Jump to content

Co puka w klapie ?

MARIN
 Share

Recommended Posts

Witam od dłuższego czasu nasłuchuje dziwnego pukania z tyłu samochodu. Dzieje się to na ogół jak samochód jedzie po nierównej drodze gdzie się kołysze z lewa na prawo. Podobnie jest gdy równej drodze jak się hamuje w zakręcie lub bierze zakręt ciasny np. nawijka i jest różnica w wysokości asfaltu. To pukanie przypomina trochę stukający łącznik stabilizatora ale jet to pojedynczy puk nie powtarza się często.

Po otwarciu klapy i przejechaniu się po dziurach cisza zamknąłem puk puk... Luzów na zamku nie ma jak klapa jest zamknięta szarpie w górę i dół w prawo i lewo i niby jest ok. Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym ? W czym może tkwić problem ?

U mnie pukało na styku plastiku ze szkłem tylnej szyby w okolicy silnika wycieraczek (takie wybrzuszenie) - uszczelka uszczelniania okien (taka z trzema rowkami w kolorze brązowym dostępna w Castoramie) i jest znacznie lepiej.

Zwróć też uwagę na roletę - stuka jak jest zwinięta.

To może też być jednak zamek - skobel (to co jest od strony karoserii ma regulację lewo-prawo / góra-dół. Przed odkręceniem zaznacz czymś (cienki flamaster) jego pierwotne położenie zwłaszcza lewo prawo bo trudno to później wyregulować.

To pukanie: to laczniki stabilizatora

C124SU-227965.jpg

albo to: guma stabilizatora

0abd023c6eff908effd4ecea07414c1590x90.jpg

u mnie wymiana tego drugiego pomogla jak reka odjal.

A tez dochodzily mnie niepokojace stuki z tylu przy klapie, widocznie tak sie dzwiek rozchodzi.

Fabio, ale jak jest klapa w górze to jest cisza, poza tym byłem na przeglądzie i z zawieszeniem wszystko niby ok. Może rozbiorę z tyłu klapy plastiki i zobaczę co tam siedzi

Przejedź się bez plastiku. Jeśli nie będzie pukać to masz powód i w tedy jak kolega crem napisał castorama i jedziesz ;). Jeśli puka dalej to w tedy zagłębiasz się w klapie ;)

Moim zdaniem najprościej będzie zacząć od nawinięcia taśmy izolacyjnej na metalowe ucho, za które chwyta zamek. Zrób to i się przejedź po dziurach. Jak nie pomoże to rozbieraj powoli samochód i sprawdzaj dalej :mrgreen:

Nie wiem jak w Twoim modelu ale w moim puka/hałasuje (nie koniecznie na dużych nierównościach) pas bezpieczeństwa schowany w podsufitce.

Niemam czasu by się temu przyjrzeć bliżej i jakoś uciszyć... A z zapiętym nie uśmiecha mi się jeździć.

Nie wiem jak w Twoim modelu ale w moim puka/hałasuje (nie koniecznie na dużych nierównościach) pas bezpieczeństwa schowany w podsufitce.

Niemam czasu by się temu przyjrzeć bliżej i jakoś uciszyć... A z zapiętym nie uśmiecha mi się jeździć.

W tym przypadku pomocne są płaskie gąbki lub gumki przyklejane na taśmę dwustronną ;)

Zobaczcie oparcia tylnej kanapy, u mnie stukają jak diabli, w serwisie byłem juz kilka razy. Jak sie siedzenia rozłozy - jak reka odjął. Stuki są na tulejkach oparcia jak również na zamku ruchomym od regulacji połozenia oparć. Słychac to bardzo mocno przy bardzo wolnej jeżdzie.