Skocz do zawartości

klimatyzacja... zagadka kabinowa z cyklu co tam być powinno?


grzala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukałem szukałem ale nei natrafiłem na informacje mi potrzebne.

A mianowicie w moim subaru legacy 1995 w instalacji klimatyzacji nad nogami frontowego pasazera jest magiczna puszka, jest o tyle magiczna że w miejscu firmowego wycięcia jest wetkniety dopasowany kawałek klocka drewnianego! i tak podejrzewam że zamiast jakiegos filtra albo czegoś wymiennego bo ewidentnie na to wskazuje...

No własnie o ten klocek chce zapytać... czy szanowni forumowicze moze mi ktos wytłumaczyć co tam zamiast tego drzewca być powinno?

Nie natrafiłem na żaden rysunek na którym mogłym podejrzeć a i na żywca nie mam dawcy poglądowego...

Wymieniłem skraplacz i chce ogólnei usprawnić do życia klime bo troszkę jej brakuje oddechu w końcu lata... a ten klocek nie daje mi spokoju... i najlepiej bym go spalił :twisted:

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie powinien być filtr kabinowy, często go brakowało.....ktoś pomyślał po co filtr węglowy skoro można zastosować filtr "drzewniany" :mrgreen: Węgiel bardziej brudzi, trudniej sie go wydobywa a drewienko to i ładnie może pachnieć i ociosać łatwiej :wink:

 

marynarz77 też próbował zmierzyć się z TEMATEM, spróbuj sie do niego odezwać, może podzieli się informacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zacier

Pewnie kierowca uznał że mu za słabo grzeje . Postanowił zatkać nawiew na prawą stronę aby więcej powietrza poszło na kierowcę . :roll:

Tam zapewne powinien być filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie chciało wierzyc i chyba nadal nie, że skośne rączki zaprojektowali w 1995 roku filt kabinowy... nie znalazłem w żadnej instrukcji i rysunkach takiego sladu... ale widzę, z linków, po wypowiedziach uzytkowników młodszych roczników, że cuda wystepują...

 

No jedynie mam problem z doborem... wezme filtr drewniany i zawalcze... zdziwionemu sprzedawcy powiem że filtr obecny jest w wczesnym procesie karbonizacji a potrzebuje taki ustabulizowany chemicznie z ramką PE...

 

tak się udziłem, że metodą na krzywy ryj dowiem się co to ma być z wymiarami, symbolem katalogowym.... ale nie tracę nadzieji

 

dzięki za pomoc 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zacier

Zadzwoń do ASO to ci powiedzą czy faktycznie powinien być czy to tylko rzeźba . Podasz VIN to dostaniesz koszt wymiany . Potem pojedziesz kupić i zapłacisz mniej niż nic . Nic w ASO kosztuje podobno 200zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety zostaje przy filtrze no ten tego.... drewnianym :shock:

Przeszukaliśmy w IC i 4Carsie wszystkie strony na okragło, katalogi z przeróżnymi filtrami i nic nie dopasowałem... sprzedawca i ja nie podjeliśmy tropu... ;)

Ani po VINie, ani po roczniku nie ma prawa być w Legacku '95 filtra kabinowego lub jakiegokolwiek w układzie klimy... dopiero od 98 coś sie pojawiło, ale w zasadzie dwa filtry i zupełnie w innym kształcie niż mógłbym oczekiwać...

Na razie odpuszczam.... moze tam była tylko zaślepka która została poprzednikowi w ręku, a może hobbistycznie rzeźbił to zastosował naturalny zamiennik ;)))

Co jakis czas wydmucham odkurzaczem i tyle... do tej pory robiło to porobi jeszcze trochę ;)

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

grzała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...