Skocz do zawartości

Forester-regulacja wyświetlacza w fabrycznym radio/CD.


rajder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie na tym forum :):) .

 

Od dwóch tygodnii jestem szczęśliwym posiadaczem Forestera - 2,5 litra SG, 230 KM, 2006r. Jeździ super, ale po wczorajszym odbiorze z serwisu (wymiana świec) okazało się, że podświetlenie wyświetlacza w fabrycznym CD/radio zeszło kilka poziomów niżej - w zwykły dzień jest blade tak, że prawie nic nie widac - co jak sami rozumiecie jest mocno irytujące podczas jazdy :(. Dopiero po wyłączeniu świateł poziom jasności jest wysoki - taki jak poprzednio.

 

W instrukcji nie znalazłem ani słowa o regulacji jasności w fabrycznym radiu - może potraficie coś poradzić, będę dozgonnie wdzięczny :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Zrobię małe wykopalisko sprzed kilku lat  :)

Rzecz co prawda nie dotyczy regulacji podświetlenia, ale nie widzę sensu zakładania nowego tematu z taką duperelą.

Mianowicie: czy w radioodtwarzaczu 2 DIN w Foresterze SG da się jakoś manewrować ustawieniem poziomu głośności pomiędzy trybem CD i BAND (radio) ?

Chodzi o to, żeby przy przełączaniu się pomiędzy torem CD i radiem był podobny poziom głośności - a konkretnie żeby odsłuch z CD dało się podkręcić nieco bardziej.

Na radioodtwarzaczu jest taki magiczny napis "VOL ADJ" - ale jaka dokładnie jest jego funkcja i jak poprawnie z tego skorzystać?

Bo mam wrażenie, że ta funkcja pozwala tylko na ustawienie ogólnego, wyjściowego (dla trybu CD i BAND jednocześnie) poziomu głośności po włączeniu zapłonu, czy tak?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wally666 - O.K., dziękuję za potwierdzenie. Tak też myślałem  :)

Ale czy istnieje jakiś sposób na trwałą zmianę / wyrównanie poziomu głośności pomiędzy trybem CD a BAND ? 

Mam wrażenie, że nie  :(  ale proszę o wypowiedzi - potwierdzenie, lub weryfikację.

Chodzi o to, że jak przełączam się z CD na BAND, to od razu muszę gałę VOL skręcić, bo za bardzo daje po uszach  ;)  więc pasowałoby to wyrównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...