Skocz do zawartości

Spryskiwacz dziwnie działa


Bronx

Rekomendowane odpowiedzi

Był już taki temat w dziale Forester. Ale nie wiem czy spryskiwacze są w Forku i Obk-u takie same. Rzecz całkiem prozaiczna, ale od roku nie mogę sobie poradzić z tak wydawać się może prostą sprawą. :? Lewy spryskiwacz (od kierowcy) działa prawidłowo - jest rozbryzg mgielny na szybę. A w prawym zrobiły się dwa boczne siury zamiast mgły. Czyściłem nie raz, próbowałem ustawić - nie da się. Znalazłem podobny post viewtopic.php?f=23&t=139983&view=unread#unread ale nie działa. Czy ktoś ma jakiś patent co z tym zrobić? Tak, żeby była MGŁA :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie taki sam problem był w imprezie (w obk na razie jeszcze nie:-)

Coś się notorycznie zapychało i pomagało przepychanie grubą igłą albo drucikiem dziurek spryskiwacza od zewnątrz...Wystarczało na 2-3 miesiące, a potem znów trzeba było przepychać.

W ASO twierdzili, że to zły płyn zapycha, ale płyn zły nie był, widocznie tylko złośliwy, skoro zapychał tylko jeden ze spryskiwaczy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpowiedzią na złe działanie spryskiwaczy było odwrotne podpięcie kabelków do silniczka - plus i minus były zamienione (sam mechanik się dziwił, że mimow tego w ogóle działało), ale to było na obu

Sugeruję sprawdź jeszcze drożność (ewentualnie usuń na próbę) zaworu zwrotnego

szamcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Coś się notorycznie zapychało i pomagało przepychanie grubą igłą albo drucikiem dziurek spryskiwacza od zewnątrz...Wystarczało na 2-3 miesiące, a potem znów trzeba było przepychać.

 

Można na wężyku podającym płyn na szybę zamontować zwykły malutki filtr do paliwa np. z Fiat 126p działa bardzo dobrze a niestety marketowe płyny lubią "pleśnieć" kiedyś miałem ok 1 cm3 brudu koloru brązowego w oryginalnie zamkniętym pojemniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...