Jump to content

lcd w zagłówku (z dvd, sd, usb, kgb, tgv, pkc, hgw..)

slesz
 Share

Recommended Posts

czy ktoś z was montował tego typu urządzenie i jest w stanie coś polecić?

odrzuciłem pomysł monitora z sufitu bo to zaproszenie do wybicia szyby a dzieci (zwłaszcza jedno) wchodzą w etap 'daleko jeszcze?' i o czymś muszę pomyśleć..

hę?

Ja wybrałem prostsze (i moim zdaniem ciekawsze rozwiązanie) niż prucie zagłówka.

Coś takiego:

http://www.next-base.com/click-and-go/l ... -lite.html

I do tego uchwyty:

http://www.next-base.com/click-and-go/a ... mount.html

Plusem tego rozwiązania jest to, że cała kabelkologia jest podpięta do uchwytu, a wpięcie/wypięcie monitora zajmuje sekundę. Do tego 9 cali jest sporo większe niż to, co mógłbyś zmieścić w zagłówku.

Słyszałem niedawno o gotowych zamiennikach zagłówków z DVD itp ale niestety nie mam namiaru na to i nie wiem czy do Subaru... ani czy estetyczne (jeden zamieniony może wyglądać różnie... :roll: ) ale sam pomysł wg mnie ciekawy i ponoć koszt rzędu ~500zł szt.

wlyszkow, dokladnie, moj kolega mial takie. Sa to jakby zamienne zaglowki z regulowanym rozstawem, z wbudowanymi monitorami lcd. Zapytam gdzie to kupil (chyba na eBayu).

właśnie znalazłem na allegro i to i to..

zagłówek z monitorem to około 600-650 zł

next base około 1700-1800zł za dwa monitory (system przeszedł testy zderzeniowe :shock: )

Godlik jak to śmiga? - w sensie czy dzieciak na środkowym fotelu coś zobaczy? czy głos wychodzi z urządzenia czy idzie przez głośniki? bo w perspektywie i tak muszę oba zagłówki zająć :wink: a next base ma dobrą opinię :)

ciekawa opcja, głównie z powodu mobilności. Można chyba dosyć prosto przerzucić to do innego auta lub zabrać ze sobą poza auto. Czy to ma jakąś baterie czy tylko zewnętrzne zasilanie. Musze pomyśleć o czyms takim dla dzieciaków bo w lipcu czeka mnie dobre 6-7 godz w komplecie nad polskie morze i juz wiem że bedzie ciężko :mrgreen:

Ja kupilem dzieciakowi cos takiego: http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/sto ... reId=10151. Na wyposazeniu jest pokrowiec z dosyc dlugim paskiem dzieki ktoremu mozna to w miare stabilnie zamontowac na siedzeniu lub miedzy siedzeniami gdy podrozuje z dwojka dzieci na tylnym siedzeniu. Bateria starcza na jakies 5-6h i jest dodatkowo adapter do gniazda zapalniczki. Sa dwa gniazda na sluchawki wiec nie trzeba rowniez sluchac bajek podczas jazdy :) Taki zestaw + PSP pozwala spokojnie w miare regularnie pokonywac trase z Krakowa do polnocnych Wloch (ca. 1300km) razem z dzieciakiem. Wg. mnie jest to wygodniejsze niz montowanie w zaglowku bo mozna to rowniez wziac ze soba do hotelu/namiotu i miec chwile dla siebie po podrozy gdy dzieciak sie zajmuje bajka. Odtwarza tez DivX wiec mozna sporo filmow upchnac na jednej plycie i nie trzeba sie co chwile zatrzymywac aby zmienic.

Ja w zeszłym roku kupiłem Philipsa PET742. W komplecie jest pokrowiec przypinany do zagłówka.

Sprawdza się bardzo dobrze. Jedyna wada to to, że nie ma USB więc tylko płyty (VCD/DVD) wchodzą w grę.

Jedna uwaga - nie kupuj jakiś ogromnych wyświetlaczy. Ten mój Philips ma 7" i moim zdaniem absolutny max. to 9" do samochodu (jeśli ma być zamontowany na zagłówku). Najlepiej zresztą zrobić sobie prosty test - przejść się do sklepu i stanąć w odległości takiej jak dziecko będzie miało monitor przed oczami. Naprawdę ciężko jest "ogarnąć" ekran większy niż te 7-8 cali.

i moim zdaniem absolutny max. to 9"

no właśnie.. tym bardziej, że fotelik jeszcze zbliża do ekranu..

Te podsufitkowe to dobry patent. W tribece OEMowy z podsufitki styka dla wszystkich pasazerow z tylu (no dobra, trzeci rzad siedzen ma troche przymaly obraz)

Te podsufitkowe to dobry patent. W tribece OEMowy z podsufitki styka dla wszystkich pasazerow z tylu (no dobra, trzeci rzad siedzen ma troche przymaly obraz)
rzeczywiście dobry, ale ja mam szyberdach... :D

No to po kolei.

Next Base jest w kilku wersjach. Można mieć dwa oddzielne odtwarzacze DVD, bądź też tylko jeden, wtedy na dwóch ekranach mamy to samo (ja mam właśnie taką wersję). W standardowym zestawie nie ma tych fajnych uchwytów montowanych do prętów zagłówka. Są takie na rzepy, ale UWAGA - np. w Legacy zagłówek zwęża się ku górze i jest lekki problem z montażem tych rzepów. Dlatego właśnie kupiłem te dodatkowe uchwyty. Natomiast np. w GTku rzepy sprawdzają się jak najbardziej. Trochę się bałem, że rzep zalatuje trochę tandetą i będzie się kiepsko trzymał, ale nie ma problemu.

Genialne rozwiązanie! Zdradzisz ile kosztował komplet?

Za zestaw monitorów zapłaciłem chyba coś ok. 1,5k. Drogie są te ekstra uchwyty, bo kosztują 250/szt.

Godlik jak to śmiga? - w sensie czy dzieciak na środkowym fotelu coś zobaczy? czy głos wychodzi z urządzenia czy idzie przez głośniki? bo w perspektywie i tak muszę oba zagłówki zająć a next base ma dobrą opinię

Ja jestem bardzo zadowolony. Genialne jest to, że cała kabelkologia jest podpięta na stałe do uchwytów. Przychodzisz z ekranami, wpinasz w 2 sekundy i działa. Nie sprawdzałem ze środkowego fotela, ale wydaje mi się że nie będzie problemu, bo obraz jest dobry nawet pod dużym kątem. A 9 cali to naprawdę WIELKI ekran (tak jak pisano powyżej).

Każdy z ekranów ma swoje głośniki i potencjometr głośności. Ten drugi ekran można też wyłączyć, gdy jedno z dzieci np. zaśnie. Jest wyjście na słuchawki przewodowe, jak i możliwość podpięcia bezprzewodowych (nie ma takich w zestawie). Jest pilot, ale można też sterować przyciskami na górze ekranu.

Jest wejście USB, więc można odpalić filmy z flasha lub nawet podłączyć iPoda jako zewnętrzny dysk. Czyta DIVXy, nawet z napisami (nie wszystkie, pewnie zależy to od formatu/kodeków, itp.).

Można też używać ekranu poza samochodem. Po podłączeniu do gniazdka działa jako zewnętrzny odtwarzacz.

Jeżeli ktoś chce obejrzeć/pomacać, zapraszam - można się ze mną umówić w Warszawie.

Aha, zastanawiałem się też nad monitorem podsufitowym, ale wg mnie jest więcej minusów:

- te lepsze są drogie

- dochodzi (niemały) koszt montażu

- kompletnie zasłania wsteczne lusterko

- żeby to oglądać, trzeba jednak mieć cały czas skręconą szyję

- nie można przenosić między samochodami

- niestety kusi złodziei

• Upvote 1

no to właśnie zamówiłem na brytyjskim amazonie :) duo click 9 z jednym odtwarzaczem i dwoma monitorami 229 funtów (promocja :D )

teraz muszę kumpla z lincoln uruchomić żeby mi uchwyty zamówił bo do polski nie chcą wysłać barany :roll: (cena też spoko 70 funtów za dwie sztuki :) )

dzięki Godlik za wyczerpującą informację :)

W tribece tez mamy... :D

Podsufitkowego playera montujesz ~10cm od zaglowkow w kierunku bagaznika ;)

wtedy dzieciaki wtrzeszczu oczu by dostały, Forester jest mniejszy w środku niż Tribeca... :D

Fajnie, że mogłem pomóc. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony :P

jakbym mógł to bym dał drugiego pomuka :wink: sprzęt jest super 8) bazy spokojnie można zamontować na rzepy (są też filmy z testów zderzeniowych - zarówno na rzepach jak i na szynie) jestem do tego stopnia zachwycony, że troche żałuję że nie jeżdżę z tyłu :wink: :P

a cena z amazona niesamowita :) czemu u nas trzeba za to wszystko dopłacać 50-60%? :roll: