Skocz do zawartości

stukanie przy hamowaniu


pawlakpaker

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich i prosze o pomoc. mam subaru legacy b4 2002r i od dluzszego czasu podczas hamowania z prawej strony z przodu slychac stukanie, gdy nie dociskam calkowicie pedalu hamulca. wydaje mi sie, ze jeden obrot kola daje jedno stukniecie. takie jakby zgrzytanie. wymienilem 2 razy klocki i tarcze, raz wymienilem zacisk. za kazdym razem po wymianie bylo ok przez jakis tydzien czasu. potem temat wracal. czy ma ktos jakis pomysl, co jest nie tak? istnieje mozliwosc, ze piasta jest krzywa. zima pamietam, ze jadac po lodzie uderzylem prawym kolem w kraweznik przy predkosci ok 5-10 km/h. z gory dzieki za jakies sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to bicie pedału hamulca, to na moje oko bdzie to zwichrowana tarcza. To, że tarcza jest nowa, nic nie zmienia. Takie przypadki dzieją się najczęściej po wymianie tarcz i klocków. Zdarza sie, że klocek czały czas ociera, co powoduje nagrzanie tarczy, a w knsekwencji jej przegrzanie i zwichrowanie. Zdarzyło mi sie to kilka lat temu na nowiutkich tarczach Brembo, ale nie w wyniku ocierania, lecz podczas ponad dziesięcoikilometrowego zjazdu. Tarcze się przegrzały. Efekt jest taki, że pedał hamulca pulsuje, szczegolnie w tych warunkach, o których mówisz.Pisze w przypadku gdy czujecie bicie na pedale, jeżeli chodzi o stuki sprawdz też amor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cos podobnego

 

przy wyhamowywaniu (nawet nie ostrym) występują stuki dochodzące z okolicy przedniej osi tak jak by z zacisków hamulcowych zgłaszałem już ten problem w subaru Poin Łódz, mechanik niby rozebrał zaciski i cos przesmarował, pomogło na tydzień i dalej (najbardziej zauważalne jest to kiedy zjeżdża sie z równi pochyłej i przyhamowywuje się,) -wygląda to tak naciskam pedał ham. samochód traci prędkość i jest zawsze ten stuk, przeskok

Bicia na pedale ham. nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomogło na tydzień i dalej (najbardziej zauważalne jest to kiedy zjeżdża sie z równi pochyłej i przyhamowywuje się,) -wygląda to tak naciskam pedał ham. samochód traci prędkość i jest zawsze ten stuk, przeskok

Bicia na pedale ham. nie ma.

 

Miałem bardzo podobny objaw. ASO zdiagnozowało że winne są prowadnice klocków - generalnie jakaś duperelka. Po naprawie (chyba wymiana) przeszło jak ręką odjął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawlakpaker, Sprawdź czy przy hamowaniu w jeździe do tyłu też to jest.

Na łukach też?

Może tłoczki w zacisku chodzą z róznym oporem( jeden zacięty i przy lekkim hamowaniu jeden klocek lekko tłucze.

tarcze gładkie ,równe z obu stron?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...