Skocz do zawartości

tylna szyba story... żenua


dzidzi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej , posłuchajcie "fajnej opowieści"

II tyg temu uszkodziłem sobie tylna klapę - powginane w okoicach spryskiwacza - 1,5 cm, zbita szyba tylna (przez własną jazdę na pamięć na własnej działce i własnym drzewie, którego mi żal było wyciąć...)

 

Zamówiłem szybę do subaru w popularnym lubelskim serwisie, do forka 2005, odebrałem (950 zł, jakaś teva czy coś)

Zawiozłem do renomowanego lakiernika.

Chłopaki robili klapę, prostowanie, szpachla, lakierowanie i mieli szybę wkleić.

Rozebrali tył, szybę wkleili idealnie pasowała.....dopóki nie przyszło do dokręcenia mechanizmu wycieraczki, jakoś dziurka nie pasowała i nie pasowała długość przewodów do wpinki w grzanie............

Okazało się, ze szyba jest z modelu 2002-2004, kształt owszem zacnie się zgadzał, reszta ni ...a, no imam szybkę z 2004...

Nie sprawdzili pierdoły przed wklejeniem, ja zamówiłem 2005, też nie sprawdziłem...że nie z tego modelu....żenaaada

 

Z minusów (jestem pedantem jeśli chodzi o estetykę wnętrza auta) lakiernik podczas ścierania szpachli nic nie podłożył, tył u........... jak betoniarka, brudny jak..., ponadto nie wydmuchali resztek szyby, tapicerkę założyli na ten cały brud + okazało się (jak sobie zdjąłem plastik), że wgięta był takę blacha w okolicy znaczka na klapie (od środka), co owszem zostało wyprostowane, ale ubytki lakieru (do ocynku) w ogóle nie zabezpieczone, ponadto na zderzakach "pędzelkowali" ubytki...mój pies jakby mu dać do zjedzenia farbę i umożliwić swobodne pierdzenie, zrobiłby to lepiej....

Doprowadzenie tego do ładu - jakieś 2 godziny i poczucie niesmaku :x

 

Wniosek:

Nikomu ufać nie można, trzeba być jak Leonardo da Vinci, idziesz do mechanika powiedz mu co się zepsuło, do lekarza podyktuj leki jakie ma wypisać.... kurde czy człowiek tak wiele wymaga, żeby ktoś robił to za co mu się płaci....

 

 

pozdrawiam

dzidzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale taki zabieg byłby zupełnie pozbawiony sensu, ja mam coś w ori i z tego modelu to po co kombinować, nieuzbrojone klapy znalazłem za jakieś 3 tys + lakierowanie itd...gra nie warta świeczki

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale taki zabieg byłby zupełnie pozbawiony sensu, ja mam coś w ori i z tego modelu to po co kombinować, nieuzbrojone klapy znalazłem za jakieś 3 tys + lakierowanie itd...gra nie warta świeczki

 

pozdro

http://moto.allegro.pl/listing.php/sear ... nge_view=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakończenie

- szybę zamówiłem w ASO, na szczęście była na magazynie w Polsze do ceny się nie wypowiem bo jest łobuzerska ( koszt wyprodukowania szyby to około 200-300 zł). Do Subaru 2005-2007, tych po lifcie nie ma zamienników, pasuje kształtem szyba z 2002-2004, ale nie można założyć plastików i wycieraczki...

- szybę montowałem w Hanesco Lublin (wcześniej wziąłem u nich zamiennik, który nie pasował). Nie było problemu po tym jak zgłosiłem, że szyba nie pasuje - proszę przyjechać wytniemy , odeślemy (nie zapłaciłem za to ani grosza), pieniądze otrzymałem z powrotem. Wkleili mi nową szybę i dobrali uszczelkę, bo oczywiście nowa szyba z ASO była bez uszczelki..bo po co???Jeżeli chodzi o robotę: czysto 1,5 godziny i cena bardzo dobra. Jednym słowem polecam Hanesco, wcześniej też korzystałem z ich usług i są w porządku, słowni,bez konfliktowi :) ( W sumie mogli powiedzieć, jakżeś sobie kupił to se wytnij...)

 

Namiary na nierzetelnego blacharza na priva ku przestrzodze, nie będę publicznie obrzucał :roll:

 

I tak historia się skończyła.

Dzięki za pomoc i opinie.

 

 

Pozdrawiam

dzidzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Lublina,dzięki.

Zakres cenowy od 1700 do 3000, z tym że z mojego rocznika w przyzwoitym stanie była ta najdroższa ponad to przemalowanie...

Za lakierowanie klapy i prostowanie zapłaciłem 400 zł.... poza tym mam na klapie nalepkę Akademickiego Klubu Wspinaczkowego do której jestem przywiązany :twisted:

 

pozdrawiam

dzidzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...