Skocz do zawartości

jak zbadać temperaturę układu chłodzenia ?


buras

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko ,w jaki sposób można sprawdzić ,w miarę dokładnie temperaturę układu chłodzenia nie korzystając z czujnika temperatury .chodzi mi o to żeby przyłożyć jakiś zewnętrzny termometr i sprawdzić czy wszystko jest gitara .wiem ,że to dziwnie brzmi ,ale konwencjonalne sposoby ,typu odczyt z kompa nie wchodzą w rachubę ,bo jest podpięty alkatek ,który musi mieć zadaną temperature 102 stopnie ,żeby wentylatory nie załączały sie bez przerwy .na seryjnym kompie wszystko jest spoko .muszę po prostu sprawdzić czy nie jest za wysoko ( czujnik i alkatek chyba się nie kochają),a chciałbym mieć pewność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter ,chodziło mi o to ,żeby nie zakładać żadnych czujników za kilkaset złotych ,lub więcej ,które tolerancję też pewnie mają dużą ,tylko o jakiś czujnik termowizyjny ,lub coś podobnego co nie kosztuje majątek ,a daje wiarygodny odczyt .chciałbym gdzieś podjechać ,żeby mi jakimś ustrojstwem tego typu sprawdzono temperaturę .pytanie o co pytać ,gdzie podjechać ,jakim urządzeniem sprawdzić itp. mimom wszystko dzięki za sugestię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...