Skocz do zawartości

GT gaz czy wolnyssak benzyna ?


michalm

Rekomendowane odpowiedzi

no a właśnie 2.0 pomimo, że większy, potrafi spalić gazu ok.10l, dlatego czasem mniejszy silnik nie zawsze znaczy bardziej oszczedny :D

 

 

Owszem, potrafi tyle spalić. Na 70 km chyba, a nie na 100 :P Nie wierzę, w tak niskie spalanie w Subaru. Przecież to Subaru, a nie Tico ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A może znacie kogoś kto chciałby się pozbyć takiego zacnego Subaraka :mrgreen: ?

 

Ja może bym się pozbył (2.0 N/A, 97rok, sedan, zielony, 4-tłoczki z WRX, Speedline 2108, KYB AGX, Sprężyny WRX JDM, poliuretany, stołki z type-R MY99, skrzynia z reduktorem, stabilizator z tyłu, kolektor różnoodległościowy, przelotowy wydech i sporo innych rzeczy zrobione, no i parę innych do ogarnięcia) dodatkowo dyfer, skrzynia, sprężyny, amory i kupa innego złomostwa bardziej lub mniej przydatnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak dodać ogłoszenie kupna, jakies cheaty na to macie, bo nigdzie w tym nie dziale nie ma opcji nowy wątek :? :?:

 

już nie musisz:) :arrow:

(2.0 N/A, 97rok, sedan, zielony, 4-tłoczki z WRX, Speedline 2108, KYB AGX, Sprężyny WRX JDM, poliuretany, stołki z type-R MY99, skrzynia z reduktorem, stabilizator z tyłu, kolektor różnoodległościowy, przelotowy wydech i sporo innych rzeczy zrobione, no i parę innych do ogarnięcia) dodatkowo dyfer, skrzynia, sprężyny, amory i kupa innego złomostwa bardziej lub mniej przydatnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie myślałem, że może coś takiego, ale sa osoby które mają 1 post na koncie i własnie ogłoszenie jest tym pierwszym postem, a regulamin nic nie mowi na ten temat :?

 

Nabijaj, nabijaj - juz niedaleko do nieba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję pośmigać 125KM N/A i muszę przyznać, że nie ma dramatu. Auto całkiem fajnie jedzie i do zwykłej (a nawet dynamicznej) jazdy wystarczy spokojnie. Na gazie od Jako sprawuje się bez problemu.

 

P.

 

-- Wt maja 17, 2011 8:06 am --

 

I tak na marginesie: jest to dobry zalążek do rozpoczęcia przygody z Subaru. Kosztu utrzymania Cię nie powinny rzucić na kolana a jak będzie mało to dozbierasz kasy i zakupisz coś z wiatrakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć lat jeździłem imprezą 1.8 w kombi i złego słowa nie mogę na nią powiedzieć - poza wymianą części eksploatacyjnych nic w tym aucie złego się nie działo :) spalanie w mieście jakbym nie jeździł 11l/100km, w trasie 8-8,5l. W porównaniu do GT nie jedzie ale...ale na każdym biegu zdecydownie szybsze od forka 2.0 N/A a przy okazji zimą reduktor daje ogromną frajdę z jazdy.

 

a odpowiadając na Twoje pytanie: przy takim budżecie, zdecydowanie brałbym imprezę 2.0 ewentualnie jak w dobrym stanie 1.8, oczywiście jedna i druga wersja w kombii z reduktorem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbodziadka

 

 

no właśnie, pomyśl nad Kapicowym/Profesorowym dziadkiem, jeszcze Ci zostanie pare groszy na zabawę...turbo wcale NIE MUSI palić dużo.

Trafisz na zadbanego dziada, to będzie dobrze...a Profesor ma zadbanego antyka

 

taa nie musi, szczególnie w boxerze ze stałym 4x4. Więcej obiektywizmu kochani, te auta palą dużą i nie ma co się łudzić żeby paliły 10l w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie za 12 tyś bierz n/a 2.0 byle ktory 116 czy 125, jezdzilem juz 116km my97, gtkami 2ma i teraz mam RXa 2.0 125 km.

GLe palą 13-14 l / 100 km

przesiadlem się z GLa na GTka bo wlasnie kazdy mowil ze to prawda ze GTki pala tylko 2l wiecej na 100. tylko ze jak sie ma GTka to sie automatycznie chce jezdzic dynamiczniej bo jest w co jechac. jak ktos ladnie powiedzial, miec GTka i jezdzic wolno "to tak jabys mial prostytutkę ale ją tylko przytulał".

stalo się, kupilem GT palil średnio 16 l / 100 ale koszta ktore towarzyszyły ekspolatacji i nie daj Boże awarii - dają do zadzie :)

wiec jak juz kupisz GTka to bedzie Ci palil 17 - 18 l :-) gazowac bym nie gazował GTka jak mowil GRAF bo przelocie duzym motor w GTku sie posypie jak łupież bez gazu :)

 

a jesli chodzi CI o gaz od Jako to fakt jest to fajna sprawa ale nie wiem czy sie orientowales - jako do turbo subaru musi wiąć 5000 zł za instalacje i robociznę a to by był koszt w granicy 40% wartosci Twojego GTka ktory i tak bylby kapciem za 12.000 zł :-)

 

za 12 kafli brałbym super GLa po lifcie w gaziolu.

i tak się bardziej oplaca brac subaru niz ĆWIKI bo w zimę jest fun :-)

 

a tak na marginesie to RX 2.0 n/a 125 km 2004 rok pali mi teraz 10-11 l srednio. na trasie zejdę do ponad 8 l / 100 km wiec jest to super wynik wg mnie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie to rzecz indywidualna - póki co średnia od stycznia mieści mi się poniżej 10l :)

Jak kliknie się na spalaniu to widać ile wziął najwięcej (miasto) a ile najmniej (trasa), całość przejechana w zdecydowanej większości zgodnie z obowiązującymi przepisami, zawalidrogą nie jestem, na trzeciego też nie wyprzedzam. Graty pod maską są z GT 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GTka z 96' na LPG od Jako z przebiegiem 154 tys(myślę że mocno zaniżonym) a bardziej pod 250 tysiaków na instalce zrobiłem 17 tysiaków od września i zero problemów z silnikiem... no ale te roczniki są cenione za najwytrzymalsze jednostki... mój rekord na trasie to raz na Pb wyszło mi nawet delikatnie poniżej 7 l/100 a normalnie pod 9.5 dochodziło w cyklu mieszanym... na lpg póki co mam średnią 11L/100km głównie trasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michmalan napisał(a):

a jak jest z dynamiką silnika wolnossącego 2.0 ?

 

 

podobnie jak civic 1.4 90KM albo gorzej

 

Dynamika jest naprawdę przyzwoita. Porównaj nawet moment obrotowy tego silnika do podobnych jednostek rzędowych - jest zdecydowanie wyższy, a to faktycznie czuć na drodze.

Jeśli chodzi o spalanie w moim byłym 2.0 RX LPG to wychodziło zawsze w okolicy 11-12 litrów.

 

Pamiętaj tylko jedno. Wg. mnie właściciele aut zagazowanych dzielą się na:

1. Tych co, zaoszczędzone pieniądze wsadzą w godny stan auta i w jak najlepsze jego działanie,

2. Oszczędzających na wszystkim, nie tylko na gazie, gdzie stan techniczny może być kiepski.

 

Spróbuj poszukać czegoś bez gazu a sama instalacja do N/A wyniesie Cię około 2k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...