Jump to content

Spryskiwacz dziwnie działa

Bronx
 Share

Recommended Posts

Był już taki temat w dziale Forester. Ale nie wiem czy spryskiwacze są w Forku i Obk-u takie same. Rzecz całkiem prozaiczna, ale od roku nie mogę sobie poradzić z tak wydawać się może prostą sprawą. :? Lewy spryskiwacz (od kierowcy) działa prawidłowo - jest rozbryzg mgielny na szybę. A w prawym zrobiły się dwa boczne siury zamiast mgły. Czyściłem nie raz, próbowałem ustawić - nie da się. Znalazłem podobny post viewtopic.php?f=23&t=139983&view=unread#unread ale nie działa. Czy ktoś ma jakiś patent co z tym zrobić? Tak, żeby była MGŁA :lol:

u mnie taki sam problem był w imprezie (w obk na razie jeszcze nie:-)

Coś się notorycznie zapychało i pomagało przepychanie grubą igłą albo drucikiem dziurek spryskiwacza od zewnątrz...Wystarczało na 2-3 miesiące, a potem znów trzeba było przepychać.

W ASO twierdzili, że to zły płyn zapycha, ale płyn zły nie był, widocznie tylko złośliwy, skoro zapychał tylko jeden ze spryskiwaczy :-)

Bronx, a nie zagina/zacieśnia Ci się pod wpływem temperatury silnika któryś z przewodów? Może coś było robione, przewód się przesunął i jak silnik złapie trochę temperatury, to przestaje to poprawnie działać :idea:.

U mnie odpowiedzią na złe działanie spryskiwaczy było odwrotne podpięcie kabelków do silniczka - plus i minus były zamienione (sam mechanik się dziwił, że mimow tego w ogóle działało), ale to było na obu

Sugeruję sprawdź jeszcze drożność (ewentualnie usuń na próbę) zaworu zwrotnego

szamcio

• 10 months later...

Coś się notorycznie zapychało i pomagało przepychanie grubą igłą albo drucikiem dziurek spryskiwacza od zewnątrz...Wystarczało na 2-3 miesiące, a potem znów trzeba było przepychać.

Można na wężyku podającym płyn na szybę zamontować zwykły malutki filtr do paliwa np. z Fiat 126p działa bardzo dobrze a niestety marketowe płyny lubią "pleśnieć" kiedyś miałem ok 1 cm3 brudu koloru brązowego w oryginalnie zamkniętym pojemniku