Skocz do zawartości

Felgi - ku przestrodze


lukass

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej zdjęcie jakie felgi zostały "wciśnięte" jednemu z forumowiczów (na jego prośbę nie podaję nicka) do Forka przy okazji zmiany hamulcy na Brembo z STi. Pomijam już fakt, że i tak na Brembo weszły dopiero przy zastosowaniu dystansów :? , ale fakt druciarstwa z przerobieniem rozstawu z 4x100 na 5x100 to kicha jakich mało. Dzięki "wspaniałym" przeróbkom felgi nie były idealnie wycentrowane na śrubach, a ich wyważenie to dramat - najgorsza felga miała niewyważenie 100g bez opony, a 50-60 to standard w pozostałych :roll: . Specjalnie nie podaję który warsztat wcisnął taką kichę, żeby nie było znowu zadymy na forum, ale nie było to zadne ASO.

Jedyny plus tej operacji to taki że wspomniany forumowicz jako pierwszy jeździ na felgach 7x17 ET 42, które pięknie wchodza na Brembo (z moich pomiarów wynikało to wcześniej, ale bez przymiarki nie było 100% pewności), z oponą 205 wejda do GT, a w NA nawet 225 nie będą obcierały :arrow: http://www.waxtum.com/auto/rechner/et.html. Przy okazji felga kosztuje poniżej 400zł, jest dostępna jako 5x100 i 5x114,3 , wazy 8kg i nie jest to chińczyk :wink: - tutaj prośba do modów, jeżeli info o tych nowych felgach narusza w jakiś sposób regulamin to prosze o PW to edytuję - zamieściłem to info nie w celach komercyjnych, a jako info dla potomnych że jest przyzwoita felga szerokośći 7" która wchodzi na Brembo i nie obciera - a na taką felgę mozna na zimę założyć oponę 205/50r17 co na felgę 7,5" lub 8" (modele od MY05) nie było udanym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Specjalnie nie podaję który warsztat wcisnął taką kichę, żeby nie było znowu zadymy na forum, ale nie było to zadne ASO.

 

A może lepiej by było, gdybyś podał co za "firma uduś" tworzy takie cuda :?: Ustrzegło by to przyszłych potencjalnych klientów "tego czegoś" od wydania swoich pieniędzy. Tym bardziej jesli nie było to ASO, to jeszcze mocniej walnął bym nazwą tych partaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt przejeździłem tak prawie rok i to jeszcze z małą Marysia na pokładzie.Nie zdawałem sobie sprawy z tego druciarstwa, bo techniczny nie jestem.Dzięki lukass za felgi nic nie czuć w końcu na kierownicy --inny samochód.teraz tylko te zaciski......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie nie podaję który warsztat wcisnął taką kichę, żeby nie było znowu zadymy na forum, ale nie było to zadne ASO.

 

Dlaczego?

Przecież taką rzeźbą można było kogoś zabić... :evil:

 

No to jest racja jednak, aż ciarki przechodzą jak sie to widzi :evil:

 

-- 26 kwi 2011, o 19:43 --

 

To fakt przejeździłem tak prawie rok i to jeszcze z małą Marysia na pokładzie

 

chyba bym skurwielowi zakład spalił :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ,wiem że większość z Was widząc je przy zakupie nie kupiła by ich ,ja niestety tak jak mówiłem, nie jestem techniczny ,nie miałem nigdy do czynienia z podwójnym rozstawem otworów więc je zakupiłem po okazyjnej cenie ,ale teraz już się nauczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hemek, na Twoim miejscu bym im łby pourywała i powciskała tam gdzie światło nie dociera... :evil:

 

a jeśli nie chcesz pisać na forum który warsztat taki zabawny był to ja poproszę na PW.

Wolę przez przypadek do nich nie trafić, co chyba zrozumiałe... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wiem , co to za mistrz i nawet nie jestem jakoś specjalnie zaskoczony :roll: , ale nie chce o tym pisać, bo wiadomo dlaczego ..... choć osobiście uważam że powinno się upublicznić, bo przecież nawet nie chce wiedzieć co było gdyby doszło do pękniecia miedzy otworami, przy predkości powyżej 100km/h na publicznej drodze, kryminał jak nic :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: masakra

Coś ostatnio wysyp takich perełek ... hmmm jak nie wydech, czy olej to felgi ... w mor*ę

 

a co bylo z olejem , bo chyba cos przegapilem

 

Carfit , rzuc no info na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku że poszkodowany się już ujawnił, to jemu pozostawiam decyzję, czy i komu udzieli informacji kto te felgi sprzedał/wyprodkował (bo ani ja, ani hemek nie mozemy mieć pewności co do tego czy już takie były wcześniej i tylko sprzedali, czy sami stworzyli ten drut)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani ja, ani hemek nie mozemy mieć pewności co do tego czy już takie były wcześniej i tylko sprzedali, czy sami stworzyli ten drut

 

a jakie to ma znaczenie? :roll:

jak można coś takiego w ogóle komuś założyć do auta :?: :!:

na dodatek twierdząc, że prowadzi się porządny warsztat :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w tym tkwi problem, ze goscie rozwiercili, czy sprzedali takie felgi tylko, ze je zalozyli do samochodu .
a jakie to ma znaczenie? :roll:

Wiem że nie ma to znaczenia - tylko fakt sprzedania i montażu tego drutu, ale napisałem to tylko żeby wyjaśnić zwrot sprzedał/wyprodukował, bo nikt poza sprzedającym nie zna genezy powstania tego czegoś :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...