Skocz do zawartości

lcd w zagłówku (z dvd, sd, usb, kgb, tgv, pkc, hgw..)


slesz

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś z was montował tego typu urządzenie i jest w stanie coś polecić?

odrzuciłem pomysł monitora z sufitu bo to zaproszenie do wybicia szyby a dzieci (zwłaszcza jedno) wchodzą w etap 'daleko jeszcze?' i o czymś muszę pomyśleć..

hę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem prostsze (i moim zdaniem ciekawsze rozwiązanie) niż prucie zagłówka.

Coś takiego:

http://www.next-base.com/click-and-go/l ... -lite.html

 

I do tego uchwyty:

http://www.next-base.com/click-and-go/a ... mount.html

 

Plusem tego rozwiązania jest to, że cała kabelkologia jest podpięta do uchwytu, a wpięcie/wypięcie monitora zajmuje sekundę. Do tego 9 cali jest sporo większe niż to, co mógłbyś zmieścić w zagłówku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem niedawno o gotowych zamiennikach zagłówków z DVD itp ale niestety nie mam namiaru na to i nie wiem czy do Subaru... ani czy estetyczne (jeden zamieniony może wyglądać różnie... :roll: ) ale sam pomysł wg mnie ciekawy i ponoć koszt rzędu ~500zł szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie znalazłem na allegro i to i to..

zagłówek z monitorem to około 600-650 zł

next base około 1700-1800zł za dwa monitory (system przeszedł testy zderzeniowe :shock: )

 

Godlik jak to śmiga? - w sensie czy dzieciak na środkowym fotelu coś zobaczy? czy głos wychodzi z urządzenia czy idzie przez głośniki? bo w perspektywie i tak muszę oba zagłówki zająć :wink: a next base ma dobrą opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa opcja, głównie z powodu mobilności. Można chyba dosyć prosto przerzucić to do innego auta lub zabrać ze sobą poza auto. Czy to ma jakąś baterie czy tylko zewnętrzne zasilanie. Musze pomyśleć o czyms takim dla dzieciaków bo w lipcu czeka mnie dobre 6-7 godz w komplecie nad polskie morze i juz wiem że bedzie ciężko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem dzieciakowi cos takiego: http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/sto ... reId=10151. Na wyposazeniu jest pokrowiec z dosyc dlugim paskiem dzieki ktoremu mozna to w miare stabilnie zamontowac na siedzeniu lub miedzy siedzeniami gdy podrozuje z dwojka dzieci na tylnym siedzeniu. Bateria starcza na jakies 5-6h i jest dodatkowo adapter do gniazda zapalniczki. Sa dwa gniazda na sluchawki wiec nie trzeba rowniez sluchac bajek podczas jazdy :) Taki zestaw + PSP pozwala spokojnie w miare regularnie pokonywac trase z Krakowa do polnocnych Wloch (ca. 1300km) razem z dzieciakiem. Wg. mnie jest to wygodniejsze niz montowanie w zaglowku bo mozna to rowniez wziac ze soba do hotelu/namiotu i miec chwile dla siebie po podrozy gdy dzieciak sie zajmuje bajka. Odtwarza tez DivX wiec mozna sporo filmow upchnac na jednej plycie i nie trzeba sie co chwile zatrzymywac aby zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku kupiłem Philipsa PET742. W komplecie jest pokrowiec przypinany do zagłówka.

Sprawdza się bardzo dobrze. Jedyna wada to to, że nie ma USB więc tylko płyty (VCD/DVD) wchodzą w grę.

 

Jedna uwaga - nie kupuj jakiś ogromnych wyświetlaczy. Ten mój Philips ma 7" i moim zdaniem absolutny max. to 9" do samochodu (jeśli ma być zamontowany na zagłówku). Najlepiej zresztą zrobić sobie prosty test - przejść się do sklepu i stanąć w odległości takiej jak dziecko będzie miało monitor przed oczami. Naprawdę ciężko jest "ogarnąć" ekran większy niż te 7-8 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei.

Next Base jest w kilku wersjach. Można mieć dwa oddzielne odtwarzacze DVD, bądź też tylko jeden, wtedy na dwóch ekranach mamy to samo (ja mam właśnie taką wersję). W standardowym zestawie nie ma tych fajnych uchwytów montowanych do prętów zagłówka. Są takie na rzepy, ale UWAGA - np. w Legacy zagłówek zwęża się ku górze i jest lekki problem z montażem tych rzepów. Dlatego właśnie kupiłem te dodatkowe uchwyty. Natomiast np. w GTku rzepy sprawdzają się jak najbardziej. Trochę się bałem, że rzep zalatuje trochę tandetą i będzie się kiepsko trzymał, ale nie ma problemu.

Genialne rozwiązanie! Zdradzisz ile kosztował komplet?

Za zestaw monitorów zapłaciłem chyba coś ok. 1,5k. Drogie są te ekstra uchwyty, bo kosztują 250/szt.

Godlik jak to śmiga? - w sensie czy dzieciak na środkowym fotelu coś zobaczy? czy głos wychodzi z urządzenia czy idzie przez głośniki? bo w perspektywie i tak muszę oba zagłówki zająć a next base ma dobrą opinię

Ja jestem bardzo zadowolony. Genialne jest to, że cała kabelkologia jest podpięta na stałe do uchwytów. Przychodzisz z ekranami, wpinasz w 2 sekundy i działa. Nie sprawdzałem ze środkowego fotela, ale wydaje mi się że nie będzie problemu, bo obraz jest dobry nawet pod dużym kątem. A 9 cali to naprawdę WIELKI ekran (tak jak pisano powyżej).

Każdy z ekranów ma swoje głośniki i potencjometr głośności. Ten drugi ekran można też wyłączyć, gdy jedno z dzieci np. zaśnie. Jest wyjście na słuchawki przewodowe, jak i możliwość podpięcia bezprzewodowych (nie ma takich w zestawie). Jest pilot, ale można też sterować przyciskami na górze ekranu.

Jest wejście USB, więc można odpalić filmy z flasha lub nawet podłączyć iPoda jako zewnętrzny dysk. Czyta DIVXy, nawet z napisami (nie wszystkie, pewnie zależy to od formatu/kodeków, itp.).

Można też używać ekranu poza samochodem. Po podłączeniu do gniazdka działa jako zewnętrzny odtwarzacz.

 

Jeżeli ktoś chce obejrzeć/pomacać, zapraszam - można się ze mną umówić w Warszawie.

 

Aha, zastanawiałem się też nad monitorem podsufitowym, ale wg mnie jest więcej minusów:

- te lepsze są drogie

- dochodzi (niemały) koszt montażu

- kompletnie zasłania wsteczne lusterko

- żeby to oglądać, trzeba jednak mieć cały czas skręconą szyję

- nie można przenosić między samochodami

- niestety kusi złodziei

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to właśnie zamówiłem na brytyjskim amazonie :) duo click 9 z jednym odtwarzaczem i dwoma monitorami 229 funtów (promocja :D )

teraz muszę kumpla z lincoln uruchomić żeby mi uchwyty zamówił bo do polski nie chcą wysłać barany :roll: (cena też spoko 70 funtów za dwie sztuki :) )

dzięki Godlik za wyczerpującą informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że mogłem pomóc. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony :P

 

jakbym mógł to bym dał drugiego pomuka :wink: sprzęt jest super 8) bazy spokojnie można zamontować na rzepy (są też filmy z testów zderzeniowych - zarówno na rzepach jak i na szynie) jestem do tego stopnia zachwycony, że troche żałuję że nie jeżdżę z tyłu :wink: :P

 

a cena z amazona niesamowita :) czemu u nas trzeba za to wszystko dopłacać 50-60%? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...