Jump to content

Zbliża się ten moment... co na pierwsze auto!?

Jachu93

Recommended Posts

"Nadejszla wielkopomna chwila" - Jachu93 niedługo będzie chciał zakupić auto. Ale ma dylemat, bo nie wie co!

Budżet nie może przekroczyć 5000 złotych.

Auto może:

- nie przyspieszać

- nie wyglądać

- być dieslem, benzyną, benzyną z LPG, hybrydą, zasilane CNG, olejem słonecznikowym i wodorem

- może być niemieckie, francuzkie, japońskie, koreańskie, włoskie, hinduskie, chińskie, hiszpańskie, czeskie i gabońśkie

Auto musi:

- być estetyczne

- tanie w użytkowaniu

- w miare bezawaryjne

- mało palić (a najlepiej to wcale... papierosy są drogie)

- małe

- i nie przekrac 5000 zł w zakupie

Na razie biorę pod uwagę:

- Fiat Seicento i Daewoo Matiz - w miare świeże roczniki i małe przebiegi - czyli mogą być zadbane i nie zmęczone życiem, ale za to są spartańskie, małe i niebezpieczne

- Ford Fiesta, VW Polo, Opel Corsa - pancerwageny, nie rzadko duuże przebiegi, zniszczone i starsze, ale za to lepsza marka, moze bardizej nie zawodne, bezpieczniejsze i lepiej wyposażone

- i moi faworyci - Ford KA, albo Nissan Micra - małe, tanie, w miare świeże i chyba dla początkującego kierowcy bardzo dobre.

Miał ktoś styczność z KAszalotem? Jak to u niego ze spalaniem i awaryjnością? Jak się go użytkuje? Nie interesują mnie opinie, ze auto dla geja - bo o tym wiem*. Jak nie będzie różowe to idzie to przeżyć :D

*jestem 100000% heteroseksualny :twisted:

• Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za 5000 zł?

myślę,że bez większego problemu.

http://moto.allegro.pl/fiat-seicento-sp ... 08112.html

http://moto.allegro.pl/fiat-seicento-sp ... 03911.html

mój brat upalał seja kawał czasu - zero problemu

silnik miał około 150kkm nalotu, sprzedaliśmy go chłopakowi z centomanii na swapa do cc700 - śmigał jeszcze długo

sej dostał motor 1.2 ze zrobioną głowicą i całym wydechem supersprinta

ależ to był wtedy (chyba 2002r) potwór, wszystkie calibry płoszyłem na mieście :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

edit:

fajniejszy był swift GTi (miałem z 11sztuk :wink: ), ale one są już tak skorodowane że szkoda szukać.

Jachu93, na fotach faktycznie jest obrzydliwy, ale na żywo jest ok. Jak będziesz miał okazję obejrzeć, to skorzystaj z niej. Ma te 90KM, a za 5000zł to możesz sobie wybierać. Wolnossące 1.6 pali tyle co nic, nie ma się co psuć. Lejesz i jeździsz. A jeździ całkiem zgrabnie i jest fun. Wiadomo, bez rewelacji, ale wolałbym takie coś niż jakiegokolwiek Seja, Micrę, czy, tfu tfu, Matiza. Wystarczy znaleźć dobry egzemplarz. Dodatkowo można rwać na targę :P

A jak znajdziesz 100NX GTI o już w ogóle wypas, tyle, że te potrafią spalić więcej.

bmw e34 535 :P

może zamiast seja honda civic 1.4 albo 1.5 mało pali i w miarę się odpycha :wink:

-- 2 maja 2011, o 18:39 --

Miał ktoś styczność z KAszalotem?

naszczęście nie miałem ale koleżanka ma paliwożerne , nie jedzie i ogólnie kicha lepiej coś trochę starszego ale bardziej wytrzymałego :wink:

-- 2 maja 2011, o 18:41 --

poszukaj c20ne* na lpg

* opel 2.0 115KM

za 3000 fajną impreze można skroić a za 2000tys.sąsiad ma na sprzedaż peugeota.stoi pod blokiem i wiem że jeżdzi.

nie kupuj auta na gaz bo będzie śmierdziało i może wybuchnąć jak zapalisz fajke w środku.

i może wybuchnąć jak zapalisz fajke w środku.

No comment :roll:

jeśli ktoś będzie dbał o auto to nawet na gazie to mu trochę posłuży :wink:

no i no coment a ja właśnie skomentowałem :oops:

-- 2 maja 2011, o 19:00 --

albo jakiegoś diesla poszukaj ale będzie ciężko znaleźć z w miarę normalnym przebiegiem :(

Guest Morgiana

jeśli bierzesz pod uwagę Micrę, to pomyśl nad Starletą w dieslu - nie psuje się i rozmnaża paliwo w baku :P

a tak na poważnie bierz Starletę z silnikiem 2 E-E - to się nie da zajechać, już drugą próbuję zabić i za cholerę umrzeć nie chce... :roll:

(pierwszą zamordował mój ówczesny wjeżdżając z merca sprintera, więc miała prawo nie wytrzymać presji...)

kosztuje grosze, a jak przywalisz w jakiś słupek to i nie szkoda :P

a jak się coś popsuje to się kupuje następną :mrgreen:

poszukaj c20ne* na lpg

* opel 2.0 115KM

Pamiętaj o ubezpieczeniu...

Lepiej niech Jachu poszuka czegoś z pojemnością poniżej 1,6.

Zamiast KA weź Fiestę 1,3. Mój sąsiad już taką kilka lat katuje wożąc ziemniaki w bagażniku i jeździ. :mrgreen:

Tu masz np. z klimą http://otomoto.pl/ford-fiesta-ghia-C18583212.html

Zawsze to bezpieczniejsze od takiego SC czy CC. :wink:

Lancer za duży, a Colta biorę pod uwage!

Civic'a też patrzyłem, ale za stare są.. roczniki 93/94 :/

Starletka!! O to jest myśl :D

Matiza i Seja chyba odupszczam.. wiec lista się zmniejsza :)

ps tak jak mowilem - auto nie musi przyspieszać!! Może ważyć 3 tony i mieć 20 koni! Moc jest mi obojętna, a lepiej, żeby była mała bo mniej pali :)

a Vectra za duża - Astra prędzej :)

Dużo osób kupuję małe autka 2 drzwiowe a potem narzekają " bo jak ktoś z tyłu chcę wysiąść to ten z przodu musi wyskakiwać"

"nic nie można przewieźć" ci z tyłu to siedzą jak w śledzie w konserwie i takie tam :wink:

Ale wybór należy do ciebie

Jeszcze jedno , nie napalaj się na pierwsze auto jakie będziesz oglądał bo się nadziejesz :wink:

Lancer za duży, a Colta biorę pod uwage!

Lancer szerokosc i wysokosc ma bardzo podobna jak Colt, natomiast róznica w dlugosci wynosi ~40cm :idea: Wiec tragedii nie ma :)

Lepiej poprosu napisz:

nie podoba mi sie

i wtedy wszystko bedzie jasne :wink: