zorientować w ustawieniu nawiewów (zwłaszcza nie patrząc na nie). Ponoć 05 ma inne amortyzatory, ale tego nie jestem pewny. 04 ma napisane na tylnej szybie AWD, 05 Symetrical AWD

 

P.S. Milek, nie zakochałem tylko poco mam się niepotrzebnie produkować ?

 

Zmian w wersji MY05 jest znacznie więcej niż czerwone zaciski hamulcowe (to najmniej istotna zmiana) oraz kokpit i kierownica - moim zdaniem o wiele lepsze! Podstawowa różnica to układ kierowniczy, który jest bardziej bezpośredni i "szybszy" - 2,7 obrotu od oporu do oporu. Ponadto w zawieszeniu zastosowano amortyzatory upside-down (podobnie jak w STI), co zmniejsza masę nieresorowaną, a z przodu znalazły się aluminiowe wahacze (podobno). Zmiany te były opisane swego czasu na stronie brytyjskiej - mam gdzieś PDF-a, mogę podesłac na życzenie. Powyższe zmiany przeniesiono do modelu MY06.

Tak więc jeśli będziesz kupował WRX-a, to celu raczej w model MY05 (co najmniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli zakupilbym WRXa to napewno bede celowal w '05. (niestety bedzie to wersja US), ktora nie ma tych jakze "ladniutkich" :P czerwonych slabo wydajnych hamulcow.

Nowego WRXa '06 nie chce glownie z jednego powodu. Moze okaze sie to conajmniej dziwne i smieszne ale przeraza mnie spalanie nowego 2.5T, ktore jest zblizone do STi :roll:

 

Ps. nie wiedzialem o tych amortyzatorach (ciekawe jak jest w wersji US) i lepszym ukladzie kierowniczym. Dzieki za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milek Ty i tak dostaniesz zawału przy dystrybutorze jak sie przesiądziesz z Diesla na Benzynówke z Turbo

 

hehehe, nie strasz mnie stary bo naprawde dostane zawalu :lol: Tak szczerze powiedziawszy to zaluje troche ze w USA praktycznie nie ma diesli w sprzedazy :roll: (a tak w ogole to nie jest powiedziane zena 100% kupie Impreze - chociaz bardzo bym tego chcial)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...