Jump to content

Problem Niedziałajaca Klimatyzacja rozwiązanie

mimis
 Share

Recommended Posts

Jak już wcześniej w kilku tematach pisałem miałem wielki problem z klimatyzacja w moim Outbacku '09 z Webasto (całe zło tego problemu) 2 tygodnie temu przestała działać zupełnie umówiłem się na wizytę na miejscu spotkałem innego właściciela Outbacka z tym samym problemem "Nie działa mi klima" (Pozdrawiam) i oto co z wizyty tej wyszło : spalił się mostek diodowy który został przez Pana z serwisu Webasto dowieziony do ASO w Mikołowie pisze to tutaj ponieważ wiem o 8 Outbackach w różnych miejscach Polski z tym samym problemem wiec jeżeli w waszych autach przestała działać klima to to jest problemem podobno jest tych samochodów około 100. :D Teraz klima smiga aż miło i nawet nie ma problemu że cykała i wyłączała i włączała się bez powodu.

Skomplikowana elektronika ma to do siebie, ze nie zawsze jest kompatybilna z seryjną elektroniką w aucie, naprawa i ewentualne usunięcie szkód - na koszt serwisu oferującego dodatkowe wyposażenie auta...

2 tygodnie temu przestała działać zupełnie

Czy zanim przestała działać zupełnie, były jakieś inne objawy :?: Pytam, bo u mnie tzw. climatronik czasem wyłącza się bez powodu i za chwilę włącza ponownie, a objaw ten pojawił się właśnie po zamontowaniu webasto.

Też mam zainstalowane webasto i występują dziwne objawy podczas załączonej klimatyzacji. Co chwila wyłącza się nawiew, po czym ponownie się włącza. Czasami samoistnie przechodzi pomiędzy różnymi stopniami nawiewu, raz mocniej potem słabiej i tak w kółko. Sama klimatyzacja nie wyłącza się a problem dotyczy tylko zmieniającego się nawiewu.

Myślałem, że to normalne działanie regulatora temperatury i to on steruje nawiewem tak, żeby uzyskać żądaną temperaturę.

Czy też mieliście takie objawy, czy było inaczej?

mimis, Bazyli, jesli możecie to podajcie w których serwisach naprawialiście tą usterkę. Pytam, bo w środę będę w ASO Lublinie z tym samym problemem i w razie czego podpowiedziałbym gdzie mogą popytać jak się z tym uporać.

Cieszę się że mogłem pomóc :) Jedno mnie tylko martwi ze skoro oni wiedza w jakich dokładnie samochodach jest zamontowane to wadliwe webasto, to dlaczego czekają aż się całkiem ta klima rozłoży i ktoś do serwisu przyjedzie zamiast wezwać szybko do siebie wymienić raz dwa i obyło by się bez stresu i nerwów.

Mysśę, że ASO jednak nie wie o tym problemie, a już na pewno ASO w Lublinie. Zgłaszałem wcześniej problem dziwnie działającej "klimy" i jako przyczynę wskazano niedoładowany akumulator :shock: r, dopiero po przedstawieniu info z tego wątku, elektryk "załapał" o co chodzi i problem usunął.

A dziś znowu niespodzianka :/ klimie odechciało się fiuchać znaczy wieje zimnem ale tak od niechcenia typowo...

Jutro wycieczka do Mikołowa...

Problem z klimą został pozytywnie rozwiązany. Wina leżała po stronie Webasto i w ramach gwarancji Webasto naprawiono klimę.

A w czym był problem jeśli można zapytać?

U mnie tez ta klima dziwnie chodzi, tzn. sprężarka się co chwila włącza i wyłącza i obroty skaczą raz wolniej i raz słabiej. W poprzednich klimatronikach tak nie miałem. :) i webasto taż mam.

Potwierdzam (dopiero teraz znalazłem wolną chwilę) powiązanie problemów działania klimy z podłączeniem sterowania dmuchaw Webasto. Ale serwisy ASO/Webasto już to chyba ogarniają.

A dziś znowu niespodzianka :/ klimie odechciało się fiuchać znaczy wieje zimnem ale tak od niechcenia typowo...

Jutro wycieczka do Mikołowa...

I jak ? znowu coś jest do poprawki ? U mnie klima chodzi ok, ale ostatnio 2 razy zwariowało elektryczne wspomaganie kierownicy ... nie zauważyliście tego u siebie ? Połowicznie tracę wspomaganie - zdecydowanie ciężej obraca się kierownicą. Restart samochodu leczy objawy. Mam nadzieję że to jednorazowe wybryki.

-- Pt cze 03, 2011 10:06 am --

Problem z klimą został pozytywnie rozwiązany. Wina leżała po stronie Webasto i w ramach gwarancji Webasto naprawiono klimę.

A w czym był problem jeśli można zapytać?

U mnie tez ta klima dziwnie chodzi, tzn. sprężarka się co chwila włącza i wyłącza i obroty skaczą raz wolniej i raz słabiej. W poprzednich klimatronikach tak nie miałem. :) i webasto taż mam.

Włączanie się i wyłączanie co chwila kompresora klimy - to normalne działanie - z tego co pamiętam ma zapobiegać zamarzaniu układu nawiewu, czy jakoś tak. Zwróć uwagę czy nie towarzyszy temu zdecydowana (niewielka jest w normie) różnica w sile nadmuchu z dysz nawiewu. Kolejnym objawem jest wariowanie samego panelu - czasami zamruga, potrafi się zrestartować, czasami zamula itd...

Zwróć uwagę czy nie towarzyszy temu zdecydowana (niewielka jest w normie) różnica w sile nadmuchu z dysz nawiewu. Kolejnym objawem jest wariowanie samego panelu - czasami zamruga, potrafi się zrestartować, czasami zamula itd...

Zdarza sie ta różnica sile nadmuchu. Czy niewielka? Trudno powiedzieć, bez problemu można to usłyszeć, że dmucha silniej, a w poprzednich samochodach /nie subaru/ tak nie miałem. raz zdarzyło mi się że po włączeniu zapłonu zaczęła szybko migać kontrolka od trybu wyboru wlotu powietrza /obieg wewn. - zewnętrzny/.

Zwróć uwagę czy nie towarzyszy temu zdecydowana (niewielka jest w normie) różnica w sile nadmuchu z dysz nawiewu. Kolejnym objawem jest wariowanie samego panelu - czasami zamruga, potrafi się zrestartować, czasami zamula itd...

Zdarza sie ta różnica sile nadmuchu. Czy niewielka? Trudno powiedzieć, bez problemu można to usłyszeć, że dmucha silniej, a w poprzednich samochodach /nie subaru/ tak nie miałem. raz zdarzyło mi się że po włączeniu zapłonu zaczęła szybko migać kontrolka od trybu wyboru wlotu powietrza /obieg wewn. - zewnętrzny/.

Masz takie objawy jakie były u mnie. Udaj się do serwisu, wymienią jakieś diody i będzie po sprawie. :)

Okazało się ze tym razem to tylko filtr pyłkowy szkoda tylko ze po 4 tys km... @Derek603 Dokładnie wymienią tylko diodki i będzie chodzić lepiej jak nowa:)

Rozumiem, że po ustawieniu klimy na auto sprężarka może sama regulować siłę nadmuchu i włączać i wyłączać przy tym ewentualnie sprężarkę w celu utrzymania zadanej temperatury. A czy po ustawieniu klimy na manualne chłodzenie - czyli sam ustawiam siłe nadmuchu i wybór nawiewu - sprężarka ma prawo się wyłączać i włączać czy powinna cały czas dmuchać?

Sprężarka będzie cały czas załączała sie i wyłączała niezależnie czy w trybie auto czy manual. Taki system. Inaczej wszystko by zamarzło. Natomiast siła nadmuchu ustawiona ręcznie na jakąkolwiek wartość, nie powinna się samoczynnie zmieniać. darek603, jedż do ASO, chwila roboty i zapomnisz o kłopocie 8)

Ostatnio byłem na przeglądzie. Sprawdzili niby ta klime - wszystko niby OK. Jak na złość chodziła przez tą chwilę równo. Sam już nie wiem o co chodzi. Muszę to dobrze obserwować i wtedy jeszcze raz podjadę. :(

• 9 months later...

Witam ponownie pozwolę sobie trochę odkurzyć temat u Mnie natomiast klima i nadmuch działał poprawnie a że dziś poleciał śnieg :) musiałem odparować szybki wsiadam włączam nawiew .... i nic szybki zaparowane dmuchawa nie działa ? po dłuższym męczeniu przycisków usłyszałem świst powietrza ale tylko przy włączonej klimie i to tylko 1 bieg natomiast po wyłączeniu klimy sama dmuchawa nie pracuję - gdzie tkwi problem czy można jakoś zresetować klimatronik np. odłączenie aku lub jakieś inne rozwiązanie Mojego problemu (outback 2001 H6)

sprawa załatwiona pozytywnie winny był przepalony bezpiecznik ... od sterowania lusterkami :) był włożony 7.5 A a powinien być 20 A i po przepaleniu zrobił się taki właśnie cyrk ja powyżej

• 1 year later...

Witam, odświeżę ciut temat ponieważ moja manualna klima w aucie nie działa. Pompa w ogóle nie pracuje mimo włączonego przycisku, być może to wina bezpiecznika? (nie znalazłem jeszcze który bezpiecznik jest od klimatyzacji, bo nie mam manuala do swojej wersji auta)

Przyczyna nr 2 to nie działająca pompka od klimy, co pewnie jest bardziej sensownym wyjściem.

Pozdrawiam serdecznie