Skocz do zawartości

subaru legacy 2.0 czy 2.5 pb ktory lepiej zniesie lpg


pieer84

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy się jak się LPG zagrzeje, wzrośnie ciśnienie i dupnie butla to dalej auto poleci ? :?

 

jest cos takiego jak zawor bezpieczenstwa 8) pozatym aby cos dupnelo temp.musi znacznie wzrosnac :wink: a pozatym jezdzac po miescie wcale nie potrzeba zalewac LPG "pod korek" ale jadac w trase to moim zdaniem warto zalac te kilka litrow wiecej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 litrow w miejsce kola, wchodzi ok 49,5 litra lpg

abart moze i faktycznie 65 wtedz ok 55

podginasz plywak i wchodzi ci kilka litrow wiecej :mrgreen::twisted:

 

czemu nie- zawsze mozna jeszcze w konewke i beczke po kapuscie w bagazniku :mrgreen:

 

Ja mam w kole zapasowym butle 65litrów i średnio wchodzi około 55 litrów gazu oraz starcza mi to na około 430km (trasa/miasto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz jestesmy przy detalach montazowych - estetom polecam montaz wskaznika/przelacznika LPG w schowku za lewarkiem skrzyni biegow. Kontrolka od Staga wchodzi idealnie na wysokosc. Obok mozna jeszcze jeden kontroler zmiescic, ot chocby taki (ten gorny):

9500ci.jpg

:D

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skrzynki najlepsze :) Na krzaczocjantow CB jednak lepsze.

Legalne jest posiadanie, uzywanie na drogach publicznych juz niekoniecznie :/ W stanach to maja fajnie - na legalu mozna z tym jezdzic (nie we wszystkich stanach, ale zawsze).

Gdyby ktos zamierzal pobawic sie takim gadzetem, to chyba polecilbym jednak STiR plus - ze wzgledu na Iskre :/

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu do Legacy kombi jak mierzyłem swoje miejsce na koło to na maxa weszłaby butla 650x270 a ona ma pojemność około 70L. Ja w swoim mam 630x250=59L a wchodzi 49L co na autostradzie starcza na około 500km.

 

Co do instalacji to mam Stag 300 Premium / Reduktor Scorpion GT / Wtryski Magic Jet / przewód Faro 9mm (PCV) instalacja chodzi pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ktoś podpowie czy legacy 2004 z 2.0 150km ma regulację zaworów na "srubkach" czy coś trudniejszego?

nie ma takiego silnika w modelu z 2004 roku, jest SOHC 137KM (101kW) regulacja na "śrubki"

Od MY06 165 KM DOHC, regulacja - "szklanki", 150KM DOHC silnik jest w Legacy od MY08 i posiada regulację - "szklanki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kugi, corolle jeszcze posiadasz ?? moja podkladke w koncu udalo sie zamontowac ?? a zderzak od Ciebie jedzie na piaskowanie, klejenie i trzeci raz lakierowanie - sorki za OT :-)

 

Dawno tu nie zaglądałem :wink: Corolla sprzedana, podkładka była zamontowana. Uważaj na mój zderzak, albo podnieś auto :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Może ktoś podpowie mi jak to wygląda W imprezie 2.5 RS SOHC 167kucy rocznik 2000 jeśli chodzi o regulację zaworów przy LPG, Silnik trzeba wyjmować? Czy ten proceder dotyczy tylko silników DOHC? Jeśli słychać lekkie stukanie/ cykanie (nie wiem jak to nazwać ) tylko na całkowicie zimnym silniku to już regulacja jest wymagana czy jeszcze może nie. Auto jeździ normalnie i odpala bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich forumowiczów, 

 

 Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Jestem na etapie zakupu Subaru Legacy V (od 2009) z silnikiem benzynowym. Z racji moich przebiegów odrazu po zakupie planuje założyć instalację gazową. Tutaj odrazu pojawia się problem, mianowicie nie wiem który silnik najkorzystniej przyjmie ten "wyrok" :)  Po przeczytaniu kilku wypowiedzi na forach dowiedziałem się że przy LPG wymagane jest jakaś redukcja luzów w zaworach i w niektórych silnikach wiąże się to z wyjęciem całego silnika... Reasumując który silnik polecacie do zagazowania? Ja osobiście najbardziej skłaniam się do silnika 2.0 150 KM, ze względu na sporą dostępność tych samochodów na rynku wtórnym. 

 Będzie to moje pierwsze auto z LPG, także jeszcze raz proszę o wyrozumiałość. 

Pozdrawiam


Jeszcze korzystając z okazji dodam pytanie, 

skrzynia automatyczna czy manualna? Czy dwumasa występuje we wszystkich silnikach benzynowych ze skrzynią manualną? 

 

Jeszcze raz pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...