Skocz do zawartości

Półosie przednie... różne typy (z ABS-em i bez) Impreza GT.


kenross

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki mały problem z półosiami które w niedalekiej przyszłości chciał bym sprzedać.

Posiadam półosie jak na zdjęciu poniżej:

post-10174-135184432752_thumb.gif

Jeździłem na nich jakiś 3 tygodnie/miesiąc po kupnie samochodu. Jednak wtedy nie działał mi ABS. Zacząłem prowadzić dochodzenie czemu nie działa ABS. Okazało się że mam nie te półosie założone jakie powinienem mieć. Dogadałem się ze sprzedawcą samochodu i dosłał mi właściwe półosie (na zdjęciu poniżej):

post-10174-135184432772_thumb.gif

Jak widać półosie różnią się obecnością lub brakiem "koronki" ABS-u. Szperałem na alledrogo i znalazłem aukcje z jednym i drugim rodzajem półosi, jednak w opisach aukcji było (i przy jednych i przy drugich) że są to półosie do Imprezy 93-00 STI, WRX, GT.

Czy przypadkiem ktoś z was wie do jakiego konkretnie modelu są półosie z koronkami a do jakiego bez ??? Może Imprezy mają z koronkami a np tego samego rocznika Forestery bez koronek (bo mają przykładowo te koronki w piastach zamontowane) a może właśnie od rocznika Imprezy zależy gdzie są koronki a gdzie nie.

Proszę o odpowiedź bo przy sprzedaży nie chciał bym wprowadzać potencjalnego kupującego w błąd i chciał bym odpowiednio opisać produkt który zamierzam sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem całe półosie to co miałem kombinować :) przy okazji wymiany hamulców (klocki, tarcze i regeneracja zacisków) od razu się wymieniło półosie (Warsztat to wymienił więc ja się nie namęczyłem). No ale wracając do tematu to jaka jest różnica między tymi dwoma rodzajami półosi ??? Rocznik ??? czy model ??? czy co ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i roznia sie chyba raczej wlasnie przeguby bardziej, niz polosie.

Zreszta chyba przegub z wersji od ABS w niczym nie przeszkadza w autach bez ABS - o ile mnie pamiec nie myli, ja mam chyba jeden przegub w Szuwarze wymieniony na taki i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc z kąt wynikają te różnice ???

 

 

skąd - ale to tak tylko przy okazji.

Polosie moim zdaniem są w zasadzie takie same we wszystkich GC8, z wyjatkiem chyba TypeR/TypeRA my99/00, ktore

dostaly szerszy tylny dyfer.

 

A reszta to raczej roznice w przegubach.

 

Nie wiem jak w new age wrx, wiec sie nie ustosunkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odgrzewam... Czy mozna jakos pogodzic nowe polosie z koronkami abs ze starymi zwrotnicami z koronkami na piastach?? 

Moze daloby sie jakos zbic taka koronke z polosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 20.03.2017 o 12:16, Dyziek napisał:

Odgrzewam... Czy mozna jakos pogodzic nowe polosie z koronkami abs ze starymi zwrotnicami z koronkami na piastach?? 

Moze daloby sie jakos zbic taka koronke z polosi?

 

O ile dobrze pamiętam to tą koronkę można odkręcić. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...