Skocz do zawartości

fabryczne chlapacze do Forestera II


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem w zasobach forum, ale wszystkie tematy jakie znalazłem dotyczą forka III.

 

Korzystając z ładnej pogody zabrałem się za doprowadzenie lakieru do porządku. Muszę powiedzieć, że dolna część karoserii, zwłaszcza progi i plastikowe listwy na drzwiach wyglądała fatalnie. Po pierwsze lakier był totalnie oklejony asfaltem. Zużyłem cały t-shirt i pół butelki benzyny ekstrakcyjnej, żeby to usunąć. Koszulka po myciu była dosłownie cała brązowa (pierwotnie biała). Resztki asfaltu usunęło glinkowanie. Po drugie (większy problem) lakier jest mocno poodbijany przez drobne kamyki wylatujące spod przednich kół.

I właśnie w związku z powyższym zastanawiam się na ile chlapacze chronią lakier. Ma ktoś może doświadczenia z fabrycznymi chlapaczami do forka II - jak się spisują i jak wyglądają? Będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem takowe w kolorze lakieru, spisywały sie bardzo dobrze, obecnie ma je mstar, więc możesz sie spytać, jak mu sie użytkuje, te w kolorze budy są niedostepne w Polsce (w ASO), tylko ebay, albo sklepy internetowe - ogólnie polecam, niewielki wydatek a korzyść znaczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zmywania asfaltu z lakieru służy specjalny środek dostępny w większości marketów (np. w Auchan obok mnie). Spryskuje się zaatakowane asfaltem miejsce, czeka 10 minut i ściera się szmatką. Tak jest sporo prościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem fabryczne chlapacze. Spisywały się pewnie dobrze choć trudno to realnie ocenić.

Jednak w mojej ocenie nie wyglądały zbyt ładnie i dlatego na sezon letni zostały zdjęte. Pewnie założę je znowu na zimę chyba, że kupię chlapacze Rallyarmor :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam RallyArmor - owszem, dosc drogie, ale ladne i funkcjonalne

 

w fabrycznych chalapakach, niestety, lubi sie skupac snieg/lod (w RA to tez wystepuje, ale jednak mniej, bo sa plaskie)

kolejny plus RA - one sa miekkie, nie hacza o krawezniki, etc. :)

 

picture020pe.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mam od niego do S-turbo , wyglądają fajnie, trzeba było jednak pokombinować z otworami i dostałem bez śrub mocujących...

 

To znaczy, że otwory nie pokrywały się z fabrycznymi?

 

Możesz wrzucić jakieś fotki po montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Otwieram pierwsze zdjęcie i widzę w pierwszej chwili kangu :lol: Nie strasz :mrgreen: :wink:

Apropo chlapaków mam rally armoury zakupione w 5 komressor, drugi rok to jeździ i świetnie się spisują, co ważne nie wywinęło ich, są dokładnie takie jak były w dniu zakupu no i do tego są bardzo elastyczne więc śniegolód łatwo odpada.

Mają jedną wadę, myjnia automatyczna nigdy tego nie potrafi domyć do porządku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...