Skocz do zawartości

CZAS NA SZPERE


t-tedi

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zamontować szpere płytkową do GT MY96 ze skrzynią z WRXa

(auto tylko do upalania)

 

ale nic nie wiem na ten temat :oops:

 

proszę o podpowiedz od czego pasuje i gdzie kupić

 

oferty mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t-tedi, przednia? tylna? srodek?

 

Tak jak chlopaki mowia, 5MT jest dosyc awaryjna... ale ja tam wlasnie bede jedna z dwoch budowal :lol:

 

W serii masz otwarty przod i dosyc slabe wisko srodek i tyl. Jesli chcesz robic apgrejd to:

- przod jakas helikana, np. Quaife ATB,

- mocniejsza wiskoze z tylu; Ogorass z tego co pamietam ma silniejsza wiskoze z japonskiego WRXa.

 

Moim dyletanckim zdaniem wieksza korzysc osiagniesz z dolozenia przedniej szpery, niz ze wzmocnienia tylu przy zostawieniu otwartego przodu.

Co do szper plytkowych to jeszcze taka uwaga - ktos musi Ci ja ustawic, a pozniej co jakis czas ponownie wyregulowac spiecie. Wiskozy czy helikalne sa bezobslugowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mariusz83, byłem lepszy bo 2 w 2 tygodnie ale obaj mieliśmy wówczas nieseryjny moment więc nic dziwnego. 6mt jest super ale prawie pół auta trzeba przerabiać :roll: no i "masa wrogiem przyśpieszenia", więc może warto zastanowić się nad wkładem np. na prostych zębach...

 

Z drugiej strony GT-ek momentu aż tak dużo nie ma więc przy łagodnym traktowaniu myślę że WRX-owa skrzynia da radę ale jeśli jest budżet to od razu iść w 6mt a ja sugeruję wkład, nawet kłowy :twisted:

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...