Skocz do zawartości

Pojemność baku, rodzaj paliwa.


Stach83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dwa krótkie pytanka:

- jaka jest pojemność zbiornika paliwa w GT-ku z 1996 roku?

- na jakie paliwo jest oryginalnie wystrojony tenże pojazd?

 

Wersja EU ze Szwajcarowa.

 

PS. Gdy wpisałem w wyszukiwarce "bak GT" to wyskoczyło mi sto milionów wyników z wątku dot. Plejad 2011 "Iwa + Bak + osoba towarzysząca + 2 koty", których to pozdrawiam.

 

stach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego wynika, że pali mi ca. 20l/100km ;]

Żaden wyczyn :P Mój rekord z ex GTka `94 to równe 33 litry na 100 km (inna sprawa, że zrobionych po torze w Słomczynie :P ) A śmiem twierdzić, że przy pojeżdżawce na zamarzniętym jeziorze spaliłby jeszcze więcej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mieście ? .... to się chyba bardzo spieszysz

Tylko po mieście... niestety to co stracę w korku, to potem muszę nadrobić :)

 

Żaden wyczyn Mój rekord z ex GTka `94 to równe 33 litry na 100 km (inna sprawa, że zrobionych po torze w Słomczynie ) A śmiem twierdzić, że przy pojeżdżawce na zamarzniętym jeziorze spaliłby jeszcze więcej

Mojego przemieszczania się wyczynową jazdą bym nie nazwał... stąd to nie wyczyn :)

 

Kiedyś próbowałem zobaczyć ile mi spali jak będę jeździł "normalnie"... niestety inni kierowcy mnie prowokują :/

 

PS. W trasie wczoraj wyszło koło 10l/100km także jest ok...

 

...ale to już temat na inny wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ekonomicznie jeżdżę tylko jak jest zimny.

Trzeba będzie zrobić porządny test i spróbować zmusić się, żeby pojeździć normalnie :mrgreen:

 

A tak na zaś jak już temat widnieje... jakie mogą być przyczyny (oprócz nadmiernie ciężkiej nogi rzecz jasna) zbyt wysokiego spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, jak to liczysz...

aby to policzyć nie trzeba znać pojemności baku, tylko trzeba wiedzieć, ile się zatankowało do pełna i jaki się na tym przebieg zrobiło...

 

Zatankuj do pełna, jeździj, później najlepiej na tej samej stacji zatankuj ponownie do pełna i na bazie tego, ile zatankujesz i ile przejechałeś policz spalanie. Wynik powinien wyjść dość dokładny.

 

Twoje auto na prawdę sporo pali, bo mój Forek 2,5 Turbo w AT nie pali tyle po mieście...

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój Forek 2,5 Turbo w AT nie pali tyle po mieście...

a założysz się ? ... Stach83 by się podjął tej próby :mrgreen:

 

dobra dobra, raz na strojeniu u Jako spałi średnio 29,4 l/100 km, ale raczej mówimy o normnalnych warunkach i w miarę normalnej jeździe...

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stach83, stare GTki paliły dość dużo. Jest teoria, że były mocno "podlane". Późniejsze modele z czteroprzewodową sondą lambda były już bardziej "eko friendly" i są przy okazji oszczędniejsze. I nie mówimy tu oczywiście o upalaniu tylko o normalnej eksploatacji.

 

Przy normalnej jeździe w trasie mój gtek palił ok 10l/100. W mieście poniżej 15 nie dało się zejść (ale moje miasto jest dość specyficzne. Jeździ się praktycznie do 3 biegu i często niedogrzanym autem bo wszędzie blisko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko tyle od siebie - nie każde GT ma bak 60 litrowy. Mój ma 45 litrów.

 

(tak, wiem, zaraz zostanę zakrzyczana przez mądrzejszych, że mam jakieś dziwne auto...ale na szczęście nie tylko moje GT ma mniejszy zbiornik)

 

Z tego wynika, że pali mi ca. 20l/100km ;]

 

a przepraszam na jakiej podstawie takie wyliczenie? :roll:

wskaźnika na 2/3? :wink:

przepraszam, ale nie do końca ogarniam taką arytmetykę :roll:

cóż zrobisz... blondynka :oops:

Mistral, podaj koledze wzór jeszcze, żeby nie było dezinformacji :mrgreen:

 

 

a tak na poważnie zupełnie - 20 litrów po mieście to nawet moja po maksie przelana, przed korektami, nigdy nie wzięła :P

Stach83, masz popsute auto :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się kilka razy udało na dystansie 200km jadąc non stop 120 max 130 km/h , tylko że to dość nudnawe taka jazda, więc mógłbym na palcach policzyć ile razy się to zdarzyło, a co do pojemności to kiedyś mi kumpel wmawiał że nie możliwe że mam 45 L i muszę mieć 60. Tłumaczył że bak jest zapowietrzony :shock: , ale był w wielkim błędzie, jakby na to nie patrząc podoba mi się moja 45-ka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do pojemności to kiedyś mi kumpel wmawiał że nie możliwe że mam 45 L i muszę mieć 60

 

ta... mi też tak wmawiali :wink:

 

podoba mi się moja 45-ka :mrgreen:

 

jakoś wcale mnie to nie dziwi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, jak to liczysz...

aby to policzyć nie trzeba znać pojemności baku, tylko trzeba wiedzieć, ile się zatankowało do pełna i jaki się na tym przebieg zrobiło...

Nie liczyłem, dlatego napisałem "circa" :)

 

Stach83, stare GTki paliły dość dużo. Jest teoria, że były mocno "podlane". Późniejsze modele z czteroprzewodową sondą lambda były już bardziej "eko friendly" i są przy okazji oszczędniejsze. I nie mówimy tu oczywiście o upalaniu tylko o normalnej eksploatacji.

Przy normalnej jeździe w trasie mój gtek palił ok 10l/100. W mieście poniżej 15 nie dało się zejść (ale moje miasto jest dość specyficzne. Jeździ się praktycznie do 3 biegu i często niedogrzanym autem bo wszędzie blisko).

Dlatego czeka mnie teraz "normalna" jazda :)

 

 

a przepraszam na jakiej podstawie takie wyliczenie?

wskaźnika na 2/3?

przepraszam, ale nie do końca ogarniam taką arytmetykę

cóż zrobisz... blondynka

Dokładnie tak jak piszesz...

 

Mistral, podaj koledze wzór jeszcze, żeby nie było dezinformacji

Boki zrywam ;] A poza tym znane mi jest twierdzenie Talesa.

 

a tak na poważnie zupełnie - 20 litrów po mieście to nawet moja po maksie przelana, przed korektami, nigdy nie wzięła

Stach83, masz popsute auto

No zobaczymy. Tak jak pisałem wyżej, będę musiał pojeździć normalnie jakąś chwilę, bo mnie straszycie.

 

Mi GT pali po iescie jakies 16/100 przy dosc normalniej jezdzie. A przy dynamicznej to nie liczylem dokladnie ale wychodzilo 50 PLN na 41km

No to widzę, że podobnie... Mi licząc "arytmetycznym wzorem na 2/3 wskaźnika" wychodzi 1zł/1km :)

 

tam japoński... z Malucha!

Chyba dwa ;] Zajeździłem jakieś 6 maluchów i każdy miał zbiornik 22l

 

Pozdrawiam,

stach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgiana napisał(a):tam japoński... z Malucha!

 

 

Chyba dwa ;] Zajeździłem jakieś 6 maluchów i każdy miał zbiornik 22l

 

ależ oczywiście że dwa - dla lepszego rozkładu masy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...