Skocz do zawartości

Wypadanie zapłonu na dwóch cylinrach w 3.0 H6


Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kolega dzisiaj kupił H6-tkę z 2002 roku z seryjną niemiecką instalacją LPG.

Czasami zapala sie kontrolka silnika. Podjechaliśmy na komputer i diagnoza: wypadanie zapłonu na cylindrach 1 i 3. Najprawdopodobniej trzeba wymienic cewki.

Poczytałem trochę forum i znalazłem sporo wypowiedzi na temat wypadania zapłonu i regulacji zaworów w silnikach z LPG.

Mowa jest też o niebotycznych kosztach tej operacji, ale nigdzie nie doczytałem jakich.

Powiedzcie proszę z czym podane objawy mogą się wiązać, i jakich kosztów się spodziewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę forum i znalazłem sporo wypowiedzi na temat wypadania zapłonu i regulacji zaworów w silnikach z LPG.

Mowa jest też o niebotycznych kosztach tej operacji, ale nigdzie nie doczytałem jakich.

 

W Twoim modelu regulacja jest taka sama jak w WRX z tych samych lat. Tylko zaworów o połowę więcej. Droższa jest regulacja w nowszym H6 (03-).

 

Jaki ma przebieg auto? Ile z tego na LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma przebieg auto? Ile z tego na LPG?

 

206000 od nowości na gazie. Samochód kupiony w Niemczech z fabryczną instalacją.

 

W Twoim modelu regulacja jest taka sama jak w WRX z tych samych lat.

To mnie troche uspokoiłeś. A możesz podać jaki mniej wiecej to koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma przebieg auto? Ile z tego na LPG?

 

206000 od nowości na gazie. Samochód kupiony w Niemczech z fabryczną instalacją.

 

W Twoim modelu regulacja jest taka sama jak w WRX z tych samych lat.

To mnie troche uspokoiłeś. A możesz podać jaki mniej wiecej to koszt?

 

Czym prędzej wyreguluj. Zwłoka może być kosztowna, o ile już gniazda nie są wypalone.

Koszty są przeróżne. Najlepiej zapytaj tam, gdzie masz zamiar to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie gdzie w trójmieście to robić - ja jechałem do Wawy

koszt w H6:

800-1000 zł zestaw uszczelek, bez którego żaden porządny mechanik nie zabierze się do roboty + koszty regulacji. NIestety w tym modelu trzeba wyjąć silnik do regulacji zaworów. Mnie ta zabawa z kilkoma drobnymi rzeczami (wymiany olejów w silniku, skrzyni, dyfrach itp) kosztowała 3500 złociszy... więc ciekawe kto uważa że koszt regulacji zaworów w H6 jest taki sam jak w WRXach? Spokojnie szykuj się na minimum 2 klocki - i nie myśl, że cokolwiek innego pomoże temu silnikowi - szukałem powodu wypadania zapłonów prawie rok - broniłem się przed regulacją, ale niestety tylko to pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

regulacja zaworów co najmniej co 60k km, albo i częściej, w zależności od nogi kierownika, typu instalacji, jej regulacji itd.

 

jak ,,fabryczna" instalacja LPD to pewno Koltec-Necam, bardzo dobra, dedykowana instalacja z dwustopniowym reduktorem...

 

wypadanie zapłonów może być następstwem podpartych zaworów, ale nie musi....

 

jak po rozruchu, na zimno, auto gaśnie na wolnych obrotach, jest już bardzo źle....

 

skontaktuj się z forumowiczem jako, to nasz forumowy guru LPG :D , może coś poradzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z ciekawości. Moje auto ma przejechane na gazie BRC 20 000. Gaz zakładał poprzedni właściciel. po tym co tu czytam zastanawia mnie czy ten gaz jest opłacalny przy takich kosztach samej regulacji. Pytanie : Czy jest wymierna szansa,że jazda od dziś na benzynie uchroni mnie przed ta operacją w ciągu najblizszych 20 000 - 30 000 km i przeciągnąć że to do np 60 000 - 70 000 od tej chwili. Nie wiem jak to postępuje od strony technicznej, jak wychwycic moment kiedy regulacje trzeba podjac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...