Skocz do zawartości

Amortyzatory wrx 2004


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Zmienilem kilka dni temu tylne amory w moim wrx 2004. Dumalem, czytalem i finalnie zdecydowalem sie na to co zakladane jest seryjnie czyli oryginal w ASO.

 

Ale podpowiedzcie prosze ( chociaz juz i tak jest po fakcie) jakie opcje sa mozliwe poza seria, uwzgledniajac ze nie potrzebuje jakiegos mega sportowego zestawu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam , obawiam się że Kayaba Ultra SR nie będą pasowały do 2004 roku.

Do wcześniejszych modeli może i tak..

Miałem problem z górnym mocowaniem .... mam my05 wrx rozstaw 5*100

Potrzebowałem kupić cały komplet i co nie przyjeżdzało to nie pasowało...

Obdzwoniłem wielu handlarzy i handlarek no i niestety nikt nie mógł mi pomóć.

Kupiłem w końcu Tein SS-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie KYB z 4 stopniową regulacją ( pełnej nazwy nie pamiętam ) założone w zeszłym roku. Koszt ok. 2400pln za komplet.

Zakres regulacji wystarczająco duży. Przy tylnych trzeba było podkładki wrzucić w górne mocowania i wywiercić otwory w osłonach tychże mocowań, żeby się dostać do regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja polecam tanie i dobre seryjne amory od STI new age 01-05 (późniejsze mają inne mocowanie do zwrotnicy przedniej), pasują P&P, kosztują w maxie 1500pln za kpl.jako używka, i nadają się do cywilnej jazdy z okazjonalnymi upalankami. Nie kupuj teinów, bo Ci plomby powypadają na codziennych koleinach i dziurach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Zmienilem kilka dni temu tylne amory w moim wrx 2004. Dumalem, czytalem i finalnie zdecydowalem sie na to co zakladane jest seryjnie czyli oryginal w ASO.

 

Ale podpowiedzcie prosze ( chociaz juz i tak jest po fakcie) jakie opcje sa mozliwe poza seria, uwzgledniajac ze nie potrzebuje jakiegos mega sportowego zestawu.

 

Pozdrawiam

 

moze takie http://www.iparts.pl/czesc/amortyzator, ... 24030.html na przyszlosc? slyszalem same pozytywne opinie o tych amorkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kiepskie to znacza ze wjedziesz w jedna wieksza dziure i masz po amorze. sztyca amora w agx ma z 13 mm srednicy a w ultra chyba ponad 30. na ultrasach nie trafilem na taka dziure jeszcze. a im szybciej po dziurach, tym lepiej-czytaj mniej trzesie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie monofleks , na które niektórzy (4t) nawet gwarancji nie dają.

 

Monoflex domyślnie chyba jest bez gwarancji (w sensie zawias "wyczynowy").

 

Ultra SR + sprężyny STi ponoć dają rade. Ponoć, bo nie mam tego u siebie, opinia zasłyszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepskie to znacza ze wjedziesz w jedna wieksza dziure i masz po amorze. sztyca amora w agx ma z 13 mm srednicy a w ultra chyba ponad 30. na ultrasach nie trafilem na taka dziure jeszcze. a im szybciej po dziurach, tym lepiej-czytaj mniej trzesie :P

 

 

Człowiek się uczy całe życie :) Przez ostatnie 10k km jeszcze widocznie nie trafiłem na taką dziurę :)

Dzięki za trafne uwagi. Przydadzą się na przyszłość. Jak kosztowny jest ultra ? agx'y kosztują ok. 2.4kpln.

U siebie poszedłem trochę dale i wymieniłem wszystkie gumy na power flex'y + górna rozpórka + ustawienie na 1 co daje kombinację jak dla mnie odpowiednią na polskie warunki. Miałem okazję przejechać się STi 04 z seryjnym zawiasem i nie odczułem żadnej przewagi na wrx'owym po zmianach. STi było jakby bardziej "deskowate", sztywne i mniej sprężyste. Trzymanie boczne takie same.

Takie są moje subiektywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

a ja sie dopne do watku i zapytam, czy amorki przod od sedana podejda mi do kombi (wrx 2001) P&P, czy cos trzeba dlubac? jesli trzeba, to co?

pozdrawiam,

dominik

 

podejda, i nic nie trzeba kombinowac

 

-- 18 cze 2011, o 20:26 --

 

Jak kosztowny jest ultra ? agx'y kosztują ok. 2.4kpln.

 

 

są ciut droższe , jeśli do STI , natomiast biją w każdym calu AGX-a , dla mnie AGX to straszna kupa jednak , już wole OEM zawias z WRX-a 06 , jak AGX-a :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy ktos sie orientuje czy te Amortyzatory Kayaba Ultra SR tylny prawy i lewy Impreza WRX beda pasowac do Imprezy 1.6 w wersji TS 2004 ?

W Irlandii chca za oryginalne 200euro za sztuke to wiecej niz do wrx-a? (bo importowane z Japonii) zostaje mi zamowic z UK lub Polski

z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...