Jump to content

kontakty NOKIA E72i do SAMSUNG GALAXY I9000 S

adamusmax

Recommended Posts

Adamus - nie znam tej Nokii ale jeśli możesz to wyeksportuj kontakty jako vCard a na Androida można bez problemu znaleźć soft do importu z pliku.

Ewentualnie mi się udało tak z E51/E52 - możesz wysłać wizytówki przez Bluetooth. Nie mam pojęcia czy w E72 masz taką możliwość ale jest to najprostsze rozwiązanie :-) tylko trzeba wcześniej "sparować" obydwa telefony i tyle.

No i ew. pozostaje kombinowanie albo przez Outlooka albo przez Google Contacts.

Wrzuć kontakty z Nokii przy pomocy PC Synca (czy jak się tam to nokiowe ustrojstwo zwie) do outlooka/outlook expressa a potem przerzuć to do książki adresowej konta na gmailu (http://office.microsoft.com/en-us/outlo ... 48902.aspx), Jak ci się telefon zsynchronizuje z kontem gmailowym będziesz miał wszystkie kontakty.

Sam tak się zmigrowałem z dwóch telefonów LG Shine i Nokii E51. Czas operacji jakieś 15 minut.

ESP Outlook Express chyba nie ma takiej opcji (przynajmniej ja tego nie znalazłem) a pełnego Outlooka nie każdy ma.

Poza tym nie każdy chce wrzucać wszystkie kontakty jawnie do Googla :-( (i tak pewnie mogą się do nich dobrać z poziomu Androida ale po co dawać komuś kawę na ławę).

jak przerzucic kontakty z E72i do tegoz Samsunga ?

Do PC z Nokii - przekopiuj do książki adresowej Windows

Z PC do Samsunga - ustaw synchronizację do książki adresowej Windows.

Jedyne ryzyko: powielą Ci się kontakty, które masz tu i tam.

Można z outlook expressa wyrzucić kontakty do csv. Taki plik bez problemu łyka gmail.

Jeżeli wrzucisz kontakty do telefonu z androidem to i tak z automatu wylądują w skrzynce gmailowej (można to wyłączyć ale po co? dzięki temu w razie zgubienia\skradzenia\zepsucia telefonu masz dalej swoja książkę adresową).

-- Śr kwi 27, 2011 2:54 pm --

ściągnij samsung mobile data gate...

pobiera wszystkie dane z kopii zapasowej nokii na kompie

To wymaga zainstalowania też Kies'a... z którym nie zawsze (a raczej nigdy) nie da się poprawnie podłączyć.

no i mozna zamykac - odbylo sie bezbolesnie

kopia zapasowa z E72i na karte SD, potem karta w Galaxy - kontakty import/export - kopiuj wszystkie wizytowki z karty SD - et viola

lol - GALAXY zaczyna mi sie coraz bardziej podobac - pierwszy tel nie NOKII, gdzie poszly kontakty bez bolu :mrgreen:

no i mozna zamykac - odbylo sie bezbolesnie

kopia zapasowa z E72i na karte SD, potem karta w Galaxy - kontakty import/export - kopiuj wszystkie wizytowki z karty SD - et viola

lol - GALAXY zaczyna mi sie coraz bardziej podobac - pierwszy tel nie NOKII, gdzie poszly kontakty bez bolu :mrgreen:

O nie wiedziałem że tak można :)

A ja gupi się męczyłem PCSyncem...

Dzięki za info :)

Skoro już masz SGS to wgraj lagfxa i podmień launchera (np. na LauncherPro). Dodatkowe +120KM gwarantowane :mrgreen: