Skocz do zawartości

Alufelgi rozmiar!


Koniu0739

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy wartość ET się zmniejsza – alufelgi wystają bardziej na zewnątrz. Zwiększenie ET powoduje natomiast umiejscowienie koła bardziej wewnątrz nadkola.

 

W takim wypadku felga 16x7 ET 35 - będize wystawać o 23,25 mm na zewnątrz bardziej niż 6,5 x16 ET 55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23,25mm to nie jest az tak duzo! czy gdzies na felgach mozna odczytac ET i szerokosc? aktualnie mam oryginalne subarowskie 17 225/45.

kupilem opony zimowe 205/55 R16 i szukam felg, dostepnosc za rozsadna cene jest niewielka ale wiekszosc to 16x7 +38 i zastanawiam sie czy zapasuja do mojego legacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość często jest nabita na wewnętrznej stronie felgi.Najlepiej zmierzyć i offset i szerokość.

Na fotach poniżej pokazane jak.

 

offsetpl.jpg

 

offsetz.jpg

 

ET (offset lub inaczej odsadzenie) felgi 
Odsadzenie informuje o odległości płaszczyzny symetrii felgi od płaszczyzny montażowej - podawana w mm. ET jest charakterystyczny dla każdego modelu felgi a nie modelu samochodu. Offset może mieć wartości zarówno dodatnie jak i ujemne i informuje o położeniu koła we wnęce nadkola. Im większe ET, tym felga głębiej schowana w nadkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23,25mm to nie jest az tak duzo!

stwierdziłbym, że bardzo dużo, zwłaszcza, że sam się przekonałem zakupując felgi Enzo 16x7 ET35, które bez problemu mieściły się w Legacy Outback III, a w zwykłym Legacy III już nie, i na wybojach na tylej osi opony tarły o nadkole, niewiele co prawda, ale tarły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23,25mm to nie jest az tak duzo!

stwierdziłbym, że bardzo dużo, zwłaszcza, że sam się przekonałem zakupując felgi Enzo 16x7 ET35, które bez problemu mieściły się w Legacy Outback III, a w zwykłym Legacy III już nie, i na wybojach na tylej osi opony tarły o nadkole, niewiele co prawda, ale tarły

 

 

hmm - ale ja tak nie stwierdzałem - tylko koniu :mrgreen:

 

Kolega ma w swoim Legacu zimowe 16 - ENZO - i mają inne ET niż powinny - i auto się nieco gorzej prowadzi zauważalnie jak dla niego, dlatego jak masz możliwość to podjedz gdzies i przymierz taka fele.

 

Jakbys znalazl takowe z ET 48 juz bedzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o takie np sa dostepne: http://www.lfworks.net/wsaturn.php tylko ET 35

 

albo takie: http://www.flickr.com/photos/alloy-wheels/5229871894/ 16X7 5X100/114.3 ET45

 

tylko cena tych drugich jest o wiele wyzsza, pierwsze to koszt ok 100 euro/szt a drugie to 160 euro/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...