Skocz do zawartości

[WRX 2001] Problem z instalacją BOV


orele

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

 

Co do samego montażu - w miejsce seryjnego podmieniamy HKS, gumową rurą która idzie na powrót zatykamy, mały wężyk podpinamy do HKS i powinno śmigać prawda ? Tutaj niestety jest trochę inaczej...

 

Mam problem z zamontowaniem zaworu upustowego HKS, mianowicie nie potrafie owego zaworu zmieścić przy użyciu obecnej flanszy (element nr 1) ? (po co jest element nr2?) Poniżej zestaw ktory posiadam (jest tez kilka obejmek,filtr itd)

imag0894613x1024.jpg

 

Może gdyby kołnież/dystans był dłuższy i zawór byłby dalej od intercoolera to by spasowało ?

 

Generalnie haczy w miejscach zaznaczonych na czerwono.

imag08921024x613.jpg

 

Mam tez rysunek jak to zamontowac, tyle ze w STI, czy te silniki się aż tak różnią ?

 

monta640x423.jpg

 

Proszę o pomoc,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już to kupiłem, to muszę zamontować. WIem że auto może się dusić, świecic check engine, ale z opinii ktore czytam to roznie wychodzi, jedni maja problem, inni nie... stąd decyzja sprawdzenia na własnej skórze.

 

 

Hmm, olac znaki i do montowania :) jakieś porady ? Czy ta flansza jest okej, czy jest za krótka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki AMI za szybkie odpowiedzi :lol:

Nie wiem, taki już kupiłem i teraz szukam tego króćca i nie mogę go znaleźć. A gdzie taki trójnik mógłby być zamontowany? Wczoraj nawet intercooler zdejmowałem i nigdzie nie widać miejsca gdzie by ta (#$#$$@!!?!!##!!) rureczka pasowała :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pod intercoolerem to za bardzo podpinac go nie ma gdzie.

To ma byc podpiete do ktoregos z kroccow na kolektorze dolotowym, jak wspominalem.

Masz ich tam kilka do wyboru - jesli wszystkie uzyte, to trojniczek.

Trojniczek mozna kupic np. w sklepie ze sprzetem akwarystycznym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orele,

 

a u mnie załóżone jest w tym miejscu, w którym pierwotnie pokazałeś. Miałem tylko flanszę dorobioną, bo ta oryginalna sprawiała, że efekt był podobny jak u Ciebie.

 

A jakie doładowanie masz u siebie?

Jak masz poniżej 08-09 bara, to cicho będzie na HKSie...

 

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orele - jak Ci blokuje o kolektor - i koniecznie chcesz miec BOV - to musisz dokupic flansze i zamontowac z wykorzystaniem nr 2

 

montazic.th.jpg

 

 

Zauważ, ze w STI - intercooler jest bardziej oddalony od kolektora - co widac na zdjeciu - chociazby po dlugosci rurki do przepustnicy.

 

Mozesz tez odsunac IC - dac dluzsza rure do przepustnicy i odsunac na mocowaniach + odgiac przewody od odmy /tak jak na zdjeiu w STI/ idace przy IC - i zamontowac na flanszy nr 1 z zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siekla, to juz mogles chociaz dac zdjecie po remoncie, zeby ladniej wygladalo ;)

 

A tak swoja droga, to new age sti chyba tez ma nieco inny kolektor, to to wszystko troche inaczej moze wygladac z kroccami tez - podejrzewam, ze bardziej podobnie jednak do WRX'a niz STi GC8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siekla, to juz mogles chociaz dac zdjecie po remoncie, zeby ladniej wygladalo ;)

 

A tak swoja droga, to new age sti chyba tez ma nieco inny kolektor, to to wszystko troche inaczej moze wygladac z kroccami tez - podejrzewam, ze bardziej podobnie jednak do WRX'a niz STi GC8

 

 

po remoncie to mi nie pasowalo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...