Skocz do zawartości

Forester 2.5 XT - ubezpieczenie AC a ew. koszty napraw


connexBB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozglądam się za Forkiem ,trafiła się fajna sztuka 2.5XT MY06... już prawie bym go wziął , ale jak zobaczyłem ile mi krzyczą za pakiet OC+AC to mi scenka opadła.

Po kilku dniach porównywania, wertowania i kalkulacji najtańszy pakiet jaki znalazłem to ok 3,5 kpln, średnio oferty sa w okolicy 4kpln.

Pewnie dlatego ze jedyne zniżki to mam z OC (4 lata), AC brak bo mam je dopiero niecały rok. Wszędzie wybieram opcje bez udziału własnego i na częściach oryginalnych/ew amortyzacja 30%... i tu dochodzimy do sedna sprawy.

Trafiłem na wycenę AXADirect, gdzie mi wyszło za to samo co wszędzie 2kpln :shock: no to jest 100% różnicy. Po analizie wyszło, ze zapisy OWU sa podobne do innych TU jest tylko kilka ALE...

W przypadku szkody częściowej wg OWU pisze tak:

"(...)Wysokość szkody ustalana jest na podstawie(...)cen części zamiennych i materiałów, sygnowanych logo producenta, stosowanych w Polsce w dniu ustalenia odszkodowania określonych w systemie EUROTAXGLASS’S lub jeżeli jest to niemożliwe – AUDATEX, skorygowane o współczynnik amortyzacji w wysokości:

- dla pojazdów powyżej 4 lat okresu eksploatacji – 60%,"

Dodatkowo piszą jeszcze "stawki robocizny, w wysokości 70 zł brutto."

 

Tutaj moje pytanie... Jak się mają ceny części używanych do oryginalnych dla Forka?

Czy taki poziom wycen i amortyzacji pozawala ewentualnie naprawić samochód w rozsądnym i pewnym zakładzie?

Nie miałem nigdy do czynienia z AC w tak "drogim" samochodzie i chciałbym, wiedzieć czy w razie "w" nie okaże sie ze mam sporo do dopłacenia...

Będę wdzięczny za ew wskazówki i opinie w temacie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 XT 2007 3050zł w PZU pełen pakiet (AC OC NW) wraz z "auto szyba" do 3000zł

 

ostatniej zimy pocałowałem Foresterem drzewo. Nie za mocno, dowlokłem sie o własnych siłach do garażu.

Robiłem z AC z ubezpieczenia. Nie było żadnych problemów, wszystko bezgotówkowo. Częsci nowe: maska silnika, zderzak przedni, prawy przedni błotnik, gril, oba reflektory z kompletem żarówek, chłodnica silnika i klimy, podłoga pod silnikiem.

 

Na fakturze za całośc robót i materiałów widniała kwota 19500 brutto.

 

Jak bym miał płacic to z własnej kieszeni to rozumiesz...

 

Potem tylko za jakieś 500zł doubezpieczyłem samochód do pierwotnej kwoty w razie jak by... tfu, tfu

 

aha, przed pocałunkiem miałem wszystkie zniżki maksymalne.

 

Może dużo Ci nie pomogłem, ale masz chociaż rozeznanie jak to u innych wygląda.

 

P.S.

Żle robisz. Powinieneś najpierw kupić wymarzonego Forestera, a potem martwić sie o pieniądze. :D Przecież jakos to bedzie, cos sie wymyśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki poziom wycen i amortyzacji pozawala ewentualnie naprawić samochód w rozsądnym i pewnym zakładzie?

 

Krótko i na temat: nie.

 

Żle robisz. Powinieneś najpierw kupić wymarzonego Forestera, a potem martwić sie o pieniądze. :D Przecież jakos to bedzie, cos sie wymyśli...

 

O to to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swoje auto w kredycie i PDK Fiolet miał taką ofertę, że kupując ubezpieczenie PZU pzez nich dostaję 50% zniżki, więc za pierwszy rok zapłąciłem 3000 zł zamiast ponad 6 kilo złota i pół roku temu przy przedłużaniu polisy zapłąciłem 2,500, a nie ponad 5000 zł...

Czasami warto brać kredycik...

 

Jak szukałem ofert przy przedłużaniu polisy, to PZU normalnie chciało ponad 5 tysi, Hestia 5500, Allianz 4500. Na inne firmy direktowe patrzałem raczej z przymrużenim oka...

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując....

Te 3-4kilo zlociszy to "normalka" i muszę to zaakceptować tak jak spalanie 15/100 ;-)

Teraz tylko muszę wybrać....serce (2.5xt) czy rozum (2.0 na/xt)

Przy okazji sprawdzałem stawki dla MY05 2.0 xt , wyszło mi średnio ok 500 pln taniej za auto"mniejsze" i starsze.....ehhhh dziwny jest ten świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

connexBB, 2.5/2.0xt only :!: zadnych wolnnych ssakow :!: :twisted: bo pozniej bedziesz plul sobie w brode ,ze nie masz wiatraka pod maska a spalanie jak w Turbo :P :wink: jak boisz sie spalania w xt pomysl o LPG :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie żadnych kombinacji turbo to turbo części te same i ceny. A co do ubezpieczeń proponuje dobrze szukać raz mi auto z bylejakiego powodu odmówilo a byłem 3 km od granicy Unii do Polski to jak zadzwoniłem po gościa to ten baran czekał i nie chciał podjechac booo nie mialem wykupionego na Unie ubezpieczenia he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ubezpieczeniem to duże prawdopodobieństwo że w kazdej firmie będą się migać od wypłaty więc wyborem bym się nie przejmował. Jest na to sposób, jak nie wyrabiają się w pierwszym terminie wypłaty od razu idziesz do prawnika i nie cyrtolisz się z nimi :lol:

Duże znaczenie w cenie ubezpieczenia ma miejsce zamieszkania więc powyższymi postami bym się za wiele nie sugerował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ubezpieczeniem to duże prawdopodobieństwo że w kazdej firmie będą się migać od wypłaty więc wyborem bym się nie przejmował. Jest na to sposób, jak nie wyrabiają się w pierwszym terminie wypłaty od razu idziesz do prawnika i nie cyrtolisz się z nimi :lol:

Duże znaczenie w cenie ubezpieczenia ma miejsce zamieszkania więc powyższymi postami bym się za wiele nie sugerował.

 

Co do prawników i walki to właśnie mam pewne doświadczenia "służbowe"...osobiście wolałbym nie walczyć z korporacją...

Zdaje sobie sprawe ze wyceny polis to skomplikowany algorytm, sam czasami zmieniam pewne wartości żeby sprawdzić jak wpływają na cenę -czasami logiki w tym brak :) Ale jeśli 4 firmy dają kwotę w okolicy 3,5kpln, a jedna 2kpln to zaczyna być "ciekawe".

Żeby było zabawniej PZU mi policzyło pakiecik na 6,2kpln :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam telefon lub zostawienie swojego numeru na ich stronie i prośbę o oddzwonienie - do Aviva- od ponad roku ubezpieczam tam swoje auta i rodziny -> cena jest zawsze najlepsza w porównaniu do całej reszty...

No wlasnie jestem po rozmowie z Aviva... na stronie wycenic sie subaru nie da (podobno ze wzgledu na moc i specyfike osób jezdzacych tymi pojazdami musi byc przeprowadzona rozmowa 8) ) Jestem milo zaskoczony bo podali fajne stawki, najnizsze z dotychczasowego pulapu + rabat4% za platnosc karta. Jesli do tego bede mial garaz (ktory i tak planuje wynajac) to cena obniza sie o kolejne 600pln. Nadzieja we mnie wróciła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy podali fajne warunki? :roll:

Nie gorsze niz Warta czy PZU. Fakt udział własny w szkodzie 500pln, ale akurat to ew jakoś przeżyję.

Najważniejsze, że nie liczą amortyzacji części ze względu na wiek.

 

Mbank wygrywa, mają gwarancję najniższych cen.

No właśnie nie ... MBank mi wychodzi delikatnie drożej od Avivy, przy tych samych parametrach.

W Av mam dodatkowo 4% znizki za platnosc karta, co przy tych kwotach daje ~150pln.

MB jako pierwsze tam policzyłem, ale ta gwarancja ceny to przy znalezieniu identycznej oferty, a wiadomo ze w kazdym TU jest cos "inaczej"...

Ponadto mBank sprzedaje tylko oferty, w tym przypadku Benefii...albo mieszane z innymi... niestety mam z nimi przykre doświadczenia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...