Jump to content

WRX vs Golf GTI V wyjaśnijcie mi coś

subarumaru
 Share

Recommended Posts

Witam.

Obejrzałem sobie porównanie golf gti V i imprezy wrx w fifth gear. Link:

I muszę przyznać, że nie rozumiem dlaczego golf był o 2,3 sekundy szybszy ? Po prostu nie rozumiem i mam nadzieję, że ktoś mi to wyjaśni. Golf ma 197 koni, 7,2 do setki i napęd na przód (to była wersja bez dsg). Subaru ma 230 koni, 6,1 s. do 100, napęd 4x4 i mimo że jest cięższy to i tak ma lepszy stosunek mocy do masy. Proszę wyjaśnijcie mi jak to możliwe ? Winnę kierowcy odrzucam, bo wydaje mi się, że te ich czasy muszą byc jakoś miarodajne. I nie interesuje mnie, że na mokrym golf by nie miał szans (nie miałby ?), tylko dlaczego subaru na suchym jest wolniejsze ? Straty w napędzie też mnie nie przekonują, bo przyśpieszenie ma jednak znacznie lepsze.

Wytłumaczcie mi to:)

Dzięki

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odpowiedź jest jedna : Fifth Gear... :twisted: Zresztą ten golf był u nich samochodem roku.... Bo skoro na hamulce miały by tutaj takie znaczenie tzn że były częste dohamowania a co za tym idzie zakręty (na których z kolei 4x4 jest dużo szybsze). Więc moim zdaniem trzeba na to porównanie patrzeć z duuużym przymróżeniem oka :mrgreen:

"x_maly_x" (na których z kolei 4x4 jest dużo szybsze). Więc moim zdaniem trzeba na to porównanie patrzeć z duuużym przymróżeniem oka :mrgreen:

Czemu 4x4 na suchym musi byc zawsze szybsze? To wcale nie musi byc reguła. Wydaje mi się, że w ciasnych zakrętach jest ciężko pojechac AWD szybko tak żeby nie płużyło. Oczywiście FWD też płuży ale sądze, że jest zwinniejsze w ciasnych partiach i sekwencjach zakrętów.

Mogę się mylic ale takie są moje spostrzeżenia.

Przede wszystkim to, że GTI jest sportowym autem, a WRX dupowozem. Trochę szybszym, ale jednak dupowozem
:shock: bo ma znaczek GTI? Silnik ma fajny, taki sam jak w Octavii.

Moze byc szybszy bo ten silnik ma turbine i kompresor, ciągnie od samego dołu do samej góry, a Subaru jak wiadomo tak od 3,5tyś.

zakręty (na których z kolei 4x4 jest dużo szybsze).

A ja poproszę choć jeden rozsadny argument, dlaczego FWD miałoby być wolniejsze w zakręcie od 4x4 - pomijam skrajne przypadki typu, snieg czy szutr.

Chodzi mi głównie o zawieszenie, jest raczej sztywniejsze niż w WRX

Nie sądze, w sumie nie wiem jak WRX Lanos, ale jesli porownywac V GTI i Hawka WRXa to ten drugi sprawia wrażenie duzo bardziej sportowego samochodu.

na torze Kielce - na tzw. torze kartingowym - Sti wygrało z Caymanem S. Sti uzyskało 46'' 96 a Cayman 48''17

i to pomimo, że Cayman ma 320 KM vs 300, pomimo, że ma 1380 kg vs 1505 Sti i pomimo, że w teście było o 0,4 sekundy szybsze do 100 od Sti - na suchym ale już przegrywało na mokrym. Porsche szybsze byłlo na prostych ale Sti notowało mniejsze straty na zakrętach

Wytłumaczcie mi to:)

bo tak

:twisted:

(bylo to juz walkowane zylion razy: jak ktos cos chce "testem" udowodnic, to udowodni - i nie chodzi tu o zadne teorie spisku; opony (a nawet cisnienie w nich!), zawieszenie, podejscie do sprawy)

@subarumaru

Polecam poszukać i przejechać się WRX`em lanosem i GTI i będziesz miał porównanie.

FWD IMHO będzie szybsze w wąskich zakrętach (mniej płuży) WRX w jak się zrobi mocno/ślisko to inna bajka.

Dla porównania masz tu czasy na torze Top Gear :

1:33.7 - Volkswagen Golf Mk.V GTI

1:28.2 - Subaru Impreza WRX STI

Tylko ze miedzy WRXem a STI jest ogromna przepaś, nie tylko mocowa ( 75koni ) ale tez hamulce duzo lepsze, zaiweszenie, ogolnie to wszystko lepsze...

STI jest ogromna przepaś, nie tylko mocowa ( 75koni ) ale tez hamulce duzo lepsze, zaiweszenie

No to przecież na samym początku napisałem, że WRX przegrywa przez hamulce, zawias i - być może - opony, a Wy tu na nowo Amerykę odkrywacie :twisted:.

A moim zdaniem ten Golf to może być lepszy i szybszy samochód od WRXa.

A ty znowu swoje ...

Jak nie Hondą to Golfem....

Jakieś dowody na to twoje zdanie !