Skocz do zawartości

Przejazd przez Kraków


sebachon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś ma jakiś pomysł na sprawne przebicie się przez Kraków od trasy z Warszawy E-77 na Zakopiankę, żeby dostać się do Wadowic? Jadę jutro i będę przejeżdżał przez Kraków ok. godz 19-tej, a słyszałem, że teraz przez liczne remonty jest tam masakra. :evil: Moja wiedza drogowa o tym mieście ogranicza się raczej do obwodnicy i kilku dróg w centrum, więc byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie zna miasta to zamiast jechać przez Aleje i kiblować potem na Matecznym oraz 30 sekundowym zielonym koło Bumy lepiej wskoczyć na obwodnicę:

 

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... =UTF8&z=11

 

Potem masz do wyboru DK7 :arrow: DK52 lub DK44 :arrow: DW953 :arrow: DK52.

 

Roboty drogowe, o których wspominasz znajdziesz na skyscrapercity pod hasłem 'Rondo Ofiar Katynia'. Wieczorami nie powinno tam być tragedii.

 

P.S. Tylko nie pomyl wjazdu na autostradę od Pasternika kolo leroj-merlin :arrow: lewy pas :!: . Ale w miarę dobrze jest tam oznakowane. Po paru km od tego wjazdu zjeżdzasz pierwszym exitem na Balice/Kraków Południe/Zakopane DK7/E77 bo inaczej jadąc prosto wyrzuca Cię na A4 na Katowice. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o 19 ładuj przez miasto, nie ma juz takich korków, na pewno nie przed matecznym, jak wjezdzasz do krakowa caly czas jedziesz alejami, dopiero na rondzie matecznego skręcasz w prawo na zakopane i znowu prosta droga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to 2x krócej niż obwodnicą, ale ja już nie raz przerabiałem scenariusz kiedy nawet kogoś pilotowałem po mieście a i tak widząc drogowskaz na dane miasto (np. przy banku na Kapelance, albo na Grunwaldzkim) tamże się kierował chociaż wszystkie te znaki wyrzucają w przeciwnym kierunku. :mrgreen:

 

W każdym razie tutaj link do wariantu miejskiego, aby kolega miał wybór. :wink:

 

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... =UTF8&z=11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Spróbuję zatem wariant miejski przez Mateczny. Ten rejon trochę znam :wink: Pozdrawiam.

 

P.S. A jadę przez Kraków bo w Miechowie chcę obejrzeć jednego wrx-a na sprzedaż... :D

 

 

Oby nie był tak zmasakrowany jak poprzedni...!! :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Spróbuję zatem wariant miejski przez Mateczny. Ten rejon trochę znam :wink:

O tej porze to chyba najrozsądniejsze. Tylko zamiast Wadowicką i Zakopianką, pojechałbym z Matecznego ul. Tischnera/Herberta. Raczej nie nadłożysz a masz szansę minąć korek na Wadowickiej.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skyscrapercity

Czytasz? 8)

 

Czytam. Nie udzielam się. Raz tylko zarejestrowałem się by pomóc przy wątku 'guess the city' christos-greece, bo widziałem jak ludzie przez 4 strony się męczą. Nick miałem inny, nie loguję się tam.

 

FPW jednak na bieżąco. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Spróbuję zatem wariant miejski przez Mateczny. Ten rejon trochę znam :wink: Pozdrawiam.

 

P.S. A jadę przez Kraków bo w Miechowie chcę obejrzeć jednego wrx-a na sprzedaż... :D

 

 

Oby nie był tak zmasakrowany jak poprzedni...!! :wink: :mrgreen:

 

:twisted::lol::lol::lol::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Spróbuję zatem wariant miejski przez Mateczny. Ten rejon trochę znam :wink: Pozdrawiam.

 

P.S. A jadę przez Kraków bo w Miechowie chcę obejrzeć jednego wrx-a na sprzedaż... :D

 

 

Oby nie był tak zmasakrowany jak poprzedni...!! :wink: :mrgreen:

 

:twisted::lol::lol::lol::twisted:

 

:D He, he... Ten Wasz to mi się po nocach śni... Pozytywnie oczywiście... Tym bardziej, że mojej imprezie już 100 tysięcy stuknęło, a właśnie jutro jadę do Wiednia i za chwilę Berlin... Ken, pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się pochwalę co wymyśliłem bez navi :mrgreen: W Słomnikach zjeżdżam z E7, przed torami w lewo i jadę na Ruszczę przez wsie i miasteczka. Na drodze w remoncie wypatruję drogowskazu na Ruszczę w lewo, potem koło aresztu lub z-du karnego przejeżdżam pod torami, jestem na Rusieckiej, potem w prawo, jadę koszmarną postindustrialną ulicą. Na pierwszych światłach w lewo, dojeżdżam do ronda, na rondzie do autostrady od strony Rzeszowa. Tym highwayem dojeżdżam do zakopianki.

Za pierwszym razem pojechałem bezbłędnie, za drugim pogubiłem się na rondzie i wjechałem w koszmarne roboty drogowe koło galerii handlowej w budowie :evil:

Generalnie polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Spróbuję zatem wariant miejski przez Mateczny. Ten rejon trochę znam :wink: Pozdrawiam.

 

P.S. A jadę przez Kraków bo w Miechowie chcę obejrzeć jednego wrx-a na sprzedaż... :D

 

 

Oby nie był tak zmasakrowany jak poprzedni...!! :wink: :mrgreen:

 

:twisted::lol::lol::lol::twisted:

 

:D He, he... Ten Wasz to mi się po nocach śni... Pozytywnie oczywiście... Tym bardziej, że mojej imprezie już 100 tysięcy stuknęło, a właśnie jutro jadę do Wiednia i za chwilę Berlin... Ken, pozdrowienia

 

Dzięki, w razie problemów w Kraku dzwoń!!

Szerokiej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w razie problemów w Kraku dzwoń!!

Szerokiej drogi.

 

Dzięki. Za chwilę ruszam. A w czerwcu już mi się kroi wyjazd imprezą do Salonik...

 

się pochwalę co wymyśliłem bez navi :mrgreen: W Słomnikach zjeżdżam z E7, przed torami w lewo i jadę na Ruszczę przez wsie i miasteczka. Na drodze w remoncie wypatruję drogowskazu na Ruszczę w lewo, potem koło aresztu lub z-du karnego przejeżdżam pod torami, jestem na Rusieckiej, potem w prawo, jadę koszmarną postindustrialną ulicą. Na pierwszych światłach w lewo, dojeżdżam do ronda, na rondzie do autostrady od strony Rzeszowa. Tym highwayem dojeżdżam do zakopianki.

Za pierwszym razem pojechałem bezbłędnie, za drugim pogubiłem się na rondzie i wjechałem w koszmarne roboty drogowe koło galerii handlowej w budowie :evil:

Generalnie polecam :D

 

Dzięki za propozycję, ale spróbuję tym razem przez centrum. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Za chwilę ruszam. A w czerwcu już mi się kroi wyjazd imprezą do Salonik...

 

Jakby Cię rzuciło bardziej na południe to daj znać. :wink: Nie wybierasz się przypadkiem na Acropolis Rally?

 

"Kto się boi, umiera każdego dnia, kto się nie boi, umiera tylko raz..." :idea: Też jakieś greckie korzenie?... :D

 

Przejazd w stronę Wadowic według Twojego wariantu miejskiego był super, bez problemów. Z powrotem spróbowałem obwodnicą i też bez większych stójek. Widać coś się Wam rusza w tej Galicji :wink: A co do rajdu, to może jako widz... W czerwcu będę w okolicach Salonik i Kawali...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... google nie dałoby rady tak tego 'metafraznąć'. :wink:

 

Να σου πω... δεν εχω οικογενεια ουτε γονεις αλλα παω στην Ελλαδα συχνα. :wink:

 

'Rusza w Galicji'... Która jako pierwsza w Polsce miała autostradę i obwodnicę miasta. :mrgreen:

 

No to z Macedonii masz kawałek. :wink: Wybiorę się kontrolnie pod Akropol 16 VI. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiorę się kontrolnie pod Akropol 16 VI. :)

 

No to może się spotkamy... Jedziesz autem? Ja już moją imprezą czwarty raz będę Grecję zaliczał. Wtedy nawet schodzi ze spalaniem do 8 litrów... :D

 

P.S. Ego pali eho ton patera Ellina... Kie meni aftos stin Athina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Οχι ρε... Με το αεροπλανο. Δεν θα ειναι διακοπες - παω απο την εταιρεια, εχω δουλεια να κανω εκει.

Το σαββατοκυριακο 17-19 παω πισω να δω την οικογενεια μου.

 

Przerzućmy może szczegóły na PW. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...