Jump to content

subaru impreza

witek1208
 Share

Recommended Posts

witam serdecznie. mam pytanie czy ktos wie - jesli moje subaru jest z napedem na przod czy jesli kupie skrzynie z napedem na 4 kola (z calym osprzetem typu most i zawiaszeni) czy bede mial problem z zamontowaniem tego do mojego auta? czy nadwosie jest uniwersalne co nie sprawi mi klopotu. serdecznie dziekuje za jakie kolwiek odpowiedzi i podpowiedzi :roll:

eee...

Masz Subaru Impreza z napędem na jedną ośkę :?:

A co w tym dziwnego?

Imprezy na rynek Beneluksu miały jeszcze w 1995 roku napęd tylko na przód. AWD było opcją. :wink:

eee...

Masz Subaru Impreza z napędem na jedną ośkę :?:

były takie ... 1.6 ;-)

witek1208, teoretycznie potrzebujesz skrzynie, wał, dyfer, półosie, sprzęgło chyba też jest inne ...

.. ale najpierw policz czy to się opłaca ;-)

powienien miec 1.6 bez turbo rok 2000 na przod naped (tak ma w dowodzie ) a ja nie mieszkam w polce i tu nie ma dowodow rejestracyjnych jak w polsce, tu silnik jest czescia wymienna a jak mniejszy silnik w dowodzie to mniejsze oplaty. po rozmiarze sprzegla i wyglodzie skrzyni to jest (na moje oko 2litry) ale nie jestem pewien.

dzieki serdeczne. ale widziesz kupilem z polski skrzynie do 1.6 i jest inna ma niej otworow do zamontowania (i tezaz sie z nia bujam i sprzedac nie moge a koszt zwrotu byl zbyt duzy jak dla mnie)

-- Pt kwi 29, 2011 10:43 pm --

jeszcze raz dzieki za odslone kodu to mi rozwiaze troszke spraw i ulatwi. ale to schowanie (ja bym musial caly silnik rozkecic zeby to znalesc hahahaha ) :mrgreen:

-- Pt kwi 29, 2011 10:47 pm --

a i jeszcze jedno ten kod ze skrzyni biegow nie wystepuje w zadnym spisie kodow ktore tu wystawiaja (BX-TM754RY1AA)

-- So kwi 30, 2011 11:54 pm --

witam czy ktos mi powie czy jak wlozy skrzynie z innego modelu subru(o innym kodzie skrzyni ) bede mial jakies dyskomforty z jazdy (ale pojemnosc silnika ta sama) dzieki za informacje z gory :mrgreen:

1.6, 1.8, 2.0, 2.2, i 2.5 mają taką samą skrzynię, mogą być inne numery ale będzie wszystko grało. (mowa oczywiście o AWD) jak dostaniesz skrzynie z innych aut (Forester, Legacy) czy nawet z nowszych modeli też będzie pasowało. Probonowałbym skrzynię z kombi (ma reduktor) do 97 roku (ma lepsze przełożenia).