Skocz do zawartości

kontrolka cruise i mulenie na niższych obrotach


kapalek

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu w moim legacy 2006r. 20. 165ps miga w czasie jazdy kontrolka cruise, nie działa też oczywiście tempomat, zauważyłem też że auto troche muli na niższych obrotach. Ktoś z Was miał takie objawy w swoim Legacy? Podkreślam, że miga tylko cruise nie świeci sie check engine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że tylko komp mi konkretnie odpowie.

Prześledziłem jednak wątki na forum z kontrolkami i tam piszecie, że zapalała sie też kontrolka check engine wraz z cruise. W moim świeci się tylko cruise (miga). O tym nie ma mowy nawet w manualu. Może to miganie oznacza coś konkretnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....W moim świeci się tylko cruise (miga). O tym nie ma mowy nawet w manualu. Może to miganie oznacza coś konkretnego?

 

Kilka razy spotkałem się z sytuacją, iż kontrolka Cruise migała bez checka w przypadku gdy następowała próba odpalenia auta ze zbyt słabym akumulatorem, kręcenie rozrusznikiem i w konsekwencji nie odpalenie auta. Zbyt niski poziom napięcia najprawdopodobniej spowodował przy "test self" tego typu sygnalizację. ECU "powariowało" . Nie jest to sytuacja "normalna" i zdefiniowana stąd nie występuje w manualu i nie koniecznie może mieć zastosowanie w Twoim przypadku, ale warto sprawdzić. Objawy "samomigania" ustępowały same po przejechaniu w trasie 100-200 km.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mule auta w zakresie 2-3rmp jest normą w tym silniku. I jest jak zdradliwa wena - raz jest raz jej nie ma :D

 

Jeśli mruga ci kontrolka cruise to znaczy że wyskoczył Ci jakis błąd. W moim legacy 2006 roku

w przypadku błędu zawsze mruga kontrolka cruise i dodatkowo wyłączony jest układ stabilizacji toru jazdy (chyba tak to sie nazywa).

 

Musisz podpiąć auto do kompa i odczytać kod błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawdzić napięcie na akumulatorze? Nie było prób odpalenia bez zapalenia silnika. Akumulator był jednak już wymieniany przez poprzedniego właściciela.

U mnie było tak, że ok 2 tyg temu się zapaliła na ok dwa dni. Po jakimś czasie faktycznie zgasła i aktualnie znowu miga co mnie strasznie denerwuje. Oczyiwście nie działa tempomat.

Reasumując:

Mam legacy od ok miesiaca i poza tą kontrolką oraz piszczaącą dwumasą bardzo fajne auto :lol:

Porównując z moim poprzednuim autem t.j. z alfą 156 2.0 150km Legacy 165 ps zbiera się lepiej mimo większej masy (kombi).

 

-- Wt maja 10, 2011 7:35 am --

 

dzis zapalił się jeszcze check engine:( orientujecie sie ile w kocarze w poznaniu kosztuje diagnoza komputerowa i kasowanie błedów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kocara będę mógł jechac nie prędzje niż w sobote, a tymczasem zgłębiłem temat tego akumulatora. Otóż widze że zamontowany jest aku o pojemności 60ah gdy tymczasem z instrukcji wynika, że powinien być 48ah. Czy może być tak, że alternator nie może doładować akumulatora do pełnje pojemności i mi wywala kontrolki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapalek, mam u siebie 60Ah od pazdziernika zeszlego roku i jest OK. Dokladnie mam Boscha 60Ah 540A Model 0 092 S40 240, wymiary: 232x175x225mm.

W oryginale u mnie byl Panasonic bodajze 55Ah.

 

Mulenie miedzy 2-3k rpm rozwiazalem poprzez montaz LPG :D

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kocara będę mógł jechac nie prędzje niż w sobote, a tymczasem zgłębiłem temat tego akumulatora. Otóż widze że zamontowany jest aku o pojemności 60ah gdy tymczasem z instrukcji wynika, że powinien być 48ah. Czy może być tak, że alternator nie może doładować akumulatora do pełnje pojemności i mi wywala kontrolki?

Alternator da radę, 60Ah jest ok, TUTAJ jest wątek o akumulatorach. Pojemność ako, nie jest powodem występowania błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu w moim legacy 2006r. 20. 165ps miga w czasie jazdy kontrolka cruise, nie działa też oczywiście tempomat, zauważyłem też że auto troche muli na niższych obrotach. Ktoś z Was miał takie objawy w swoim Legacy? Podkreślam, że miga tylko cruise nie świeci sie check engine

 

Witam, miałem ten sam kłopot. Odpiąłem klemy i podłączyłem na nowo i kłopot na nowo nie powrócił, a było to 6msc temu.

Co do mulenia to dwa razy zmieniano mi softa i w końcu też ustąpiło. Ale na 100% ci nie powiem,że dlatego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany dopiero w ASO, okazało się że wyświetlił się bląd zaworu dolotowego powietrza, błąd skasowany i jak narazie jest w porządku, kontrolek nie wywala. Co do klem, to odpinałem i nic to nie dawało błąd się pojawiał cały czas. Dopiero kasowanie komputerem pomogło.

 

-- Pn maja 16, 2011 8:00 pm --

 

znowu wywaliło migający cruise (bez check engine) :evil: nie mam już normalnie siły...

 

-- Wt maja 17, 2011 2:37 pm --

 

sorki za flood ale chciałbym się jeszcze jednej rzeczy dowiedzieć. mechanik w kocarze mówił, że kontrolka cruise sie pojawia jak jedno z kół utraci kontakt z podłożem. Czy mial racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za flood ale chciałbym się jeszcze jednej rzeczy dowiedzieć. mechanik w kocarze mówił, że kontrolka cruise sie pojawia jak jedno z kół utraci kontakt z podłożem. Czy mial racje?

Skoro mechanik tak mówił, to pewnie miał już tego typu doświadczenia.

Zdarza się, że Cruise pojawia się wraz błędem na wyświetlaczu przebiegu dziennego :arrow:

Er SS - Wheel speed data malfunction, związany z błędnym odczytem czujników ABS z kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pomuka dla okeyten bo był najbliżej...

problemem byl akumulator, kombinowałem i zamieniłem akumulatory z moim drugim autem alfą 156 i po wymianie crusie zniknął, ten aku w subaru był jakis taki marketowy i obsługowy ( i czasem miał problemy z rozruchem), ten z alfy mimo że o mniejszej pojemności to jest bezobsługowy i sprawdzony. Czeka mnie zatem zakup nowego aku.

 

-- Pt cze 24, 2011 10:47 am --

 

i znowu wywaliło cruise nie wiedzieć czemu:( nowy aku i taki zonk. Podkreślam, że samo cruise bez checka. Czy to może być objaw uszkodzonego przeniesienia napędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Odświeżę wątek, bo też mam ten problem w moim Legacy. Jakieś 2 dni temu zaczęło mi migać "Cruise".

 

Latem miałem taką sytuację, że też migało, a po jakimś czasie przestało.

 

Wcześniej miałem też tak, że migało "Cruise", potem doszedł do tego "Check engine", mechanik mówił, że przydałoby się przejrzeć instalację elektryczną i zresetował komputer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę wątek, bo też mam ten problem w moim Legacy. Jakieś 2 dni temu zaczęło mi migać "Cruise".

 

Latem miałem taką sytuację, że też migało, a po jakimś czasie przestało.

 

Wcześniej miałem też tak, że migało "Cruise", potem doszedł do tego "Check engine", mechanik mówił, że przydałoby się przejrzeć instalację elektryczną i zresetował komputer. 

Ale przed resetem sprawdził, co za błąd powodował zapalenie kontrolek? Bo jak nie sprawdził i wykonał reset, to ... zmień mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził - było coś od pompy wspomagania, ale podejrzewał, że może być z instalacją elektryczną i dlatego taki błąd. W każdym razie zresetował i kazał trochę pojeździć, żeby sprawdzić czy błąd znowu powróci, ale od tamtej pory "Check engine" mi się nie załączył - tylko właśnie ten migający "CRUISE".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził - było coś od pompy wspomagania, ale podejrzewał, że może być z instalacją elektryczną i dlatego taki błąd. W każdym razie zresetował i kazał trochę pojeździć, żeby sprawdzić czy błąd znowu powróci, ale od tamtej pory "Check engine" mi się nie załączył - tylko właśnie ten migający "CRUISE".

Zainwestuj w kabelek (~30zł) i sam sprawdzaj co się dzieje. U mnie czasem pojawiał się migający Cruise, by po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu zgasnąć. Dwa razy zdarzyło mi się mieć Check P0420 (poprzedzony Cruise) w odstępach miesiąca. Na trzeci raz nie czekałem - poszła tulejka między drugą sondę lambda, a rurę wydechową i jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...