Skocz do zawartości

Wymiana sprzegla


Dziedzic

Rekomendowane odpowiedzi

Do dłubanych Imprez / Forków znawcy / praktycy polecają tarczę OEM i docisk N-grupowy. Rozwiązanie by Carfit.

 

W moim Forku jest seryjne sprzęgło i daje radę. Przynajmniej póki co :) a momentu mam +30% w stosunku do serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja właśnie mam Forka na regulacji zaworów, rozrządzie itp i rozebrali też sprzęgło - powoli ponoć się kończy i namawiają mnie na wymianę nad którą się zastanawiam. Czy coś grozi jeżdżeniem na sprzęgle do momentu aż się "skończy" - powoduje to jakieś dodatkowe uszkodzenia? Po prostu zastanawiam się czy wymieniać teraz czy za 10-20 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś grozi jeżdżeniem na sprzęgle do momentu aż się "skończy" - powoduje to jakieś dodatkowe uszkodzenia?

 

 

Tak , jak dopuscisz do tego że zacznie mocno ślizgać , nity z tarczy sprzęgła zaczną szybko rysować powierzchnie koła zamachowego a wtedy + ok 1000zł :roll:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś grozi jeżdżeniem na sprzęgle do momentu aż się "skończy" - powoduje to jakieś dodatkowe uszkodzenia?

 

 

Tak , jak dopuscisz do tego że zacznie mocno ślizgać , nity z tarczy sprzęgła zaczną szybko rysować powierzchnie koła zamachowego a wtedy + ok 1000zł :roll:

 

carfit dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie jakie sprzęgło byś doradził? Dostałem propozycję założenia jakiegoś wzmocnionego ale nie wiem czy jest mi takie potrzebne, znalazłem też w dobrej cenie sprzęgła Sachs do Forka - ktoś może na nich jeździł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ja właśnie mam Forka na regulacji zaworów, rozrządzie itp i rozebrali też sprzęgło - powoli ponoć się kończy i namawiają mnie na wymianę nad którą się zastanawiam. Czy coś grozi jeżdżeniem na sprzęgle do momentu aż się "skończy" - powoduje to jakieś dodatkowe uszkodzenia? Po prostu zastanawiam się czy wymieniać teraz czy za 10-20 tysięcy.

 

Wymień. Po co masz potem mieć przykrą niespodziankę i będziesz wracał na lawecie albo holu ?! Bez sęsowna strata nerwów i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też wkrótce czeka wymiana sprzęgła. Zatem proszę o podanie jak bardzo ceny się zmieniły przez ostatni rok i jakie sprzęgło będzie najlepsze do Forestera MY06 2.0 n/a. :wink:

 

 

ja regenerowałem sprzegło. Okładzina Exedy, koszt symboliczny i w GTku ładnie działało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Zna ktoś z Was koszt wymiany sprzęgła w dieslu ? Pedał sprzęgła zaczyna ciężko chodzić, więc chyba się kończy.

 

ok 1300 zł + robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...