Jump to content

Forester-regulacja wyświetlacza w fabrycznym radio/CD.

rajder
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie na tym forum :):) .

Od dwóch tygodnii jestem szczęśliwym posiadaczem Forestera - 2,5 litra SG, 230 KM, 2006r. Jeździ super, ale po wczorajszym odbiorze z serwisu (wymiana świec) okazało się, że podświetlenie wyświetlacza w fabrycznym CD/radio zeszło kilka poziomów niżej - w zwykły dzień jest blade tak, że prawie nic nie widac - co jak sami rozumiecie jest mocno irytujące podczas jazdy :(. Dopiero po wyłączeniu świateł poziom jasności jest wysoki - taki jak poprzednio.

W instrukcji nie znalazłem ani słowa o regulacji jasności w fabrycznym radiu - może potraficie coś poradzić, będę dozgonnie wdzięczny :).

• 5 years later...

Zrobię małe wykopalisko sprzed kilku lat  :)

Rzecz co prawda nie dotyczy regulacji podświetlenia, ale nie widzę sensu zakładania nowego tematu z taką duperelą.

Mianowicie: czy w radioodtwarzaczu 2 DIN w Foresterze SG da się jakoś manewrować ustawieniem poziomu głośności pomiędzy trybem CD i BAND (radio) ?

Chodzi o to, żeby przy przełączaniu się pomiędzy torem CD i radiem był podobny poziom głośności - a konkretnie żeby odsłuch z CD dało się podkręcić nieco bardziej.

Na radioodtwarzaczu jest taki magiczny napis "VOL ADJ" - ale jaka dokładnie jest jego funkcja i jak poprawnie z tego skorzystać?

Bo mam wrażenie, że ta funkcja pozwala tylko na ustawienie ogólnego, wyjściowego (dla trybu CD i BAND jednocześnie) poziomu głośności po włączeniu zapłonu, czy tak?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

@Wally666 - O.K., dziękuję za potwierdzenie. Tak też myślałem  :)

Ale czy istnieje jakiś sposób na trwałą zmianę / wyrównanie poziomu głośności pomiędzy trybem CD a BAND ? 

Mam wrażenie, że nie  :(  ale proszę o wypowiedzi - potwierdzenie, lub weryfikację.

Chodzi o to, że jak przełączam się z CD na BAND, to od razu muszę gałę VOL skręcić, bo za bardzo daje po uszach  ;)  więc pasowałoby to wyrównać.