Skocz do zawartości

jak wymienić amorki/sprężyny w gt


tyca

Rekomendowane odpowiedzi

prosze może ktoś ma jakieś rysunki czy schematy jak zamontować spreżyny/amortyzatory w gtku w sedanie.

Dziś zacząłem rozbierać tył i nie wiedziałem jak wymontować amor od góry... :/ dół poszedł w maire łatwo a góry za cholere niewiedziłem jak zdemontować:(

 

Prosze o info jak top zrobić :)

 

pozdrawiam

 

ps co sądzicie o spręzynach firmy suplex? i czy jak bym założył eibacha pro kit czy nie bedą mi koła obcierały 215/45r17 i 205/60r16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do górnych śrub dochodzi sie od bagażnika,złuż tylną kanapę i pod plastikami zobaczysz śruby (3),pozdro.

 

wystarczy połżyć siedzenia i jest jakieś dojście czy coś wiecej?

 

No właśnie do tych śrób nie moge sie dostać... albo jakiś tępy testem albo niewiem jak to zrobić...

Czy trzeba demontować kanape lub tylną półkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zdemontować oparcie trzeba wywalić siedzisko. Kupa roboty bo to w sumie aż 4 śruby na klucz 12 :mrgreen:

A przy odkręcaniu górnego mocowania od budy na bank będziesz szczęśliwy. Miejsca tam na małą grzechotkę i skok o 1-2 ząbki :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zdemontować oparcie trzeba wywalić siedzisko. Kupa roboty bo to w sumie aż 4 śruby na klucz 12 :mrgreen:

A przy odkręcaniu górnego mocowania od budy na bank będziesz szczęśliwy. Miejsca tam na małą grzechotkę i skok o 1-2 ząbki :P

 

 

Powterdzam, z moimi łapami ledwo dałem rade sie dostać do ostaniej śrubki. Tam potrzebne są dłonie ginekologa.

 

3 sruby i kolumna ładnie wypada w dół.

 

Całość do zrobienia w jeden wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zdemontować oparcie trzeba wywalić siedzisko. Kupa roboty bo to w sumie aż 4 śruby na klucz 12 :mrgreen:

A przy odkręcaniu górnego mocowania od budy na bank będziesz szczęśliwy. Miejsca tam na małą grzechotkę i skok o 1-2 ząbki :P

 

tak tak, ale można sobie pomóc odkręcając bębenek od pasów bezpieczeństwa - robi się luźniej ale oczywiście bez przesady :mrgreen:

ja za pierwszym razem też się męczyłem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha już troche jaśjenij mi sie zrobiło :) hehe

ale nie myślałem ża całą kanape trzeba wywalić :)

czyli w kolejności działania to:

1. siedlisko

2.oparcie

3. 3sróby na połce w ciasnym miejscu:)

4.reszta już na dole

 

a przewód hamulcowy jest jakoś przełożony przez oczko na amorze czy musze do odkręcić od zacisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i już po wymianie...

Wsadzone Ebiachy pro kit.

wrażenia hm... nie było tragedii ale :)

Oczka na amorach trzymajace wężyk ham musiałem rozciąć żeby nie zropinac przewodów hamulcowych.

I jeszcze jeden szczegół... odkręcając amor od dołu z przód z jednej strony nie zaznaczyłem na sróbie mimośrodowej znaków i musze jecghac ustawić zbeirznaść :?

 

wasze wskazówki były bardzo pomocne więc bardzo dziękuje!!

 

-- 16 cze 2011, o 13:48 --

 

a jeszcze jedna podpowiedź z waszej strony by mi sie przydała...

Czemu wszystkie wysokości błotników od podłoża maja ok 64,5cm a lewe przód ma 63cm ?? :? i te koło znów przyciera :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wszystkie wysokości błotników od podłoża maja ok 64,5cm a lewe przód ma 63cm ?? :? i te koło znów przyciera :(

 

jeśli wymieniłeś sprężyny i masz ciśnienie w oponie OK,to zostaje obwisły błotnik lub nadwozie :?

nie zaznaczyłem na sróbie mimośrodowej znaków i musze jecghac ustawić zbeirznaść :?

 

nie tyle zbieżność ,co kąt pochylenia zwrotnicy(można to przy prostych felgach samemu poprawić),ale zrób wszystko.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...