Skocz do zawartości

Dziwny dżwięk przy dodawaniu gazu


gentile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w tytule. Do bogatej palety róznych odgłosów emitowanych przez samochód dołaczył kolejny. Dżwięk pojawia sie w momencie naciskania gazu, jest szczególnie wyraźnie słyszalny na 3, 4 biegu kiedy dodaje gazu na stosunkowo niskich obrotach(wieksze wibracje?) Po wejsciu na wyższe jest już słabiej słyszalny i zanika. Rodzaj brzeczenia, jakby jakiś drucik wpadał w wibracje. Na poczatku myslałem,ze jakiś motorower mnie wyprzedza :) ale rozejrzałem się i nic, odgłos ściśle skorelowany z naciskaniem gazu. Nigdy wczesniej nic podobnego nie słyszałem. Czy to może być cos poważnego? Można z tym jeździć czy poczekać do przegladu(9 maja) i go profilaktyczne nie ruszać?. No i na co im zwrócić uwagę na tym przegladzie?

Z góry dzieki za porady

 

P.S.

Wracałem akurat z wiochy gdzie pokonałem kilka kilometrów po takiej charakterystycznej gruntowej tarce, (rowki na całej długosci drogi, prostopadle do kierunku jazdy) wiec wszystko waucie wpadało w rezonans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo - dziwne lekko brzęczące wibrujące dźwięki w konkretnym zakresie obrotów przy konkretnych prędkościach. Problem samoczynnie ustąpił po ostrzejszym przejechaniu się po szutrach - wygląda na to, że po paru podskokach "coś" się samo spasowało ;) Też spodziewam się, że to osłona kolektora, ale pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w tytule. Do bogatej palety róznych odgłosów emitowanych przez samochód dołaczył kolejny. Dżwięk pojawia sie w momencie naciskania gazu, jest szczególnie wyraźnie słyszalny na 3, 4 biegu kiedy dodaje gazu na stosunkowo niskich obrotach(wieksze wibracje?) Po wejsciu na wyższe jest już słabiej słyszalny i zanika. Rodzaj brzeczenia, jakby jakiś drucik wpadał w wibracje. Na poczatku myslałem,ze jakiś motorower mnie wyprzedza :) ale rozejrzałem się i nic, odgłos ściśle skorelowany z naciskaniem gazu. Nigdy wczesniej nic podobnego nie słyszałem. Czy to może być cos poważnego? Można z tym jeździć czy poczekać do przegladu(9 maja) i go profilaktyczne nie ruszać?. No i na co im zwrócić uwagę na tym przegladzie?

Z góry dzieki za porady

 

P.S.

Wracałem akurat z wiochy gdzie pokonałem kilka kilometrów po takiej charakterystycznej gruntowej tarce, (rowki na całej długosci drogi, prostopadle do kierunku jazdy) wiec wszystko waucie wpadało w rezonans.

 

a brzęczy z okolicy komory silnika czy raczej z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też była osłona kolektora. 3 małe spawy i było git malina. :)

Po kilku dniach i przejechaniu bardzo kiepskiej drogi zaczęła mi rezonować ta aluminiowa osłona co jest nad ostatnim tłumikiem. Też wymagała dospawania. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez w tym samym miejscu dziwnie bzyczalo, myslalem, ze to cos z silnikiem. Sie okazalo ze to te nieszczesne oslony. Spawanko pomoze na jakis czas. Niektorzy demontuja calkowicie oslony w n/a.....

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy demontuja calkowicie oslony w n/a.....

 

To akurat nie jest zbyt dobry pomysł. Po wjechaniu np. w kałużę może kolektor popękać od różnic temperatury. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze to raczej z przodu po prawej, patrząc z pozycji kierowcy. Ale mogę sie mylić, w czasie jazdy trudno zlokalizować źródło dźwięku.

 

mi też tam brzęczy :) w starym forku brzęczało kiedyś z tyłu i to były oczywiście osłony wydechu, pewnie z brzęczeniem z przodu będzie to samo tylko w innym miejscu. jadę niedługo na przegląd to poproszę o "załatwienie" brzęczyka i napiszę dla pewności co to było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadę niedługo na przegląd to poproszę o "załatwienie" brzęczyka i napiszę dla pewności co to było

 

To super, a kiedy masz ten przegląd?, bo ja 9 maja.

 

ja się tak szybko nie zbiorę, w takim razie napisz pierwszy co było a ja się będę miał na co powołać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze to raczej z przodu po prawej, patrząc z pozycji kierowcy. Ale mogę sie mylić, w czasie jazdy trudno zlokalizować źródło dźwięku.

 

 

U mnie kiedyś brzęczał osłona turbiny, ale podjedź jutro na spot, to się z chłopakami obsłucha...

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze to raczej z przodu po prawej, patrząc z pozycji kierowcy. Ale mogę sie mylić, w czasie jazdy trudno zlokalizować źródło dźwięku.

 

 

U mnie kiedyś brzęczał osłona turbiny, ale podjedź jutro na spot, to się z chłopakami obsłucha...

 

Mistral

 

w wolnossaku to może być ciężko znaleźć brzęczącą osłonę turbiny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze to raczej z przodu po prawej, patrząc z pozycji kierowcy. Ale mogę sie mylić, w czasie jazdy trudno zlokalizować źródło dźwięku.

 

 

U mnie kiedyś brzęczał osłona turbiny, ale podjedź jutro na spot, to się z chłopakami obsłucha...

 

Mistral

 

w wolnossaku to może być ciężko znaleźć brzęczącą osłonę turbiny :mrgreen:

 

he he, faktycznie...

Ja nadal żyję w swoim młodzieńczym przekonaniu, że wszystkie Subaraki mają wiatraki :mrgreen:

Nie wyprowadzajcie mnie z błędu :D

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po przeglądzie, kosztował 200zł więcej niż rok temu(postęp w Tuskolandzie idzie wielkimi krokami). Co do dźwieku to panowie w serwisie zdiagnozowali, ze to "osłony termiczne wydechu". Po opisie i przejazdzce demonstracyjnej z jednym z nich. Natomiast ogledziny nie wykazały żadnych luzów czy innych odstępstw od normy więc nic nie zrobili. Twierdzą, że jak dźwięk zacznie mi bardzo przeszkadzac to wtedy rozkrecą to ustrojstwo, rozbiorą i dokładnie sprawdzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...