Skocz do zawartości

Felgi WRX 17tki - peknięcia


cichy82

Rekomendowane odpowiedzi

(...) jezeli u niejednego uzytkownika te fele pekaja mniej w tych samych miejscach, to wniosek nasuwa sie sam: zmeczenie materialu i/albo zle obliczona konstrukcja prowadza wlasnie do takich, a nie innych uszkodzen felgi... :roll:

na litewskim forum subarowym pojawil sie kolejny "szczesliwy" posiadacz takich felg... takie same pekniecia, w tym samym miejscu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

eddie_gt4,

 

ludzie prostuje i spawają ( :mrgreen: ) felgi które wyglądają, jak sześciany i są w trzech częściach. Są firmy, które podejmują się naprawy takich złomów. Trudno-świetnie. Nie ma prawa taka felga długo pojeździć, zwłaszcza po polskich drogach. Abstrahując od tych skrajnych wypadków, każde prostowanie felgi sprowadza się do jej podgrzania, w trakcie podgrzania zmienia się objętość materiału felgi, jak się domyślasz lekko puchnie. W wyniku procesu schładzania znowu się kurczy ale struktura materiału (stopów) jest już inna. Część dawnych wiązań międzycząsteczkowych zostaje zerwana, nowe nie są absolutnie tak samo trwałe.

 

Nie przesadzajmy z tym pękaniem WRXowych felg. Kilka przypadków, przy nieznanej genezie felg (nie wiadomo, może kiedyś wyglądały jak śnieżny bałwanek) absolutnie nie jest symptomatyczne.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brunomk, m_snikers, a złoty kapselek Wam czasem się jakiś nie ostał? Mi jeden mechaniory zgubili :evil: Felgi jak na razie wyglądają ok (mam dwa komplety takich).

A mam mam kapselki nie pękły :) jak coś to wal Pw

Jeśli chodzi o felgi to może istotna jest data produkcji ( jakaś partia konkretna )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felga ma dozywotnia gwarancje chyba ze uszkodzenie mechaniczne

 

:lol:

 

Umieść na Forum jakiś dokument stwierdzający jednoznacznie, że felgi objęte są dożywotnią gwarancją.

 

 

Tak, też bym chętnie zobaczył na jakiej podstawie jest powyższe twierdzenie.

 

 

 

Lepszego dowcipu dawno nie słyszałem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam dwa komplety plus zapas i jakos jeszcze nic nie peklo.

Wierze, ze komus peklo - ale ogolnie uwazam, ze calosciowo to to raczej bujda/panika wybudowana na jakichs jednostkowych przypadkach prawdopodobnie spowodowanych udzialem czynnikow zewnetrznych. Badz naprawde duzym niefartem.


Pomijam juz fakt, ze te felgi na rynku wtornym sa raczej dosc niedrogie, wiec w razie czego nie ma problemu z dokupieniem "zapasu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi najczęściej pękają jak były skrzywione osiowo ( czyli tzw. ósemka) . Przy prostowaniu naciska się siłownikiem na ramiona najbardziej cofnięte i robi się to podgrzewając felgę. Zdarza się (przy dużym zgięciu osiowym), że po prostowaniu na ramieniu pojawia się pęknięcie wtedy felga nadaje się tylko na złom. Nie powinno się tego spawać! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...