Skocz do zawartości

Legacy/OBK 2010 - USB + oryginalna nawigacja


spi630

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł jak w obk z 2010r z oryginalnym systemem navi i wyjściem aux dołączyć złącze usb żeby podłączyć dysk zewnętrzny z muzyką? czy to w ogóle możliwe jest? jak na razie nagrywam dvd z mp3 i to chodzi całkiem ok, jednak dogrywanie nowej muzyki na dysk było by o wiele wygodniejsze niż ciągłe nagrywanie nowych dvd's. O ipadzie nie myślę, bo chciałbym toto obsługiwać z ekranu dotykowego a nie z jakiegoś akcesorium. marzy mi się obsługa dysku zewnętrznego przez usb w taki sposób jak obsługuje się dvd z danymi. może ktoś ma jakiś pomysł?

a tak w ogóle to jest trochę obciach że nie dają jeszcze w subarach navi/audio z wbudowanym dyskiem twardym. ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam outback 2010 3.6L. Nie wiem czy navigacja jest taka sama, ale u mnie sa takie mozliwosci.

 

Zacytuje sam siebie z innego wątku gdzie to opisywalem.

 

Audio.

Jest to przeskok technologiczny 10 lat do przodu w porównaniu do imprezy (2007). Jak dla mnie gra całkiem fajnie.

W podłokietniku mamy wejście.... wideo....

Wejscie aux nam wyparowało. I teraz, żeby podłączyc ipoda lub iphona mamy następujące możliwosci.

 

1) mozemy wpiąc sie w wejscie wideo (samymi kabelkami audio) - ale na ekranie AUX (widocznym niżej), nie będzie wyswietlone nic. Żadnej możliwości sterowania, dosłownie niczym (oprócz głośnocią z kierownicy ofc). Żenada. O ładowaniu nie wspomne.

2) jeżeli mamy iphona, możemy sparowac auto z telefonem (super sprawa), i za każdym razem gdy wsiadamy do auta, odtwarzacz gra nam muze z telefonu. Sam sie synchronizuje, nic nie trzeba naciskać. Ze streowaniem jest lepiej - mamy przyciski pauza i play. Piosenki przerzuca sie pokretlem tune/track.

3) możemy kupic kabel do ippoda w subaru, za cene około 1200zł brutto, nie wiem, czy wtedy będzie pełne menu na ekranie nawigacji ale wiem, że żeby go zamontować trzeba rozebrać spory kawałek deski rozdzielczej (trzeba go wetknąć w tył nawigacji). Sądząc po tym jak wygląda wtyczka, pewnie będzie też ładowanie.

4) za ta sama cene co pkt 3, mozemy dokupic kabel usb. Co koniec koncow bedzie na ekranie nie wiem. Przestrzegam tylko gdyby ktos chcial kupic sobie oba kable - da sie podlaczyc tylko jeden z nich, bo jest jedno wyjscie z tylu nawigacji.

Polecam zdecydowanie opcje nr.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już rozeznałem temat kabla usb. można zamówić w salonie tzw subaru media hub

http://www.subaru.com/engineering/elect ... a-hub.html

który kosztuje jak napisał Sebastian.R ok 1200pln. Obsługa wetkniętego pendrive'a lub innego data storage będzie pełna, tak jak płyty dvd z mp3kami, czyli wszystkie katalogi na jednym poziomie (podkatalogi wrzuca do katalogu głównego)

kabel ten montuje się zamiast oryginalnych złączy aux w podłokietniku

wobec tej ceny zdecydowałem się nagrać sobie muzykę na 2 płyty DVD DL co w zupełności wystarcza, zwłaszcza, że jak przetestowałem czytnik w obk 2010 obsługuje DVD wielosesyjne, więc można sobie coś do płyty dograć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już rozeznałem temat kabla usb. można zamówić w salonie tzw subaru media hub

http://www.subaru.com/engineering/elect ... a-hub.html

Niestety, koncentrator (Media Hub) nie działa pojazdach z nawigacją. Nawisem mówiąc, mi także DVD-DL w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Ja mam outback 2010 3.6L. Nie wiem czy navigacja jest taka sama, ale u mnie sa takie mozliwosci.

 

Zacytuje sam siebie z innego wątku gdzie to opisywalem.

 

Audio.

Jest to przeskok technologiczny 10 lat do przodu w porównaniu do imprezy (2007). Jak dla mnie gra całkiem fajnie.

W podłokietniku mamy wejście.... wideo....

Wejscie aux nam wyparowało. I teraz, żeby podłączyc ipoda lub iphona mamy następujące możliwosci.

 

....

4) za ta sama cene co pkt 3, mozemy dokupic kabel usb. Co koniec koncow bedzie na ekranie nie wiem. Przestrzegam tylko gdyby ktos chcial kupic sobie oba kable - da sie podlaczyc tylko jeden z nich, bo jest jedno wyjscie z tylu nawigacji.

Polecam zdecydowanie opcje nr.2.

 

 

 

a ja polecam podpięcie kabla USB do gniazda cyfrowego z tyłu radia. Standordowe Audio/NAVI w subaru to kenwood

Sa 2 mozliwości:

- albo rzeczywiście specjalny kabel 9a dokładniej normalny kabel ale z nietypową wtyczką (subaru)

- albo wiedząc jaki jest układ pinów we wtyczne (jest ich bodajże 8 na wyjściu) trzeba podłączyć właściwe 4 do zwykłego obciętego kabla USB (oraz dodatkowo 1 - masa)

i tu są znowu 2 możliwości albo robi się to samemu znając schemat podłączenia i własciwe PINY albo podjeżdża się do gościa w Warszawie, który zrobi taki kabel, podłączy, sprawdzi, i td. - koszt max 100 zł, łącznie już z kablem.  czas ze wszystkim ok. 40 min

Działa w takim rozwiązaniu wszystko; pendrive, iPad oczywiście z wyświetlaniem na ekranie - po prostu aktywne gniazdo USB

Jak trzeba służę namiarem

Edytowane przez Meteor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...