Jump to content

Płyn do spryskiwaczy - jak poradzić sobie doraźnie?

ukiman
 Share

Recommended Posts

Gdzieś chyba czytałem, że Subaru nie ma kontrolki zużycia płynu do spryskiwaczy. No nic, przeżyje - ale mam z tym związany problem, kłopot i pytanie co zrobić?

Jestem człowiek oszczędny i nie wypsikuje dużych ilości płynu latem, w związku z tym od kupna auta jeszcze sporo zostało mi letniego. Jak sama nazwa mówi, taki letni płyn może zimą ...zamarznąć?? W zwiazku z tym co mam zrobić?

Mam coś dolać do tego letniego? Albo zmieszać normalnie letni z zimowym (lub np. kupić koncentrat i wlać go do letniego, nie mieszać z wodą)? Czy - o zgrozo - jakoś spuścić ten letni??

Może ktoś miał refleksje na podobny temat...? :)

• Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dolać spirytusu :D

I chuchać, od środka szyba napewno nie zamarznie a podróż będzie odbywać sie w miłej atmosferze.

można dolac także kolorowych alkocholi jak ktoś nie gustuje w czystej, choć mamcia jak mniemam z pewnościa poleca spiryt :mrgreen:

Zbiorniczek lepiej żeby był szczelny bo tapiecrki fotela szkoda, i mozna buty pasażerowi z tyłu zapaskudzić. na wszelki wypadek warto wozić zaświadczenie od lekarza o pomroczności jjasnej albo czapke policyjna na tynim siedzeniu.

Zbiorniczek lepiej żeby był szczelny bo tapiecrki fotela szkoda, i mozna buty pasażerowi z tyłu zapaskudzić. na wszelki wypadek warto wozić zaświadczenie od lekarza o pomroczności jjasnej albo czapke policyjna na tynim siedzeniu.

dobra..i jeszcze dwa pytania:

czy spirytus można zastąpić np. tequillą?

czy zamiast czapki może być domowe ciasto? średnio wyglądam w nakryciach głowy

:mrgreen:

Ad.1 Ekonomicznie jest to nieuzasadnione pozatym robaczek może ugrząść w dyszy spryskiwacza

Ad.2 Nie wiem jak wyglądasz z ciastem na głowie ( z taką karpatką napewno apetycznie), ale mandatu z pewnością bys nie dostała, W obecnej sytuacji politycznej zastanawiam się nad kupnem mocherowego beretu, zapewnia immunited, nie mówiąc o koloratce i dyndającej kaczuszce na lusterku.

Widząc co wybierają nasi rodacy to chyba za 4 lata aby policja cie nie kontrolowała trzeba będzie wozić buraka dyndającego na lusterku, a zamiast dywaników szmacianych ekologiczną słomę.

Ad.1 Ekonomicznie jest to nieuzasadnione pozatym robaczek może ugrząść w dyszy spryskiwacza

słusznie..zostańmy przy cywilizowanych trunkach..eee płynach

Ad.2 Nie wiem jak wyglądasz z ciastem na głowie ( z taką karpatką napewno apetycznie), ale mandatu z pewnością bys nie dostała,

tak..wezwaliby zaraz białe kaftany 8)

W obecnej sytuacji politycznej zastanawiam się nad kupnem mocherowego beretu, zapewnia immunited, nie mówiąc o koloratce i dyndającej kaczuszce na lusterku.

mam...mam..nawet kilka..jak wróce do domu zaraz jedna przeprowadza się do auta..lepiej większa czy mniejsza?może mniejsza..bardziej poprawne politycznie :mrgreen:

mam...mam..nawet kilka..jak wróce do domu zaraz jedna przeprowadza się do auta..lepiej większa czy mniejsza?może mniejsza..bardziej poprawne politycznie :mrgreen:

:mrgreen::mrgreen:

może załozymy nowy dział "pozdrawiam berety" bedziemy jeździc w beretach (oby sip wypuścił jakąś wersje jubileuszową SUBARU-beretów) będziemy machac do siebie oraz do innych bereciarzy (głównie favoritki, maluchy i polonezy) Zasłużeni forumowicze i dyrekcja może uzwać beretów z antenką. :wink:

Zasłużeni forumowicze i dyrekcja może uzwać beretów z antenką. :wink:

Tu nie ma nic do "śmiacia"..ostatnio szukałam beretu i nigdzie nie było..wszystko wykupili 8)

..ja to bym chciała taki z antenką..a co :mrgreen:

Tak sobie wszystcy żartujemy a we wtorek jechałem do Tarnowa około godziny 5 i w przeciągu 20km wypotrzebowałem 2l płynu. Droga posypana solą jak dobry sledź i po chwili został mi do patrzenia tylkoo mały wizjer w przedniej szybie. Kolejno odwiedzane stacje sprawiały wrażenie jakby śnieg o tej porze roku byl efektem elninjo (sorry za mój hiszpański) i płynu nie było żadnego. napełnianie zbiorniczka śniegiem trwało strasznie długo ale chyba na 4 z kolei stacji stałem sie szczęśliwym posiadaczem 5l wody zdemineralizowanej. Moja radość była szczera i nie miała granic, szczególnie widząc gościa jadącego za mną i polewającego szybę wodą z butelki po ludwiku (żeby go zdenerwowac nadużywałem spryskiwaczy tylnich szyb). Oczywiscie jako esteta doceniłem końcowy efekt uboczny, zamiast wycieraczek dwa wielkie sople, przedudne kształty wyrzeźbione przez mróz i wode na dachu

Gdzieś chyba czytałem, że Subaru nie ma kontrolki zużycia płynu do spryskiwaczy. No nic, przeżyje - ale mam z tym związany problem, kłopot i pytanie co zrobić?

Jestem człowiek oszczędny i nie wypsikuje dużych ilości płynu latem, w związku z tym od kupna auta jeszcze sporo zostało mi letniego. Jak sama nazwa mówi, taki letni płyn może zimą ...zamarznąć?? W zwiazku z tym co mam zrobić?

Mam coś dolać do tego letniego? Albo zmieszać normalnie letni z zimowym (lub np. kupić koncentrat i wlać go do letniego, nie mieszać z wodą)? Czy - o zgrozo - jakoś spuścić ten letni??

Może ktoś miał refleksje na podobny temat...? :)

Ja jeżdże jeszcze na letnim, ale bez problemu można dolać zimowy i pomoże

Ja bym wypompowal w normalny sposob ten plyn i problem z glowy. Mysle, ze tak bardzo nie zbiedniejesz a plyn zimowy to koniecznosc. Tak apropo...... kupilem dzisiaj w Auchan 5 litrow jakiegos "lepszego" :lol: plynu za 9.49 (byl to ten drozszy plyn), takze jak widac za niewielka kwote mozna miec cos z miare dobrego.

Rok temu mialem jakies kompletne gowno za 5zl a spisywal sie identycznie jak plyn z shella za 25zl :roll: