Skocz do zawartości

tuleja przedniego wahacza - tylna


slimak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.04.2020 o 13:05, olej napisał:

Każdy ogarnie. Wyjęcie tego z auta prosta sprawa. 

 

W dniu 13.04.2020 o 16:08, ewemarkam napisał:

Wymiana jednej to z 10 minut roboty :) 3 śruby łącznie.

 

Tak, ale mi chodzi o wymianę na prasie, a nie samo wyjęcie z auta :) Nie wiem, czy się dobrze zrozumieliśmy. 

Pytanie brzmi: czy każdy w miarę rozgarnięty mechanior dysponujący prasą poradzi sobie z zastosowaniem zestawu naprawczego, gdybym się jednak na niego zdecydował :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, ok myslałem że chodzi Ci o cały element. Nie wiedziałem że tą gumę da się wyprasować. Jak szukałem do SF to nie było, trzeba kupić cały element, wtedy wymiana to 10 minut. Ale Każdy mechanik bez problemu wymieni.

Edytowane przez ewemarkam
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, niczym się ta robota nie różni od wymiany gumy w samym wahaczu. Tuleje można wrzucić do zamrażarki na parę godzin co by łatwiej w gniazdo weszła ale raczej nie posądzał bym jakiegoś płatnego mechanika o take ceregiele ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2020 o 08:49, olej napisał:

Tuleje można wrzucić do zamrażarki na parę godzin co by łatwiej w gniazdo weszła

 

O widzisz - świetny pomysł i mądra uwaga. Bardzo dziękuję za pomoc i wypowiedzi :thumbup:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odświeżam temat . Jestem po przeglądzie  i diagnosta stwierdził ,że do wymiany są obie tuleje wachacza przedniego (lewa i prawa strona ) W moim XV wytrzymały 120.000 km i 8 lat  eksploatacji .  Moje pytanie  dotyczy trwałego zamiennika (co polecacie )i  czy są to takie same tuleje jak do Forestera ? (Subaru XV 2.0 i 2013 r)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...