Skocz do zawartości

Płyn do spryskiwaczy - jak poradzić sobie doraźnie?


ukiman

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś chyba czytałem, że Subaru nie ma kontrolki zużycia płynu do spryskiwaczy. No nic, przeżyje - ale mam z tym związany problem, kłopot i pytanie co zrobić?

 

Jestem człowiek oszczędny i nie wypsikuje dużych ilości płynu latem, w związku z tym od kupna auta jeszcze sporo zostało mi letniego. Jak sama nazwa mówi, taki letni płyn może zimą ...zamarznąć?? W zwiazku z tym co mam zrobić?

 

Mam coś dolać do tego letniego? Albo zmieszać normalnie letni z zimowym (lub np. kupić koncentrat i wlać go do letniego, nie mieszać z wodą)? Czy - o zgrozo - jakoś spuścić ten letni??

 

Może ktoś miał refleksje na podobny temat...? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dolać spirytusu :D

 

I chuchać, od środka szyba napewno nie zamarznie a podróż będzie odbywać sie w miłej atmosferze.

można dolac także kolorowych alkocholi jak ktoś nie gustuje w czystej, choć mamcia jak mniemam z pewnościa poleca spiryt :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek lepiej żeby był szczelny bo tapiecrki fotela szkoda, i mozna buty pasażerowi z tyłu zapaskudzić. na wszelki wypadek warto wozić zaświadczenie od lekarza o pomroczności jjasnej albo czapke policyjna na tynim siedzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek lepiej żeby był szczelny bo tapiecrki fotela szkoda, i mozna buty pasażerowi z tyłu zapaskudzić. na wszelki wypadek warto wozić zaświadczenie od lekarza o pomroczności jjasnej albo czapke policyjna na tynim siedzeniu.

 

dobra..i jeszcze dwa pytania:

czy spirytus można zastąpić np. tequillą?

czy zamiast czapki może być domowe ciasto? średnio wyglądam w nakryciach głowy

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Ekonomicznie jest to nieuzasadnione pozatym robaczek może ugrząść w dyszy spryskiwacza

Ad.2 Nie wiem jak wyglądasz z ciastem na głowie ( z taką karpatką napewno apetycznie), ale mandatu z pewnością bys nie dostała, W obecnej sytuacji politycznej zastanawiam się nad kupnem mocherowego beretu, zapewnia immunited, nie mówiąc o koloratce i dyndającej kaczuszce na lusterku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Ekonomicznie jest to nieuzasadnione pozatym robaczek może ugrząść w dyszy spryskiwacza

słusznie..zostańmy przy cywilizowanych trunkach..eee płynach

 

Ad.2 Nie wiem jak wyglądasz z ciastem na głowie ( z taką karpatką napewno apetycznie), ale mandatu z pewnością bys nie dostała,

tak..wezwaliby zaraz białe kaftany 8)

 

W obecnej sytuacji politycznej zastanawiam się nad kupnem mocherowego beretu, zapewnia immunited, nie mówiąc o koloratce i dyndającej kaczuszce na lusterku.

 

mam...mam..nawet kilka..jak wróce do domu zaraz jedna przeprowadza się do auta..lepiej większa czy mniejsza?może mniejsza..bardziej poprawne politycznie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam...mam..nawet kilka..jak wróce do domu zaraz jedna przeprowadza się do auta..lepiej większa czy mniejsza?może mniejsza..bardziej poprawne politycznie :mrgreen:

 

:mrgreen::mrgreen:

 

może załozymy nowy dział "pozdrawiam berety" bedziemy jeździc w beretach (oby sip wypuścił jakąś wersje jubileuszową SUBARU-beretów) będziemy machac do siebie oraz do innych bereciarzy (głównie favoritki, maluchy i polonezy) Zasłużeni forumowicze i dyrekcja może uzwać beretów z antenką. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wszystcy żartujemy a we wtorek jechałem do Tarnowa około godziny 5 i w przeciągu 20km wypotrzebowałem 2l płynu. Droga posypana solą jak dobry sledź i po chwili został mi do patrzenia tylkoo mały wizjer w przedniej szybie. Kolejno odwiedzane stacje sprawiały wrażenie jakby śnieg o tej porze roku byl efektem elninjo (sorry za mój hiszpański) i płynu nie było żadnego. napełnianie zbiorniczka śniegiem trwało strasznie długo ale chyba na 4 z kolei stacji stałem sie szczęśliwym posiadaczem 5l wody zdemineralizowanej. Moja radość była szczera i nie miała granic, szczególnie widząc gościa jadącego za mną i polewającego szybę wodą z butelki po ludwiku (żeby go zdenerwowac nadużywałem spryskiwaczy tylnich szyb). Oczywiscie jako esteta doceniłem końcowy efekt uboczny, zamiast wycieraczek dwa wielkie sople, przedudne kształty wyrzeźbione przez mróz i wode na dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś chyba czytałem, że Subaru nie ma kontrolki zużycia płynu do spryskiwaczy. No nic, przeżyje - ale mam z tym związany problem, kłopot i pytanie co zrobić?

 

Jestem człowiek oszczędny i nie wypsikuje dużych ilości płynu latem, w związku z tym od kupna auta jeszcze sporo zostało mi letniego. Jak sama nazwa mówi, taki letni płyn może zimą ...zamarznąć?? W zwiazku z tym co mam zrobić?

 

Mam coś dolać do tego letniego? Albo zmieszać normalnie letni z zimowym (lub np. kupić koncentrat i wlać go do letniego, nie mieszać z wodą)? Czy - o zgrozo - jakoś spuścić ten letni??

 

Może ktoś miał refleksje na podobny temat...? :)

 

Ja jeżdże jeszcze na letnim, ale bez problemu można dolać zimowy i pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wypompowal w normalny sposob ten plyn i problem z glowy. Mysle, ze tak bardzo nie zbiedniejesz a plyn zimowy to koniecznosc. Tak apropo...... kupilem dzisiaj w Auchan 5 litrow jakiegos "lepszego" :lol: plynu za 9.49 (byl to ten drozszy plyn), takze jak widac za niewielka kwote mozna miec cos z miare dobrego.

Rok temu mialem jakies kompletne gowno za 5zl a spisywal sie identycznie jak plyn z shella za 25zl :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...