Skocz do zawartości

tuleja przedniego wahacza - tylna


slimak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dowiedziałem się, ze mam do wymiany tylną tuleję przedniego wahacza.

Wiem, ze to nei koniec swiata ale jak zadzwoniłem do Serwisu to podali mi cenę 385PLN netto za szt.

I teraz mam pytanie, czy występuje jakiś przyzwoity zamiennik i jeżeli tak, to gdzie go mogę szukać?(na alledrogo nie znalazłem)

I, czy może jednak warto zacisnąć zęby i wydać na te dwa kawałki gumy dość sporą kwotę??

 

Proszę o pomoc, slimak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy lepsze - sa 3 rozwiązania - albo oryginały z ASO, albo zamienniki dobrej jakości - kpl kosztuje mniej niż sztuka oryginału, albo poliuretan. Do wyboru do koloru - a już co Ci w serwisie /ASO/ założą zależy od właściciela i zasobności jego portfela - nikt przecież nie zabroni Ci w ASO założyć zamiennika albo wprasować poliuretanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy lepsze - sa 3 rozwiązania - albo oryginały z ASO, albo zamienniki dobrej jakości - kpl kosztuje mniej niż sztuka oryginału, albo poliuretan. Do wyboru do koloru - a już co Ci w serwisie /ASO/ założą zależy od właściciela i zasobności jego portfela - nikt przecież nie zabroni Ci w ASO założyć zamiennika albo wprasować poliuretanu.

to ja tez poprosze o pw (z cena opcji nr.2 i 3 :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
wydaje mi się, że mój wątek jest dokładnie o tym samym

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread

:wink:

Twoj watek dotyczy starszego Forka (SF), a ja pytam o nowszego... i chodzi mi nie o "wklad", ale o kompletny element (nie wiem tylko, czy takie wystepuja :oops: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam,

Odświeżam temat co by nie spamować.

Pacjent forek SG MY2002, silnik 2.0 XT.

Pojechałem ustawić zbieżność, ale diagnosta zadzwonił do mnie i zeznał że do wymiany są tylne tuleje przednich wachaczy.

Mam w związku z tym pytanie czy to ten element nr 4

https://www.subaruparts.com/oem-parts/subaru-control-arm-front-bushing-20201fc020/?c=Zz1mcm9udC1zdXNwZW5zaW9uJnM9ZnJvbnQtc3VzcGVuc2lvbiZpPUY3MzIwODA0JnI9NCZhPXN1YmFydSZvPWZvcmVzdGVyJnk9MjAwMiZ0PXMmZT0yLTVsLWg0LWdhcw%3D%3D

 

 

Czy tez można kupić sam „wkład” i wprasować w starą obudowę?

Tutaj to chyba nr 12.

https://www.subarupartsdepot.com/oem-subaru-parts.html

 

Ta 2 opcja wydaje mi się tańsza, ale nie mam pewności co do tego jaka trwałość takiego rozwiązania.

Cała tuleja w 1 z ASO w stolicy to koszt 517 brutto sztuka – oferta z wczoraj + ok 2 tyg. czas oczekiwania.

Znalazłem też w intercarsie zamiennik marki YAMATO:

https://e-katalog.intercars.com.pl/?lang_id=PL&search=1#/produkty/3215313114181-J47004CYMT-silentblock-wahacza-przod,scr_dItems.html

czy ktoś montował ten zamiennik yamato i może coś powiedzieć o jego trwałości?

 

Pozdrawiam

Rafał

Edytowane przez xaafuun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi diagnosci juz dwa razy mowili ze do wymiany tuleje (dwa rozne zestawy wahaczy) a spece od subaru i aso powiedzialo ze sa ok tylko tak to wyglada bo one maja jakis płyn w środku. Nie mowie ze diagnosta sie myli ale jesli to takie drogie to ja bym sprawdzil najpierw to np w aso.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

podłączam się do tematu - ktoś coś poleci, albo widział gdzieś oryginał w dobrej cenie? :)

 

E: tak się zaczałem zastanawiać - nie powinno się wymienić właściwie z obu stron, zakładając, że guma w tym, który jest nadal sprawny będzie bardziej wyrobiona od nówki sztuki?

Edytowane przez durst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nic powiedzieć o trwałości. Ale w czerwcu wymieniałem na TED-GUM obie tylne tuleje w przednich wahaczach. Jestem zdania że elementy zawieszenia wymienia się parami, oba amory jeśli jeden wylał, obie tuleje, oba łączniki itp.

Polecił te gumy mechanik, powiedział że są całkiem dobre. W każdym razie cena w ASO mnie wyrwała z butów. Dlatego wziąłem zamiennik.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Podłączę się, i odświeżę nieco temat. Sprawa dotyczy Forestera SG, rocznik 2007. Prawdopodobnie będę musiał wymienić tylne tuleje wahacza przedniego. Prawa ma delikatny luz, a przy wymianie prawej należy wymienić też i drugą stronę, czyli również i lewą. Czy na obecną chwilę jest dostępny jakiś sensowny zamiennik? OEM - owe tuleje aktualnie to koszt = 280 zł/szt. Zamienniki są po około 60-90 zł/szt, ale czy warto? Czy ktoś, kto montował u siebie takie zamienniki może coś powiedzieć o ich trwałości? Polecić, odradzić? I ostatnie pytanie: czy trzeba po wymianie tych tulei regulować zbieżność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie nie robiłem geometrii. Ważne co by śruby dokręcić jak już auto na kołach stanie. A zamiennik Febi albo Pedders. Można kupić z całą obudową ale w sumie bez problemu na prasie samą tuleję można wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 08:44, Bobek666 napisał:

W SF wymieniłem te tuleje chyba na Febi

 

"Febi Bilstein", czy może "Febest"? Bo dwóch takich producentów mi znajduje :) 

 

W dniu 9.04.2020 o 20:08, olej napisał:

Ważne co by śruby dokręcić jak już auto na kołach stanie.

 

Ważna informacja, dziękuję.

 

W dniu 9.04.2020 o 20:08, olej napisał:

Można kupić z całą obudową ale w sumie bez problemu na prasie samą tuleję można wymienić.

 

Czy jest to jakaś skomplikowana operacja, czy raczej każdy mechanik dysponujący prasą powinien dać radę to zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...