Skocz do zawartości

Wyprawa po Forka BIURO WYJAZDÓW PO AUTA


Szym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam się nad wyprawą po Forka z firmą.

Macie jakieś doświadczenia z nimi?

Życzą sobie za wyjazd 1000pln i na miejscu załatwiają wszystko.

Powrót autem na kołach.

 

pozdr

Szym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad wyprawą po Forka z w/w firmą.

Macie jakieś doświadczenia z nimi?

Życzą sobie za wyjazd 1000pln i na miejscu załatwiają wszystko.

Powrót autem na kołach.

A zapomniałem firma z Lublina.

pozdr

Szym

 

 

A czy mozesz pojechac z nimi i jakiś swoje z mobile.de obejrzec plus te ich?

Ja bym chyba juz takie w Polsce oglądał na w Złotoryji(polecam)

 

 

Dla przykładu pojechałem z Warszawy kiedyś Tranzitem z laweta (najazdem) w okolice Goerliz po Subaru.Wyszło cos około 900zl z wynajęciem w/w Forda.Auto miałem wcześniej sprawdzone nie szukałem po Niemczech.

Tobie do tego 1000zl dochodzi paliwo powrotne do auta i koszta ubezpieczenia niemieckiego (chyba ze nie wracasz Forkiem na kolach)

Ja moge polecic firme z Złotoryji sciagaja auta ze Szwajcari.Maja uczciwe ceny jak auto jest kipskie to odpowiednio u nich kosztuje i odwrotnie ale wszystko bez kręcenia 100% uczciwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego siekla widzę, że jesteś z Lublina. Wiesz coś na temat tej firmy???

Ewentualnie jak byś podpytał był bym wdzięczny.

pozdr

Szym

 

-- Pn maja 16, 2011 3:03 pm --

 

xt6

podaj namiar na Złotoryję.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Złotoryji chandluje 2 braci i ojciec tel do nich masz w ogłoszeniu

 

http://otomoto.pl/subaru-forester-2-0-s ... 80854.html

 

To "ich" auto zawsze maja pare innych na placu

Ja tylko dodam ze mialem z nimi kontakt rok temu i spoko wspominam.Zjechalem Polske od Mazur po Dolny Ślask-3 dni w aucie :x i w sumie tylko oni mieli konkretne auta takie bez picowania krecenia naprawde zadbane,a w ten weekend na Rusco Trophy Lesniczy potwierdził moje zdanie hehe 8) okazało sie ze świat jest maly ja nie wziałem u nich automata to jego tata kupił tyle odemnie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam zaufania do tego typu firm. Też pierwszy raz bylem po samochód 2tyg temu. Zacząłem od codziennego, kilku miesięcznego śledzenia Mobile.de i trafiłem na Forka s-turbo jakiego chciałem tel do kumpla który mówi po niemiecku Zarezerwował autko niemieć ściągnął ogłoszenie. Wyjazd na następny dzień. U mnie tablice wywozowe z ubezpieczeniem (80Euro) załatwił sprzedający w 40min pozniej kasiorka, fakturka i do Polski. Wszystko sprawnie koszty w zasadzie tylko paliwa i pysznego (schweine sznycel) po drodze :D . Agencje Celne w polsce biorą 100zł i załatwiają wszystkie tłumaczenia itp łącznie z Urzędem Skarbowym w kilka dni. Nie warto samemu za tym gonić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze, najlepiej samemu szukac i miec kogos kto pokieruje potem cała sprawe chyba na allegro ogłaszaja sie osoby single co po niemiecu załawiaja pozostałe formalnosci i chyba to kosztuje w granicach 500 zł z wyjazdem i na kołach sam wracasz. Pozdrawiam. gdzeis mam chyba jeszcze nr tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie otrzymałem Poradnik Europejskiego Centrum Konsumenckiego

 

7 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem używanego auta za granicą

 

Cofnięty licznik czy powypadkowe auto-składak to nierzadko spotykana diagnoza po przeglądzie używanego samochodu, sprowadzonego z zagranicy. Do Europejskiego Centrum Konsumenckiego trafia wiele skarg na nieuczciwych sprzedawców z Niemiec czy Holandii. Na ich podstawie powstała lista podpowiedzi, jak uniknąć haczyków i nie dać się naciągnąć.

 

1. Kupujesz auto przez Internet? Nie płać „z góry”

Pan Kowalski znalazł w popularnym serwisie www.mobile.de ogłoszenie o sprzedaży używanego auta średniej klasy. Skontaktował się z niemieckim sprzedawcą, który poinformował go, że dostarczeniem samochodu zajmie się firma przewozowa. Potem zawarł umowę na odległość ze sprzedawcą i zgodnie z ustaleniami przelał 5000 EUR na konto firmy przewozowej. Status przesyłki mógł śledzić na stronie internetowej. Kiedy auto nie dotarło w umówionym terminie, Pan Kowalski próbował skontaktować się ze sprzedawcą – bezskutecznie, zaś witryna firmy przewozowej zniknęła.

- Tak wygląda powtarzalny schemat działania samochodowych oszustów. Podobnych spraw trafiło do nas kilkanaście - mówi Małgorzata Furmańska, prawnik z Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

2. Sprawdź, czy sprzedawca istnieje naprawdę

Wiarygodność każdego przedsiębiorcy w Europie można zweryfikować nie wychodząc z domu. Wystarczy wpisać nazwę firmy do wyszukiwarki w rejestrze podmiotów gospodarczych danego kraju (odpowiedniki polskiego Krajowego Rejestru Sądowego) i sprawdzić, od kiedy istnieje i gdzie ma siedzibę. Tabela z linkami do wyszukiwarek rejestrów przedsiębiorców w krajach UE dostępna jest tutaj: http://www.konsument.gov.pl/pl/news/398 ... klepu.html

3. Uważaj na oferty typu „Specjalista-tłumacz pomoże w zakupie samochodu na terenie Niemiec”

Warto dokładnie przyjrzeć się ogłoszeniom w serwisach aukcyjnych, w których osoby podające się za znawców oferują wyjazd i fachową pomoc przy zakupie samochodu, np. w Niemczech czy Holandii. Rzekomy profesjonalista oferuje swoją usługę w trybie „kup teraz”, nie podpisując z kupującym żadnej umowy. Pomaga w znalezieniu samochodu, a na miejscu negocjuje umowę i sprawdza dokumenty sporządzone w obcym języku. Niestety zdarza się, że taka osoba nie jest prawdziwym specjalistą i współpracuje z nieuczciwym dilerem, fałszywie tłumacząc treść dokumentów kupującemu.

4. Nalegaj, by zapewnienia sprzedawcy były potwierdzone NA PIŚMIE

Zwykle dilerzy zachwalają stan samochodu, twierdząc, że jest w idealnym stanie. Dopiero po przeglądzie w Polsce okazuje się, jak bardzo obietnice rozmijają się z rzeczywistością.

- Zanim wpłacimy pieniądze, powinniśmy skłonić sprzedawcę do pisemnego potwierdzenia w umowie, np. bezwypadkowości auta, stanu licznika itp. To dowód niezbędny do dochodzenia roszczeń w razie, gdyby okazało się, że samochód ma wady – radzi Małgorzata Furmańska, prawnik z Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

5. Poznaj popularne haczyki w umowach z niemieckimi dilerami

Często negocjacje, dotyczące warunków zakupu samochodu, prowadzone są w języku angielskim, ale umowa zostaje sporządzona w języku niemieckim. Warto zwrócić uwagę na kilka szczególnych zapisów, które mogą pozbawić kupującego ochrony prawnej. Zgodnie z przepisami sprzedawca w Niemczech może dokonać wyłączenia swojej odpowiedzialności wynikającej z niezgodności towaru z umową w dwóch sytuacjach:

 

- gdy działa jako osoba prywatna, a sprzedaż nie odbywa się w ramach jego działalności gospodarczej,

- gdy zarówno sprzedawca jak i kupujący działają jako handlowcy (obaj w ramach działalności gospodarczej).

 

Aby stworzyć taką sytuację prawną, diler może użyć w umowie jednego z następujących zapisów:

 

- „Händlerkauf”, „Händlergeschäft” - oznacza, że kupujący i sprzedający są przedsiębiorcami (działają w ramach swojej działalności gospodarczej, a nie prywatnej)

- „Käufer bestätigt Gewerbetreibender” - kupujący potwierdza, że jest przedsiębiorcą (handlowcem)

- „Kauf zwischen zwei Verbrauchern” - oznacza, że kupujący i sprzedający zawierają transakcję jako osoby prywatne

 

Jeśli któryś z wymienionych zwrotów znajduje się w umowie zawieranej z niemieckim dilerem, istnieje znaczące prawdopodobieństwo, że w dokumencie pojawi się także dodatkowy zapis w rodzaju: „Ohne Garantie”/ „Unter Ausschluss jeglicher Gewährleistung” / „Ausschluss der Sachmängelhaftung”, który oznacza „bez prawa do roszczeń z gwarancji”.

 

6. Zainwestuj w przegląd przed zakupem

Wielu rozczarowań udaje się uniknąć poprzez oddanie samochodu do sprawdzenia w niezależnym warsztacie jeszcze przed podpisaniem umowy ze sprzedawcą. Najczęstsze problemy, które wielu kupujących odkrywa dopiero po zawarciu transakcji to cofnięty licznik, ukryte usterki, np. uszkodzony silnik czy fakt, że samochód jest powypadkowy. Jeśli nie będzie możliwości dokonania przeglądu przez zakupem, warto przynajmniej pojechać po auto ze znajomym, znawcą samochodów.

7. W razie problemów zwróć się po bezpłatną pomoc do Europejskiego Centrum Konsumenckiego

 

Konsumenci, którzy padli ofiarą nieuczciwych dilerów, sprzedających używane samochody w krajach Unii Europejskiej, Islandii i Norwegii, mogą szukać pomocy w Europejskim Centrum Konsumenckim w Warszawie (www.konsument.gov.pl; tel. 22 55 60 118). Dzięki mediacji pomiędzy pokrzywdzonym konsumentem a zagranicznym przedsiębiorcą, ECK pomaga doprowadzić do rozwiązania sporu i uzyskania odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...