Jump to content

Obroty n/a po raz kolejny

zofx
 Share

Recommended Posts

Witam

Było już parę wątków na ten temat, ale problem występował w STI itp

Impreza 2.0 n/a 125km 2004

Obroty na jałowym to 400-600 jak poniżej, raz mu się udało zgasnąć, ale to 3 sek po uruchomieniu silnika, odpaliłem ostro ruszyłem, zahamowałem na spadku przed bramą i zgasł.

26042011006.jpg

Po wbiciu go na wysokie obroty, i puszczeniu gazu obroty spadają jak należy czyli na 1100 i spadają delikatnie do 900 ( foto poniżej ) , a po chwili znów idą na 600-400...

26042011007.jpg

dodam, że auto nie telepie praktycznie w ogóle , ale te obroty są przerażające :cry:

aa no i jeśli ma to jakiś związek to mam bardzo mały wyciek oleju ze śruby od miski olejowej...

pozdrawiam

ale nie chodzi o ostre ruszenie tylko po prostu ledwo co zalapal a ja juz ruszylem szybko pod bramę wyjazdową z parkingu. byl cieply :D

no ale nvm :P

czyli obroty ktore prezentuje fota to 750 obr /min ? no ale to chyba i tak za malo?

jak włącze klime to dochodzą nawet nizej niz na fotce, no i jak wyrownuje cisnienie to rozną do 1000

dzis podjadę do pitera i zmierzymy go ecu loggerem :o dzieki za info misiaczki juz idą pomuki

Witam

Było już parę wątków na ten temat, ale problem występował w STI itp

Impreza 2.0 n/a 125km 2004

Obroty na jałowym to 400-600 jak poniżej, raz mu się udało zgasnąć, ale to 3 sek po uruchomieniu silnika, odpaliłem ostro ruszyłem, zahamowałem na spadku przed bramą i zgasł.

W moim wolnymssaku były podobne objawy i AFAIR czyszczenie przepustnicy pomogło.

podpiąłem pod kompa i mam obroty minimum 650 - 750 na jałowym, więc chyba dobre. jak włączę klimę mam 900-950.

Czyli niemal idalnie.

Czasami jak będzie zimny(silnik), to mogą Ci spadac chwilowo nawet do 500rpm i poniżej. Mój tak czasami robi, jednak jeszcze nigdy nie zgasł. :wink: