Jump to content

Subaru w Szybkich i Wściekłych 5

motorOla
 Share

Recommended Posts

Jak pewnie część z Was już zauważyła, na ekranach kin pojawił się piąty z kolei odcinek Szybkich i Wściekłych...

http://www.v10.pl/Szybcy,i,Wsciekli,5,F ... 53375.html

Z założeniami, sensem i treścią filmu można się zgadzać lub nie, można go lubić lub nie (ale kto nie lubi palonej gumy, slajdów, speeda i dziesiątek widowiskowych dzwonów, niech jeździ rowerem...), zresztą moim zdaniem doszukiwanie się logiki i sensu w tego rodzaju filmach jest sprawą zbędną i chyba niepotrzebną, po prostu to się kocha albo nie, ale dwie oczywistości należą do grupy tych absolutnie oczywistych:

1.Film prezentuje nam efekty specjalne dotąd chyba niespotykane w filmach akcji, takiej siekanki nie było nawet w Terminatorze, Bad Boysach, Taxi czy Transporterze :) , nie ma ani minuty dłużyzny, speed, akcja nonstop...

2.W skrócie: główni bohaterowie mają zamiar okraść sejf położony na komendzie policji i do tego potrzebują auta tak szybkiego, że kamery ochrony objektu nie powinny go zauważyć, i po wielu próbach z różnymi bardzo szybkimi autami najszybszym, prawie niezauważalnym dla kamer (!) jest aktualny model Subaru Imprezy :lol:, ostateczną decyzją co prawda jest plan użycia kradzionych aut policyjnych, które z oczywistych względów nie podpadają na parkingu policyjnym, ale przedstawiciel naszej ulubionej marki po kilku eksperymentach jest brana pod uwagę jako najszybszy pojazd..... :lol:

Polecam film wszystkim amatorom akcji i szybkości :lol:

Szczerze mówiąc, myślałem już, że po ostatnim Transporterze nie da się wymyślić nic bardziej kuriozalnego... :twisted::mrgreen: ale skoro tak twierdzisz, to aż się skuszę :P :wink:

Swoją drogą niezły branding :wink:

Scena w której chłopaki ciągną dwoma furami ogromny i ciężki sejf na stalowych linach przez całe Rio... :lol: rozwalając nim wszystko co stanie na przeszkodzie....genialna, aczkolwiek na granicy wiarygodności... :D, ale ogląda się super!

Byłem wczoraj na tym filmie.

Trzeba do niego podejść jak do komedii z masą efektów specjalnych, i wtedy ogląda się to super ;) Większość ewolucji związanych z samochodami byłaby niemożliwa do wykonania in real world, ale taki jest hollwood. Ogólnie wygrał ogromny agent sił specjalnych, który przez cały film jest spocony :mrgreen: , no i jakby ktoś oglądał to w ostatnim pościgu (tym z sejfem) w przód auta o'connora uderza motocyklista zbijając szybę, a parę scen dalej szyba jest już nienaruszona .... taki mały warsztat zaliczył w międzyczasie. Sumując, warto zobaczyć bo jest fun, ale nie można podchodzić do tego zbyt poważnie ;)

wlasnie bylem w kinie - fajny film, na pewno lepszy od czworki :) i zapowiada sie, ze szostka bedzie w Europie :P

To może ktoś mi powie, jak wypadło to subaru? :mrgreen:

wlasnie bylem w kinie - fajny film, na pewno lepszy od czworki i zapowiada sie, ze szostka bedzie w Europie

No jak... 5 była w europie a dokładniej w Świebodzinie 8)

Film lekki, przyjemny, bez głebszej treści z małą iloscią jazdy a dużą... całej reszty.

Bardzo podobal mi sie oldskulowy GT-R Walkera...

Widziałem znaczek ale myslałem że to Corolla :roll: