Skocz do zawartości

Częsta wymiana łączników stabilizatora - są jakieś trwalsze?


jmiciuk

Rekomendowane odpowiedzi

arkitekt ->

 

Faktycznie mam taki zestaw ale tylko na tyle (z tego co pamiętam masz zrobiony i przód i tył).

 

Na tyle u mnie i gumy i łączniki jeszcze w dobrym stanie (nic nie stuka). Co do numerków to nie mam pojęcia (podjechałem do ASO i wymienili na właściwe). Poprosiłem by zostawili mi jedną gumę (przód) na wzór - jak chcesz to Ci wieczorem podeślę jej numer. Co do łączników to i przód i tył jest na tyle charakterystyczny, że trudno się pomylić (zanim podjechałem do ASO miałem plan by samodzielnie wymienić ale mi się odechciało - koszt żaden - trochę ponad 400 zł brutto). Wymieniamy oczywiście łączniki i gumy parami - front - rear.

 

Tak na marginesie - po wymianie inne auto. Cichutkie o jakby zrywniejsze :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crem,

 

zamowilem i zaplacilem za 2xOEM na przod przy okazji jak mowisz dla spokoju wymienie se jeszcze gumy trzymajace staba z przodu tylko czy wymienic je tez na OEM czy czerwone poliuretany ???

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crem,

 

zamowilem i zaplacilem za 2xOEM na przod przy okazji jak mowisz dla spokoju wymienie se jeszcze gumy trzymajace staba z przodu tylko czy wymienic je tez na OEM czy czerwone poliuretany ???

 

tomasz

 

Wymień na OEM, ja założyłem żółte poliuretany i przy tych upałach wk.... skrzypią, a oryginalne gumy też wytrzymały jakieś 130 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie, musze zrobic odkop - niestety teraz i ja szukam czegos trwalszego niz zwykle laczniki stabilizatora do Forka '07 2.5xt. Wymienialem komplet na jakies lepsiejsze z Intercarsu, Przejechalem moze z 1200km i jeden zaczal stukac, drugi tez wydaje sie glosny. Po zdjeciu kola ukazal sie niecodzienny widok, wyglada na to, ze puscil gwint lacznika i mam teraz stukot ze hohooo. Ocencie i poradzcie co teraz kupic - w czwartek jade na reklamacje i moze uda mi sie wymusic na mechaniku wymiane obu na raz. Zastanawiam sie nad polskich Ramechem (reklamowany jako wzmocniony). Czyzby winny byl montaz (niewyposrodkowany stabilizator?)

 

Doradzcie prosze!

IMG_20140908_163530.md.jpg IMG_20140908_163557.md.jpg
Edytowane przez Wally666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że miałeś jakieś tańsze z plastikowym wkładem ale to oczywiście nie było przyczyną stanu na zdjęciach. Podpowiem tylko że u mnie jak się poluzowały nakrętki to łącznik wyrobił oczko w mocowaniu na wahaczu i  pomimo nowego łącznika i solidnego przykręcenia stukało. U ciebie też mam wrażenie że jest luz na mocowaniu co powoduje odkręcanie się nakrętki i stukanie. Szukaj łączników które mają metalowe miseczki a nie plastikowe są trwalsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

 

Panowie, musze zrobic odkop - niestety teraz i ja szukam czegos trwalszego niz zwykle laczniki stabilizatora do Forka '07 2.5xt. Wymienialem komplet na jakies lepsiejsze z Intercarsu, Przejechalem moze z 1200km i jeden zaczal stukac, drugi tez wydaje sie glosny. Po zdjeciu kola ukazal sie niecodzienny widok, wyglada na to, ze puscil gwint lacznika i mam teraz stukot ze hohooo. Ocencie i poradzcie co teraz kupic - w czwartek jade na reklamacje i moze uda mi sie wymusic na mechaniku wymiane obu na raz. Zastanawiam sie nad polskich Ramechem (reklamowany jako wzmocniony). Czyzby winny byl montaz (niewyposrodkowany stabilizator?)

 

Doradzcie prosze!

 
 
Ja tam widzę niedokręconą nakrętkę, sam łącznik  nie wygląda na zużyty...może po prostu dokręcić ???   :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam nieco temat.

Przyszedł u mnie czas na wymianę przednich łączników stabilizatora.

Założone JGR Ramech (40 zł/szt) o których było co nieco w tym wątku wspomniane.

Zobaczymy, ile wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam nieco temat.

Przyszedł u mnie czas na wymianę przednich łączników stabilizatora.

Założone JGR Ramech (40 zł/szt) o których było co nieco w tym wątku wspomniane.

Zobaczymy, ile wytrzymają.

Jestem Ciekaw ile wytrzymają ? sam zmieniłem od zeszłego roku dwa razy łączniki YAMOTO, okazały się porażką.. Nie wytrzymały 10 tyś km, niby japońskie.. Zobaczymy ile nowe wytrzymają choć nie pamiętam nazwy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno solidne są łączniki Ramtecha. Mam je co prawda dopiero od jakiś 3 tys. km, ale wyglądają jak nowe.

Edytowane przez Yanas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...