Skocz do zawartości

Alufelgi ATS DTM dedykowane do VW - montaż do Subaru


ts66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę założyć do WRX MY'04 alu felgi ATS DTM przeznaczone do VW, rozstaw 5x100, środek 57,1 (zastosuję pierścień centrujący), ET 38, tylko jest mały problem, a może nawet duży. Trzeba zastosować nakrętkę do alu felg 12x1,25 z przylgnią typu kula a nie stożek, gdyż VW ma takie śruby dociskające do alufelgi w tym kształcie. Nie mogę dostać takich nakrętek :cry: , wszystkie modele jakie znalazłem są stożkowe. Gdzie można dostać takie nakrętki najlepiej przelotowe? Mam długie szpilki i oryginalne nakrętki na długość są za krótkie a mają 35 mm. No chyba że z oryginalnych nakrętek ze stożka zrobić kule u tokarza, ale chcę uniknąć rzeźbienia :roll: Czy ktoś miał kiedyś takie problemy z nakrętkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba beda pomuki :P bo ja we wtorek odebralem przesylke z nakretkemi M12x1,25 (jeszcze nie przymierzalem, ale tak na nich wybite), przelotowe, pod klucz 19... a leb jest kulisty :twisted:

 


  • P.H.U. Maraton Sp.z o.o.
    ul. Witosa 16, 44-196 Knurów
    NIP: 631-23-80-116
    tel. 32/ 235-10-97
http://www.phumaraton.pl

 

A tu dla leniwych http://www.phumaraton.pl/oferta4/produk ... otowa.html

 

ts66, sprawdz czy na 100% gniazdo jest kuliste. To ze felga dedykowana do VW o niczym nie swiadczy. Z gpruszko mamy alufelgi z Golfa GTI i te sa na kule, ale mam tez BBSy do VW, stiff ma Speedline do VW i w tych sa stozki.

 

Przy okazji tutaj w pasztetowej cenie fajne 17" http://allegro.pl/felgi-alu-speedline-c ... 53463.html

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba beda pomuki :P bo ja we wtorek odebralem przesylke z nakretkemi M12x1,25 (jeszcze nie przymierzalem, ale tak na nich wybite), przelotowe, pod klucz 19... a leb jest kulisty :twisted:

 


  • P.H.U. Maraton Sp.z o.o.
    ul. Witosa 16, 44-196 Knurów
    NIP: 631-23-80-116
    tel. 32/ 235-10-97
http://www.phumaraton.pl

 

A tu dla leniwych http://www.phumaraton.pl/oferta4/produk ... otowa.html

 

ts66, sprawdz czy na 100% gniazdo jest kuliste. To ze felga dedykowana do VW o niczym nie swiadczy. Z gpruszko mamy alufelgi z Golfa GTI i te sa na kule, ale mam tez BBSy do VW, stiff ma Speedline do VW i w tych sa stozki.

 

Przy okazji tutaj w pasztetowej cenie fajne 17" http://allegro.pl/felgi-alu-speedline-c ... 53463.html

 

Dzięki stary, cały dzień szukam w necie i nic. U mnie w tych ATS DTM jest gniazdo kula - sprawdzone. Frezu też nie znalazłem, wszystko na 90 stopni, ale z tym frezowaniem to nie za bardzo gdyż osłabia się wówczas ścianę alu felgi przylegającej do piasty, dlatego byłem dzisiaj u tokarza i bez problemu przetoczy mi te nakrętki. Ale skoro można kupić to lepszy oryginał. Jedynie martwi mnie troszeczkę długość tej nakrętki. Tzn inaczej, czy ta długość tych nakrętek jest bezpieczna dla alusów? Pytam bo moje poprzednie nakrętki miały 35 mm długości.... Mr grzywaczewski, ile płaciłeś za sztukę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn inaczej, czy ta długość tych nakrętek jest bezpieczna dla alusów? Pytam bo moje poprzednie nakrętki miały 35 mm długości

Po pierwsze nie rzeźbić w felgach (ewent. w nakrętkach)

Nakrętki miałeś długie, bo pewnie nieprzelotowe.Przelotowe stalowe ze względów wytrzymałościowych wystarczy robić o długości mniejszej niż srednica śruby,na którą nakręcasz.

Tzn. dla średnicy śruby12 (dokładnie gwintu) dł. nakrętki nawet 10. Przy lekkich stopach trochę dłuzsze.

grzywaczewski dobrze Ci gada.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NewAge ma chyba troche wiecej miejsca w nadkolu od klasyka.

Jaka szerokosc felgi/opony?

 

Bardzo sie podoba.

I stawiam ze gniazda sa stozkowe.

 

Opona seria 215/45/17 Bridgestone Potenza RE 050A. Felga 7,5 cala, pewnie lepsza byłaby "7", ale niedostępna.

Gdyby gniazda były stożkowe to nie pytałbym gdzie dostać nakrętki 12x1,25 kula. Swoją drogą paczka z nakrętkami dotarła. Jedyna "wada" co do jazdy na tych kołach że auto jest troszkę nerwowe w prowadzeniu, podobne jak na seryjnych felgach ENKEI jak miałem założone przez jakiś czas opony Bridgestone 225/45/17 RE070, trzeba uważać na koleiny i cały czas trzymać mocno kierownicę gdyż auto myszkuje, plusem natomiast rewelacyjne trzymanie w zakrętach :wink: Zresztą ja wolę taki styl prowadzenia, nie jest nudno... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby gniazda były stożkowe to nie pytałbym gdzie dostać nakrętki 12x1,25 kula.

Wyrazam tylko zaskoczenie... wlasne zaskoczenie i niewiedze. Dotychczas spotkalem sie z "kulami" sprzedawanymi jedynie przez VW. Wszystkie inne alufelgi do VW jakie ogladalem (BBS, Speedline, OZ Racing, no-name) zawsze mialy "stozki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gdyby gniazda były stożkowe to nie pytałbym gdzie dostać nakrętki 12x1,25 kula.

Wyrazam tylko zaskoczenie... wlasne zaskoczenie i niewiedze. Dotychczas spotkalem sie z "kulami" sprzedawanymi jedynie przez VW. Wszystkie inne alufelgi do VW jakie ogladalem (BBS, Speedline, OZ Racing, no-name) zawsze mialy "stozki".

 

Też byłem zaskoczony...

 

Nakrętki 12x1,25 kula dotarły i wszystko pasuje idealnie... 8), od teraz felgi dedykowane do VW również do Subarynki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gpruszko racja, grzywaczewski nawet swoim kompletem kół poratuje gdy zajdzie taka potrzeba :mrgreen:

 

mrowa, mrowa, napisz coś :mrgreen:

 

Mnie gpruszko koła też pożyczył nawet na kilka miesięcy miałem :D, ale to była transakcja "wiązana" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to była transakcja "wiązana"

U nas tez... opilismy to :lol:

 

ts66, kurna, trzeba bylo zostac posrednikiem, albo opatentowac :mrgreen:

 

No fakt, nie pomyślałem kurna.... :lol: byłaby kasa 8) :P:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...