Skocz do zawartości

Zmiana klocków hamulcowych Legacy


maro15551

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki mały problem, najprawdopodobniej kończą mi się klocki bo przy małej prędkości dotykając lekko hamulca

zaczyna coś piszczeć, zresztą po tarczach widać że już chyba trze metal o metal. I teraz pytanie czy sam mogę zmienić

klocki bo z tego co słyszałem niektóre auta trzeba podłączyć pod komputer przy wymianie np. w passacie. Pojechałbym na

serwis ale tutaj kasują kosmiczne pieniądze za taką operację a wiadomo samemu zawsze taniej. Auto jest z 2006r silnik 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ASO w Polsce i tak nie dojedziesz, więc coś mogę nabazgrać .

zresztą po tarczach widać że już chyba trze metal o metal

... więc tarcze do wymiany lub (o ile wymiar puści) do przetoczenia, wychodząc z założenia, że ma być tanio .

I teraz pytanie czy sam mogę zmienić klocki

Jeżeli posiadasz wiedzę na temat mechaniki samochodowej, odpowiednie narzędzia, smarowidła miedziowe i chęć ... to czemu nie .

 

 

Z drugiej strony pozostaje totalna druciarnia, czyli na przerysowane tarcze, brechami rozszerzając zacisk, zakładasz klocki .

Ale to się zemści .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tarcze to niema problemu bo mam pod ręką tokarkę, ze zmianą klocków też niema problemu bo już kilka samochodów w życiu miałem i

w sumie we wszystkich klocki zmieniałem sam, chodzi mi tylko o to czy dam rade cofnąć tłoczki bo w niektórych autach jest tak że komputer zapamiętuje

pozycję tłoczka i poprostu bez wykasowania pozycji tłoczka nie da się wsadzić nowego klocka. I jeszcze jedno pytanie czy w Legacy jest jakaś kontrolka od zużytych

klocków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. sam zmieniam u siebie a nie jestem z zawodu mechanikiem. Trochę podstawowej wiedzy + dobre narzędzia i można samemu zmieniać.

Dodałbym jeszcze: właściwy smar we właściwe miejsce. Można kupić taki specjalny od ATE, który podobno w porównaniu z miedzianym ma cudowne właściwości, łącznie z hipoalergicznością :mrgreen:

Na pewno nie zaszkodzi posmarować prowadnice klocków oraz miejsce styku z tłoczkiem / zaciskiem z drugiej strony. Oczywiście z umiarem :!:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz problemy na I.S. z autem to w Eyrarvik koło Akureyri mieszka jeden Polak Mechanik Janek vel Jony mam gdzieś do niego sima nr. chesz na PW ?

nie dzieki, serwis mam pod reka w razie czego! zreszta Akureyri to 500km ode mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz problemy na I.S. z autem to w Eyrarvik koło Akureyri mieszka jeden Polak Mechanik Janek vel Jony mam gdzieś do niego sima nr. chesz na PW ?

Chodzi o Janka który mieszka z Waldkiem? jeżeli tak to wiem o kogo chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie pod temat bo mam juz prawie koniec tylu - zarowno tarcze jak i klocki... klocki mam oryginalne jeszcze po poprzednim wlascicielu, zastnawiam sie nad tarczami, chce cos porzadnego... moze jakies Ferrodo ??

i pytanie odnosnie tloczkow tyl, czy wciska sie je jak z przodu czy jak np. w corolli sa wkrecane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz problemy na I.S. z autem to w Eyrarvik koło Akureyri mieszka jeden Polak Mechanik Janek vel Jony mam gdzieś do niego sima nr. chesz na PW ?

Chodzi o Janka który mieszka z Waldkiem? jeżeli tak to wiem o kogo chodzi.

 

Taki mały czarny krępawy z wąsem u Mr.Ingibjartura mieszka nad Fjordem.On z okolic Ciechocinka pochodzi

A ty jestes z Akureyri?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...